Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A suttógónak mi a módszere...

A suttógónak mi a módszere arra ha éjjel sokszor ébred a baba? Hogy szoktassam rá, hogy többet aludjon? 7hós

Figyelt kérdés
Az elalvással nincs gond, elalszik egyedül a kiságyában a legtöbb esetben, de aztán van olyan éjszaka hogy óránként fent van. Nem tudnám hallgatni ahogy sír hosszú percekig egyedül.
2011. febr. 26. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Oda mész mellé és visszasimogatod.Nálunk ez nem válik be....
2011. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia,mi teljes mértékben a suttogó módszer segítségével neveljük a babánkat.Nagyon bevált.A legfontosabb,hogy legyen napirendje.Nappal aludjon eleget,mert ha nincs kialudva éjjel nyugtalan.Elegendő kalóriát fogyasszon.Ha éjjel felsír a felvesz-letesz módszerrel altasd vissza.Sohase etesd meg éjjel,ne kapcsolj villanyt,maradj mellette,soha ne hagyd,hogy kisírja magát.Legyél kitartó,következetes,mindent úgy csinálj,ahogy folytatni szeretnéd!Esetleg történt valami változás nálatok,mióta kel éjjel?Fogzik,lehet fázik.A mi babánk hálózsákban alszik,cumival.
2011. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem olvastam a suttogót, de nálunk ez vált be(amennyit hallottam a suttogóról nagyon hasonlíthat...):

Újra és újra ismételni a dolgokat. Amikor felsír bemész, de nem veszed fel, hanem a rácson keresztül simogatod. Ne beszélj hozzá csak, ha nagyon sír, akkor is halkan. Lámpát sose kapcsolj. Amikor elhallgat hagyd abba, ne várd meg, hogy elaludjon, úgy nem tanul meg egyedül visszaaludni. Amikor elcsendesedik menj ki. Ha újra elkezd sírni, várj pár percet, majd menj be hozzá, újra simogatás...Nálunk mindez 4 napig tartott, az 5. nap már nem ébredt fel, vagy ha felébredt is, visszaaludt magától. Az első éjjel sokszor bementünk, szinte egész éjjel alig aludtunk, aztán minden éjjel egyre kevesebbszer ébredt... Ne hagyd sírni, max 2-3 percig, de ha ordít mindenképp nyugtasd meg. Fontos, hogy a megnyugtatás után hagyd magára.

A babák gyorsan tanulnak, de tanítani kell őket, még erre is, az alvásra...

2011. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3 hós koráig 3óránként ébredt enni, és visszaaludt. Aztán utána egyik napról a másikra megváltozott minden, és sokkal többször ébred. Van hogy fel sem ébred teljesen csak csapkolódik. Mellettem aludt a kiságyába, illetve ha már fáradt voltam felkelni mellé, akkor mellém tettem az ágyba. de tök mindegy, mindenhol ugyanilyen rosszul alszik. Ha a kiságyban volt, felkeltem hozzá, megsimiztem, cumi a szájába és visszaaludt párszor, de hajnal felé már úgy felébredt, hogy ez nem volt elég, akkor már tágranyílt szemmel néz, és sír, teljesen fent van. Olyankor szoktam már kivenni, cici, vagy eszi, simi és nagynehezen volt hogy 2 óra múlva visszaaludt, de utána már fél óránként megébred.

Most külön szobába raktuk, de kb 10x ébredt sírva (gondolom furcsa volt neki a környezet). Zokogott úgyhogy ki kellett vennem, és hajnalban már inkább átvittem magamhoz, úgy tudtam aludni 3-5ig. Aztán utána már fél óránként sirdogálva megébredt.

Hálózsákban alszik, ami bélelt, és hosszúujjú van rajta, és kb 22 fok van a szobában, szerintem ezzel nincs gond.

Akkor ha nagyon zokog sem vehetem ki? Nagyon tud sírni, ha rákapcsol. :(

2011. febr. 26. 09:33
 5/11 A kérdező kommentje:

ja , és mennyit kéne nappal aludnia? mert fent fél órát alszik egyben, kb 2-3 óránként, és délben lent a levegőn 1-2órát egyben.

És éjjel van felkapcsolva kis éjjeli lámpa, az gond?

2011. febr. 26. 09:34
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Az éjjeli lámpa nem gond.Mindíg ugyanúgy csináld a visszaaltatást,ne ötletszerűen neveld!Lehet 2 hétig is ki kell tartanod a suttogó módszer mellett.Hidd el beválik.A nappali alvása szerintem rendben van.Ne sajnáld a babát,nem bántod így,csak megtanítod el/vissza aludni egyedül.Ne etesd meg,mert ha nappal elegendő kalóriához juttatod,egy hét hónaposnak már illene átaludni az éjszakát.Éjjel ha sír,ne élénküljön fel a család,ne cipeld ide-oda8magadhoz).Vedd fel,max fél perc,aztán tedd le,takard be,menj ki.Ha sír menj vissza,csináld ugyanezt.Lehet első éjjel 50-szer kell ezt megcsinálnod.A második éjjel már csak 40-szer,de pár nap múlva hidd el nem fog megébredni.Azért nem,mert megtanulja,hogy éjjel alvás van,nincs más.De az lenne a legjobb,ha elolvasnád a könyvet.
2011. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Zsöff85 ***** válasza:
100%
Hogy a jó istenbe lehet úgy megnyugtatni egy üvöltő babát, hogy nem veszed ki a kiságyból...?
2015. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
meg lehet. egyszer nehéz. másodszor már könnyebb. azért is sír annyira mert nem az történik amit megszokott, amig elvárna. másodszorra már nem lepődik meg annyira hogy nem veszed ki.
2015. okt. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zsöff85 ***** válasza:
Biztos vagy benne hogy attól nyugszik meg, hogy simogatod, nem pedig belefárad a sírásba?
2016. jan. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én válaszoltam utoljára és nem, dehogy. nálunk legalábbis simán megnyugodott pár perc alatt és aztán mosolyogva gagyorászott. megpróbálta, nem sikerült, elfogadta egy idő után.
2016. jan. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!