Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam cicire? 4...

Hogyan szoktassam cicire? 4 hetes a baba, tejem van elég, mert fejem. A tápszert már el is hagytuk, viszont a tej egy részét üvegből kapja, mert kényelmes, lusta a babám. Nagyon hamar bealszik, mikor cicin van, néhány perc alatt.

Figyelt kérdés

Ha hirtelen elhagyom a cumisüveget, nem fog elapadni a tejem? Merthogy kevesebbet szopizik egyszerre. Ha csak szopizik, akkor meg nem üríti ki rendesen egyik cicit sem. Fejjem a tejet vagy ne? Ha fejem, akkor meg nem ürítem ki a cicit szopi előtt?

Eddig úgy csináltuk, hogy cicin volt kb. 30 percet (ha sikerült addig ébren tartani) aztán utána pótoltam üvegből neki a tejcsit, amit előzőleg lefejtem.

Most, hogy csak szopizik, nagyon hamar felébred fél-1 óra múlva, így egyikünk sem tud rendesen aludni, sem a baba sem én. Hogy csináljam, hogy ne apadjon el a tej és a baba is jól fejlődjön?


2008. szept. 10. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szió! én ugy tudom ennek az az oka, hogy a cumisuvegen nagy a lyuk, és kényelmes a kis drága :D probald meg, hogy kisebb lyuku uveget adsz neki.


Én ugy hallottam, hogy amig fejed a cicid, nem fog elapadni. én is ezen gondolkozom, hogy muszaj fejot venni, kezi legyen e vagy elektronikus, de felek, hogyha elektronikus, akkor a zugastol fel fog ebredni a babó.


Védőnőd mit mond rá?

2008. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az lehet a gond mint nálunk,csak mi 2hetesek voltunk.Nem jött elég tej a ciciből,ő meg belefáradt a szívásba és mindig ráaludt pedig volt,h.egy órát szoptattam.ja és nem mértem kaja előtt és után.Aztán anyum itt volt és mondta mérjük meg csupin fürdés előtt mennyit hízott,hát kiderült,h.az amúgy is fogyott kórházi súlyból még 130grammot fogyott és állandóan aludt volna és állandóan bejelzett a légzésfigyelőnk.Na ekkor kétségbe estünk és ettől a perctől fogva 3óránként cicire lett téve,ha nem szopizta ki a kellő mennyiséget cumisüvegből hozzátoldottuk,de megitta-tommee tippee cumisüvegünk van,nem is szokott rá.Én napokig nyomtam be a köménymag levest,hipp natal tejszaporító teát ,alkohol mentes sört.és minden szopi után fejtem,kínoztam magamat.egy hét kellett,hogy beinduljon,de még csak most kezd stabilizálódni a tejem és most nem kell már fejni.Ha egy kicsit is megingott ,újra nyomattam a levest s..ha betartod a 3órát a cicid is tud termelni és a baba sem lesz hasfájós ,mert pihen a pocak két evés közt.Ha mindig a szájába nyomod a cicit ,nem fogsz tudni annyi tejet termelni amennyi nekikéne,mert mindig kiszívja azt a kicsit és ordítani fog mert éhes lesz.Hidd el én is megjártam már vele.Jah és erőltesd a cicit,mert már rákapott a cumisüvegre,ha nem megy vedd meg ezt a cumisüveget,hidd el tényleg jó-brendonban lehet venni.Remélem sikerrel jársz.jah és még valami.Amíg ilyen alvókás és nem indul meg rendesen a hízásban addig szigorúan minden cici előtt és után mérd meg a súlyát és írd fel magadnak,így ellenőrizni tudod mennyit evett,Ha majd beállt nem kell majd csinálni.Mi most leszünk 9hetesek már nem méregetem,de este fürdés előtt mindig megmérjük hízott e.Ha fogyna -ami még nem volt..a 2hetes kora óta szerencsére..vagy stagnálna a súlya..kb 2szer volt,akkor még egy napot várunk és ha nem hízott újra mérném,de szerencsére mindig hízott másnapra,így nem zaklatom.De hidd el ne higgy a babának,higgy jól lakott,mert képesek legyengülni és nem enni,te meg azt hiszed fáradt,hát igen,mert gyengébb.Az én babám ilyen melegben aludni sem nagyon tudott még most kezdünk helyre rázódni alvásilag.
2008. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Aventes cumisüveget használunk, az 1-es jelzésűt, az csecsemőknek való. Védőnő a 3 óránkénti szopit javasolta, akkor meg lehet, hogy fel kellene kelteni, azt meg nem szeretném. Ki szereti, ha felébresztik? :)

Ehh, nem egyszerű...

Köszi a válaszokat.

2008. szept. 11. 09:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!