Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is kiborít az anyósa?

Mást is kiborít az anyósa?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem bírom elviselni, minden idegesít vele kapcsolatban.

Főleg, hogy alig 100 méterre lakik, húzza nyúzza a gyerekem.

Egyáltalán nem tud bánni vele, kikészít.


2009. aug. 10. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Talán egy kicsit érzékeny vagy. Manapság nagyon sok kismama valamiért meg van győződve róla, hogy csak ő tud bánni a gyerekével.

Az anyósod is felnevelt legalább 1 gyereket, biztos, hogy nem lesz semmi baja a babádnak. Örülj, hogy leveszi egy kicsit a válladról.

Én örültem ha anyu, anyósom, hugom, unokatestvéreim vigyáztak a kicsikre és pedig intézhettem a dolgaim, vagy csak aludtam.

2009. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szar lehet...

Nekem szerencsém van, mert az anyósom csak segít és soha nem hátráltat minket. :)

5 utcára lakik tőlünk, mégse jön folyton.

Anyám ugyanez.


De biztos nem tudsz tenni ellene semmit?

Nem engeded, hogy elvigye játszóra a gyerekedet meg ilyenek. Vagy még kisebb a baba?

Vidéken divat, hogy nyitva van a kapu és jön mindig mindenki.Szomszéd, anyós, barátnő 3.4 gyerekkel... Én ezt nem engedem senkinek.

Nem tudom mióta tart ez a dolog, de minél hamarabb változtass rajta, ha neked nem megfelelő.


Kitartást! És jó gyermek/anyós-nevelést!

2009. aug. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bárkire szívesen hagyom, de rá nem.

Nem tudom csökkenteni az ellenszenvem iránta.

2009. aug. 10. 19:38
 4/10 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj, hogy engedtem az elején a férjemnek és ide költöztünk, mert nem tudott elszakadni az anyjától!
2009. aug. 10. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Sorstárs!

Hát én megértelek!

Engem is kikészít az anyósom.

Pedig alapvetően nem rossz ember, csak egyszerűen nem bír bánni a gyerekkel, de folyton nálunk lóg, és szegény babát nyaggatja!

Nem játszik vele, vagy foglalkozik vele, hanem mulattattatja magát vele.

Pont, mint a bazári majommal!

Készen vagyok tőle!

Folyamatosan produkcióztatja szegényemet, aztán mikor a baba kikészül, és elfárad, a kezembe nyomja, és elmegy.

Szerintem flúgos, de mindegy.


Sajna ez van.

Ezt kell elviselni.

És persze jön minden nap, mint a távirat... lerázni sem lehet SEMMIVEL.

2009. aug. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mintha én irtam volna.Ugyanaz a helyzetünk...

Mi mondjuk tök jóban voltunk de mióta megszületett a lányom egyszerűen utálom azt a nőt.Én megszüntem létezni (ami nem érdekel) de az viszont igen ahogy a gyereken lóg.Idegesit minden amit csinál ahogy viselkedik, mondtam a fiának hogy beszéljen az anyjával mert egyszerűen nem birom már elviselni.1 szer megtette persze nem változott semmi csak volt egy kis mosolyszünet,viszont tovább idegesitett.Már nem birtam tovább én is megbeszéltem az anyóssal "kedvesen bájosan" hogy mit ne csináljon. 1-2 hétig ment is aztán ismét visszaállt.Most már ott tartok hogy a fiával többek között emiatt szétmegyünk mert ő meg engem okol hogy én csinálok belőle ekkora gondot, tehát bevédi az anyját.Már minden rossz.Viszont én már nem megyek át hozzájuk, viszi az apja a babát hetente-2 hetente hétvégén, és legalább nem lóg a nyakamon itthon a nő.Nem érdekel hogy megsértődik már tök mindegy.Ha a párod kiáll melletted akkor az tök jó és használd ki, ha pedig nagyon nem akkor te beszélj az anyósoddal mert hosszútávon ez igy nem fog működni.Pl. én már attól is ideges lettem ha megláttam hogy ő keres telefonon....

Ez nem normális...na mindegy..

kitartás:)

2009. aug. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Amíg nem született meg agyerek mi is tök jól elvoltunk, azóta megzakkant.

Anyukámat is állandóan piszkálja, mert ő ugye kevesebbet látja a távolság miatt a gyereket. A páromnak szóltam, szólt is neki pár nap duzzogás után minden folytatódik tovább.

2009. aug. 10. 21:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Hát akkor ugyanez van nálatok is.Mondjuk az én anyumat pont azért hivogatta (hátulról közelitve persze) mert anyu közelebb lakik hozzánk mintő.anyu 15 percre ő 35.És féltékeny volt rá hogy akkor biztos többször látogatja mint ő.Nahh...

Az a baj hogy nem tudsz mit csinálni, én teljesn átérzem:(Valami rendszer félét próbálj bevezetni hátha..Hogy legalább hétközben hagyjon békén, és hétvégén( vagy minden 2. hétvégén)egy napra átmentek, vagy ő hozzátok.

Mondjuk én ezt is próbáltam persze a 2heti az sok volt neki,és a minden hétvégi látogatása pedig nekem.Ezért is összevesztünk a fiával persze.Mondom nekünk most a helyzet lehet hogy végleg talán megoldódott, de ha nem lenne most nálunk szünet ugyanúgy menne tovább minden.

Nyelni kell vagy te beszélj vele.Te vagy a gyerek anyja nem ő,az van amit te/ti szeretnétek elsősorban.

2009. aug. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azért nem szólok neki,mert a párom sem piszkálja az én anyukámat.

Így nyelek, de éreztetem is vele, hogy nem csípem.

A páromnak próbálom súgni, hogy szóljon ő, persze így is tudja hogy én állok mögötte.

Hisz az ő kis fiacskája nem tenne ilyet.

Én is szóba hoztam páromnak, hogy lelépek a gyerekkel ha nem tesz semmit.

Szólt, de csak pár napig tartott a hatás.

2009. aug. 10. 21:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Megint csak azt irom ugyanez mint nálunk:)

Én is megkérdeztem a párom hogy ha normálisan elbeszélgetnék az anyjával mi lenne a véleménye.Erre azt kaptam hogy persze ő sem szól az én anyukámnak.Igaza is van, persze.De én mondtam hogy szóljon nyugodtan!Nyugodtan mondja el nekem vagy akár neki is hogy ha vmi nem tetszik neki hiszen szóból értünk.Meggyőztem.De az anyjával való beszélgetésnek sértődés és egy ki mosolyszünet lett a vége és utána ment tovább minden változatlanul.

2009. aug. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!