Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kisfiam és néha...

1 éves a kisfiam és néha nagyon kiborít. Mi a módszeretek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet nyugodtan kezelni hogy ilyen kis akaratos?egyáltalán minden gyerek akaratos ebben a korban?
2011. ápr. 18. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
az én fiam 16 hónapos,ő is kis akaratgép.ha olyat csinál,amit nem szabad,elmondom neki,miért nem szabad és elterelem a figyelmét.ha olyat akar,ami nem veszélyes,akkor kipróbálhatja.de van,mikor rákiabálok.ez nem kellene.ha hisztizik,akkor pedig addig mondom neki,hogy figyelj anyára,míg rám nem néz.elmondom neki,hogy nagyon szeretem,de csúnya a viselkedés,amit produkál.igyekszem nyugodtan viselkedni.
2011. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A válasz: IGEN!!!!! :)

Nekem 13hós lesz a lányom, és nagyon önfejű, akaratos. Sokszor, ha nem tetszik Neki valami, pofozkodik. Olyankor berakom a járókába, és elmondom, hogy nem szabad anyát ütni. Persze, megy a hiszti ezerrel, de muszáj következetesnek lenni!

A másik, hogy sok-sok türelemmel lehet "kezelni". Nekem is volt olyan időszakom, hogy majd' megbolondultam, erélyesebben szóltam, picit megszorítottam (nem bántottam!), de semmi. Sőt, akkor még meg is ijedt, és még jobban üvöltött. Kb. 1 hétig ment így, aztán rájöttem, hogy csak(!) türelemmel, jó szóval, szeretettel lehet nevelni! Persze, még most is hisztizik, akaratoskodik, de 10-ig számolok, nyugtatom magam, így sem Ő, sem Én nem leszünk még idegesebbek! Pár perc alatt kihisztizi magát, aztán megnyugszik, mehet minden tovább!

Ja, azt szoktam még csinálni, hogy jól kinevetem, és akkor meglepődik, és elfelejt hisztizni! :)

Amúgy szerintem tuti recept nincs, minden gyerek más, ki kell kísérletezni melyik gyereknél mi válik be!

A lényeg a türelem!

Majd csak elmúlik ez az időszak is! :)

2011. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!