Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki csak anyatejes: Adtatok a...

Aki csak anyatejes: Adtatok a nagy melegekben vizet vagy teát babátoknak, vagy bármilyen más ok miatt? Mikor adtatok vmit üvegből, hogy fogadta? Milyen idős volt akkor babátok?

Figyelt kérdés
Én eddig nem adtam neki, az a véleményem, az anyatej is oldja a szomját. Amikor fájt egy picit a hasa, vagy nem volt kakija, sokan adnak vmilyen teát. Azt is kihagytam. Még semmit sem kapott üvegből, így ha később szükség volna rá, nem tudom, egyáltalán el venné-e.
2009. aug. 7. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én nem adtam neki csak anyatejet, elég volt neki. 8 hónaposan kapott a kezébe először cumisüveget vízzel, mert akkor már ugye javában kajált mást is és meleg is volt. Hát... nem nagyon tudta, hogy tulajdonképpen mit is akarok. :) Ugyanolyan játéknak tartotta, mint a többi kis játékát. Viszont ahogy rágcsálta csak jött némi víz neki a szájába, meg a foga is jött, így gondolom hűtötte is kicsit. Pohárból adtam neki vizet, kb. 2 hét alatt tökéletesen megtanult pohárból inni. Cumisüveget vittünk magunkkal mindig sétára, de a kupakjából kapott inni, meg játszani megkapta. Nem is igazán akartam hozzászokatni, ha már eddig megúsztuk. :) Most 11 hós, már tud inni cumisüvegből (pl. autóban, útközben így kap inni), de szívesebben veszi a poharat. Gondolom, abból jobban jön a vizecske, miért kínlódjon? Nemrég kapott a 2,5 dl-s jana baby üvegből inni és elsőre sikerült neki! Most ez a sláger, mindig hozza ha szomjas. :) Kb. 1 hete fogja a poharat két kézzel, csak még annyi hiba van benne, hogy üresen akar belőle inni, illetve ha fürdés közben kap egy poharat, akkor a fürdővizet inná, de ha rendes vizet kap, akkor nem fogja meg.
2009. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én adok neki kis vizet is..én úgy vagyok vele,hogy nem tudom mindenhol bármikor előkapni a mellem és szoptatni..

Elég meleg van az én kisfiam sokszor kér folyadékot ezért nem fogom pl..bevásárlásnál 3x előkapni..Ez is csak fel van fújva ez az anyatejes dolog hogy ha szoptatsz semmit ne adj neki csak anyatejet..egy kis víz asztán tényleg nem árt meg..sztem..5 hós anyuka

2009. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja igen,és aztán most lehet lepontozni:D
2009. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én Mecsek teát szoktam neki adni, ritkán vizet. Szerintem a nagy melegben az anyatejtől csak még szomjasabb lesz hiszen az édes. Kb. 2 hónapos korától itatom cumisüvegből mert nagyon hasfájós volt és muszáj voltam mert semmi nem vált be csak a Mecsek tea.
2009. aug. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja és 2.es válaszolóval egyet értek mert például a parkban sétálva nem vehetem elő a mellem csak úgy.
2009. aug. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6 hós kora óta ismertetem a vízzel csőrös varázsitatóból, de csak 9 hós korára kezdte igényelnia vizet plusszban, amióta több szilárdat eszik. Nagyon szívesen issza a vizet két szopi közt. Melegben 1,5 decit is megiszik egy nap.
2009. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! 2. és 4. válaszolótól kérdem: nem volt probléma az üveggel, tudott belőle inni? Utánna nem zavarta meg egy kicsit a szoptatást? Mert egy picit félek tőle, de muszáj lesz nekem is használni. Cumizni meg nem cumizik, nem fogadja el, lehet hogy az üveg sem kell majd neki?
2009. aug. 7. 11:01
 8/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Próbáld meg az üveget, de amúgy főleg az újszülött babák nagyon ügyesen isznak olyan pohárból, aminek a szája kifelé hajlik, így tuti nem zavarja be a szopását.


Egyébként mennyi idős a babád?


Az utcai szoptatásról annyit, hogy míg pici volt próbáltam mindig úgy időzíteni, hogy szoptatásra hazaérjek. És egyébként simán szoptattam autóban, ismerősnél, még szabadban is miközben nem messze tőlünk sétáltak (szükség törvényt bont!). De ettől függetlenül persze van olyan, amikor a gyerek szomjas, éhes és épp nem tudsz szoptatni, olyankor kaphat cumisüvegből vizet. Én ezért nem szólok meg senkit. Csupán azt olvastam, hogy amíg nagyon picur addig az anyatej egy védőréteget képez a bélrendszerében és ezt a tea, víz szépen lemossa... Ezért ha nem muszáj (nem hasfájós, stb.), akkor felesleges nekik bármi más folyadékot adni. Az anyatej tökéletesen oltja a szomjat, hülyeség, hogy az édes és még szomjasabb lesz tőle a gyerek. Max. sokat eszik és azért fáj a hasa. De a legnagyobb melegben is 1,5 órát kibírnak folyadék nélkül. Nekem szerencsém volt, mert a babám nem volt hasfájós és csak akkor és annyit szopcsizott, amennyire szüksége volt. Ha csak szomjas, akkor néhány korty, ha éhes, akkor teletömte a pocakot. De persze minden baba más... :)

2009. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
3 hónapos a lányom. Már 7 napja nem kakilt és az orvos szélcsőt javasolta kipróbálásra, plusz édekömény teát. Rákérdeztem, hogy direkt a babának, vagy én is ihatom, azt mondta neki adjam. Ráadásul jövő héten megyünk vele Balatonra (tőlünk 2 óra autóval), ott sem tudom mi vár ránk.
2009. aug. 7. 11:53
 10/13 anonim ***** válasza:
A doki javasolta egyből a szélcsövet??? Nem semmi... :S Mindenki azt mondja, hogy amíg a baba nem szenved, addig nem is kell bántani, mert anyatejnél természetes, hogy napokig, akár egy hétig sincs széklet. Persze 1 hét után már én is aggódnék. :) Előbb természetesebb, kímélőbb dolgokkal kéne próbálkozni szerintem. Egyél szilvalekvárt, azt az anyatejjel ő is magába szívja, az én babámnál bevált. Ha ez sem segít lehet kapni homeopátiás készítményt, amit a babának kell adni, talán Laveolac a neve. Van akinek a cukros kammilás tea vált be. Meg lehet próbálni a hőmérős módszert is, kicsit bedugod a végét és mozgatni. Patikában lehet kapni glicerines kúpot, ezt is kipróbáltam már, hosszában félbevágni, a kis farpofáit összeszorítani picit, néhány percen belül megvan az eredmény. A hőmérőzéssel és kúppal vigyázni kell, mert könnyen hozzászokhat a baba (persze nem 1-2 alkalom után) és akkor már több probléma lehet. Ha ezek nem használnak utána szokták a szélcsövet ajánlani... Itt az oldalon van székrekedésre sok praktika egyébként. Remélem azért tudtam segíteni!
2009. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!