Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan adjátok a babára 25...

Hogyan adjátok a babára 25 fokokban a rövidújjú blúzokat? A body fölé?

Figyelt kérdés

Melegnek találom. De olyan sok aranyos polót, blúzt kapott! Body nélkül viszont mi tartaná a pelenkát... Kaptam pár használt bugyi-szerű gumírozott alsónadrágot, de szerintem az sem annyira tart semmit.

20 fok alatt, szélben meg kevés a rövidújjú, így az összes még nem is volt rajta, és hamarosan kinövi.

10.5 hós


2009. aug. 6. 21:03
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Azért megjegyezném, hogy az időjárás, ha meleg is, változékony. Mert akik válaszoltak, mintha kiengednék a teraszra, kertbe a babát, vagy a nagyjából állandó hőmérsékletű lakás, mintha itt erre gondoltatok volna! Pedig pl. amikor elindulunk, délelőtt 23-24 fok, és még nem lehet biztosra tudni, hogy ebből 18 vagy 30 fok lesz. Jó, mindenféle ruhát viszünk magunkkal, de azért 2 óránként nem állunk meg öltöztetni, csak ha szükségesnek látszik. Aztán az utca egyik oldalán árnyékban, erős szélben van, a következő utcában tűző napon, szélvédetten... Majd egy kiadós esőzés lehűt mindent. Vagy pl. máshogy öltöznek gondolom a sokadik emeleten, déli lakásban, mint egy északiban, aminek levegőjét az év egyetlen évszakában sem melegíti fel a napfény...

Úgy látszik, akiktől a ruhákat kaptuk, mind úgy öltöztették a gyereket, hogy body nélkül kising/blúz és kisnadrág/szoknya. Érdekes, hogy a korábbi kiskabátokat nem nagyon látni az üzletekben, és használtat sem kaptunk, míg 74-es rövidújjú pólóból legalább 20-25 van összesen, ajándékba kapott új vagy használt.

Lehet, hogy csak bennem merült fel, hogy itt valami nem oké... Talán más nem foglalkozik ilyesmivel.

Köszönöm mindenkinek, aki írt!

2009. aug. 7. 00:01
 12/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez most a divat, hogy már az újszülöttre is inkább pólót meg gatyát adnak zoknival, mint bodyt meg rugdalózót. Legalábbis én ezt figyeltem meg (Ny-Mo.). És nálam is halmozódnak a kis felsők, kb 50 (!) db., talán egy-kettő volt rajta, mert szerintem egyszerűen nem praktikus. Felcsúszik, elforog, stb. Úgyhogy bodyt adok rá, ha nagyon meleg van akkor vékony ujjatlant, akár sétához is, itton meg egy szál pelenka, vagy Tena ágybetét, és pucérkodik.
2009. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha zavar hogy kilátszik a pelus adjál rá bugyit/alsógatyót.De vannak ujjatlan kisnadrágos napozók is. Olyan mint a body, csak rövidgatyás. Miért baj hogy kinőtte a ruhákat pedig még nem is volt rajta??? Nem értem én sem.
2009. aug. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Látom, sokak fantáziáját megmozgatta, hogy miért zavar, ha kinövi a rövid újjú pólókat használatlanul. A vizuális igényeimet fitogtató válaszoló sem volt éppen tárgyilagos. Lehet, hogy leesene az álla, ha ismerne :)). Hát akkor felfedem a nagy rejtélyt: azért zavar, mert amellett, hogy csak 74-es rövidújjú pólóból eddig 36-ot számoltam össze (korábban alábecsültem ezt a számot, de mivel ez a kérdés sokakat érdekel, elkezdtem utánaszámolni), rövidújjú bodyból úgy néz ki, vásárolnunk kell, talán 5-6 darab van. (Nem mind 74-es, hanem ami most jó neki.) Nem a vizuális igényeim miatt, hanem mert felesleges pénzkidobás ennyi mellett feleslegesen újat venni, de még környezetvédelmi okokat is felhozhatunk, amiért előnyösebb a meglévőt kihasználni! :)

A bugyibélésű alsónál nem tudom mire gondolt a válaszíró, mert össz. 3 db ilyesmit kaptunk, ami szerintem akár rajta van, akár nem - gondolom, akiktől kaptuk, ők sem látták értelmét, ha nem vettek többet.

A 2. válaszolónál most tűnt fel: nem azt írtam, hogy "nem marad rajta a pelenka", hanem hogy a body jobban tart, ez elég nagy különbség, ebből arra a következtetésre jutni, hogy rosszul rögzíteném a pelust... Itt inkább abba is hagyom.

Köszönöm mégegyszer a válaszok hasznos részét, a lényeget megtudtam belőlük.

2009. aug. 9. 11:32
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is bodyt adok rá és ha hűvősebb van, esetleg egy hosszú ujjú inget rá. Amíg még hűvös volt az idő, úgy csináltam, hogy hosszú ujjú body fölé adtam rövid ujjú polót. Nagyon kis vagányak így. :)
2009. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!