Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szomszédaitok tolerálják a...

Szomszédaitok tolerálják a gyereksírást?

Figyelt kérdés

Nektek szóltak már be ezért, hogy sír a gyerek? Hogy kezeltétek a helyzetet?


Nálunk az egyik szomszéd civilizáltnak nem nevezhető módon jelzi, hogy idegesíti a gyereksírás. Ráadásul kertes házban lakunk! Egy ilyen a panelban mit csinálna, ha a szobája falának másik oldalán zendítene rá egy bébi??


2009. aug. 6. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Mondd neki, hogy örömmel veszed, ha segít és megmondja, mit csináljál... Ennyi. Ja, meg esetleg azt, hogy bizonyára ő is sírt néha, amikor kicsi volt, aztán mégis túlélték a szomszédai. Szóval szólj vissza nyugodtan, de inkább finom élc legyen benne, ne durvaság.
2009. aug. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát ugyan mi is kertes házban lakunk itt azért nem szól a kutyasem talán nem is halják..de anyukámék panelban laknak ha esetleg elmegyünk hoizzájuk ugye volt rá példa hogy sírt..mostanában főleg mert elég nyűgös..Felettük van egy "aranyos" szomszédlakóbácsi..35 éves:D Őt még az is zavarja ha fingik valaki..tehát gondolhatod..Na de felmentem mert lekopogott mikor sírt a kisfiam aztán megmagyarázutam neki ha nem tetszik valami,lehet visszamenni a kertes házba..ugyanis onnan jött..Egyszerűen le kell tojniu mit mond a szomszéd egy kisgyerek..kész sajnos nem tudsz mit csinálni azért csak nem ragasztod be a száját mert zavarja a nénit melletted:)Szerintem ne törődj velük majd elmennek ha nem tetszik a rendszer:)5 hós anyuka
2009. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én panelban lakom, és a szomszéd gyakran beszólogatott,hogy a gyerek mennyit sír.Meg "bőgőmasinázta" másoknak.Egy -két alkalomig nem foglalkoztam vele,hogy mondogat ezt-azt, na de aztán elfogyott a türelmem,és megmondtam neki a magamét,nagyon összevesztem vele..és megkérdeztem, ha kutyánk lenne és egész éjjel ugatna na ahhoz mit szólna?A gyerek sírás mégis csak kellemesebb.Gondoltam majd jól megharagszik, de nem érdekelt.Azóta nagyon kedves.Komolyan mondom, ez engem is meglepett.
2009. aug. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Jaj,a szomszédodnak igen jó hallása lehet,az biztos!Ha nem családi házban élnétek,talán már drasztikusabb dolgokat is tett volna,de szerencsére nem így van.

Amit tehetsz,hogy nem veszel róla tudomást.Gondolom már próbáltatok vele beszélni( úgy tűnik az írásodból ) és ha nem használ a szép szó,akkor mi más lenne a megoldás?!

Alkalmazkodnunk kell,ez így megy.

Azért is furcsállom a helyzetet,mert egy panelban valóban lenne oka,hogy "kellemetlenkedjen" de egy lakóházas környezetben annyi más zajforrás is van,hogy a baba sírása elenyésző,szerintem.

Összefoglalva,ne törődj vele!

2009. aug. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Mi nagyon szerencsések vagyunk, ami a szomszédokat illeti!!! Panelban lakunk! Soha semmi problémánk nem volt egyetlen szomszéddal sem. Sőt! Néha én éreztem kellemetlenül (még az elején) magam amikor sírt a kislányom, de annyira jó fejek a szomszédaink, hogy jobbat nem is kívánhatnánk!!!Élvezik ha sírdogál ill. gagyarászik éjszakánként! 10 éve nem volt a házban kisbaba( most van 2:) is) Ami nálunk gyerekszoba az náluk a háló, szóval el tudjátok képzelni.. Azt mondták hogyha a lányomat nem zavarja a férj horkolása ( nagyon durva!!!) akkor őket miért zavarná a gyereksírás!
2009. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

szia,

panelban lakunk, felettünk egy két éves kisfickó szokott garázdálkodni. Elég sokat sír szegény, sokszor keltünk mi is együtt velük emiatt, sőt azt is végigaszisztáljuk szó nélkül, amikor a gyerkőc végigmotorozik a lakáson, naponta többször, akár már reggel 6kor :)

Most mi is babázunk, bár szerenécsére mi nem vagyunk sírósak, de az alattam lakó is biztos hallja, amikor a pici kidobálja az ágyából a játékokat :)

Aki panelba megy lakni, annak tudnia kell együtt élni ezekkel a dolgokkal, tetszik, nem tetszik.

Nekünk eddig még senki nem szólt be, na de merjen valaki egy szót is szólni a gyerek miatt.....

2009. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk megkérdezték,hogy verjük e a babát.Szerintem egy normális ember még gondolni se gondol ilyet.
2009. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem próbáld kultúráltan elmondani neki, mi a helyzet. Mi is kertes házban lakunk, pár éve a mellettünk lakóknak született babájuk, a gyerek állandóan sírt. Közel vannak a házak egymáshoz, és náluk az ajtó is állandóan nyitva volt, szóval hallotta az egész környék, de főleg mi. Én sem értettem, mi a túróért kell sírni hagyni egy gyereket, meg miért sír annyit. Na, most nekünk is van egy pici babánk, bár közel sem nevezhető sírósnak, de azért sír ő is esetenként. Most már megértettem, hogy mi a helyzet, hogy nem mindig az anyukán múlik, hogy meddig sír a baba :). Szerintem akinek nincs pici babája, nem mindig fogja fel, hogy ez mivel jár.
2009. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, gondolom náluk az egész család ragtapasszal a száján született..
2009. aug. 7. 08:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!