Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vehetném rá a rokonokat...

Hogyan vehetném rá a rokonokat, barátokat, ismerősöket?

Figyelt kérdés
Bárki jön hozzánk nem veszi le az ajtóban a cipőjét, papucsát.Én ezt pofátlanságnak tartom, márcsak azért is, mert van egy pici babám, aki ott mászik-játszik a járólapon...stb. Már szóltam finoman, de valahogy a következő alkalommal el is felejtik. Tettem fel szőnyeget is,az sem használ, nem veszi a lapot, kikerüli...Hogy szólhatnék finoman, mégis úgy, hogy emlékezzen rá legközelebb is, hogy nálunk ez nem divat??
2009. aug. 5. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

pontosan ahogy leírtad:

ott mászik a baba, nem akarod, h megegye a dzsuvát. vegyék le legyenek kedvesek. én a helyedben ki is írnám az előszobába. és akkor tuti nem felejtik el:)

2009. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Hát minden egyes alkalommal rájuk kell szólni.

Nálunk ez a kézmosással volt így. Jöttek és fogdosták volna a babámat a bkv-s, meg liftes, meg nem tudom milyen kezükkel. Bejöttek a lakásba, az volt az első, hogy szóltam, lehet babázni, de csak kézmosás után. Ugyanez a cipő is. Én ebben sosem finomkodtam. Újra meg újra szóltam, most már mindenki egyből megy kezet mosni :) (8hónapos)

2009. aug. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 fotucsok ***** válasza:
90%
Szeirntem valami vicces formában akár, de ki is írhatod, hogy vegyék le a cipőt. Vagy mikor megjönnek én színes mamuszokat szoktam eléjük tenni, és mondom, hogy tettem ki mamuszt, hogy fel ne fázzanak. De ha egyenesen a szemükbe mondod, hogy ne haragudjanak, de vegyék már le a cipőt, mert a babád mindent a szájába szed, szerintem nem lesz sértődés.
2009. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg ha van otthon plusz papucs, akkor tedd ki mikor jön, és mondd, hogy azt nyugodtan felveheti.Így nem szóltál konkrétan, hogy vegye le, nem bántottad meg, de meg van oldva.De amúgy az sem rossz, ha megmondod neki mindig...az lenne az alap, hogy magától leveszi
2009. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Én is papucsokkal oldottam meg.Vettem egy csomó házi papucsot(gépben mosható,olyan anyagból vart papucsok)amikor jöttek a vendégek,Kivettem a szekrényből annyi papucsot ahány vendég jött,és mindenkinek a kezébe adtam egyet,hogy ezt vegyék fel,és a cipőket ide rakhatják nyugodtan..Mindenki felvette.Ezt ma már rendszeresen csinálom,és elfogadták..Régen volt,hogy valaki mondta,hogy "kösz de én inkább hagyom a cipőt magamon" akkor elmagyaráztam neki,hogy nem ő takarít,és gyerek is van a háznál,persze nem kötelező meglátogatni...de megértett,és tudomásul vette a kérésemet...Szóval azóta is így csinálom...
2009. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Ismerős helyzet. A fiam 3 éves, alapvetően azt tanítottuk neki, ahogy hazajön, cipő le. Erre amikor valaki bejön, azonnal rászól, hogy cipőt levenni. Persze, mert itt van az öcsike, 7 hónapos, mászik, hiába van tisztaság, azonnal levesszük a cipőt. Engem még az is idegesít, ha nem mosnak azonnal bejövetelnél kezet!
2009. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

:-D Jó ötleteket adtatok, köszi!!! Mindegyik megoldás jó, megfogadom:)

Szerintem majd az Én gyerekem is osztani fogja az észt, ha eléri ezt a kort:)))

Aki meg lepontozta mindegyiket, bújjon el!

2009. aug. 5. 14:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt hittem, csak nálunk van/volt ez így :)). Leginkább a tesómék csinálták. Akkor javult a helyzet jelentősen, amikor ők is kertes házba költöztek, és rájöttek, hogy bizony nem mindegy, hogy meddig megy be az ember cipővel a házba :). No és persze, papucsok, minden mennyiségben :).
2009. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!