Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti használtok pólyát?...

Anyukák, ti használtok pólyát? Miért? Akik nem használnak hogyan bírják a sok "kritikát"? (P. :azért kell hogy egyenes legyen a lába meg ilyenek) 10hós kislány anyukája.

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 11:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

12:27-es vagyok

Azt még hozzátenném, hogy a lába nem a pólyától lesz egyenes, ez oltári baromság! :D Régen talán így tartották, de ma már nem állja meg a helyét. Gondolj csak bele, hogyha így lenne, hány görbelábú ember szaladgálna... :) Nem kell erőltetni az állást, járást és nem lesznek a csontjai túlterhelve, így nem lesz görbe lába (már ha genetikailag sem úgy van kódolva!).

2009. aug. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A hordozó is,a nem megfelelő matrac is,a nem 180 fokos babakocsi is a világon minden rossz a babának?

Nem vagyok az a "pedig régen ez így volt" fajta...DE van ami nem változik!Rengeteg ember nőtt fel pólyában és most is van aki hordozóban altatja babáját és lám semmi baja!

Ha mindig azt hallgatnánk,hogy ez rákkeltő,az meg rossz a gerincének,amaz a lábának árt,és tej sem egészséges akkor mit kéne tennünk,hogy jó legyen a babánknak?Mert ezek szerint semmit!

Az én babám is pólyában lesz,nem lesz bekötve teljesen,csak nagyon lazán és nem hinném,hogy bármi baja lesz!

Nem mindenki a cigitől tüdőrákos!Szóval erről ennyit!

2009. aug. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én nem használtam pólyát, de senki nem is szólt emiatt. Hogy őszinte legyek, élőben még nem is láttam pólyát, csak képen.
2009. aug. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Először is bocsi az elírásért 10hetest akartam írni.Csak az előző kérdésben 2hóst írtam és így összekeveredett a gyors kérdésfeltétel közepette.

Szóval én sem tettem pólyába a picimet.Anyósom kérésére vettünk 1-et,de 2 percig ha volt benne.Na és az anyósom barátnői,meg a kicsit időseb nénik szokták a kritikákat mondani,és úgy tesznek mintha rajtam kívűl mindenki pólyába tenné a picit,ezért kérdeztem ezt meg.Köszönöm a válaszokat.10hetes kislány anyukája!

2009. aug. 5. 12:48
 15/19 anonim ***** válasza:

12.01-es vagyok. Nálunk is anyósom ragaszkodott a pólyához. Amikor hazajöttünk letettük a kiságyba a pólyát és abba a kisfiam és amikor kijött a védőnőnk, teljesen egyet értett velem abban, hogy kiszedem alóla!

A kismamának üzenem, aki úgy érzi, hogy a pólyával könnyebb tartani, hogy meglátja, hogy napokon belül (akár már a kórházban) úgy belejön, hogy nem lesz gondja azzal, hogy tartsa az apróságot. :)

Amúgy a bebugyoplálás nem csak a pólyával működik. Ez azt jelenti, hogy tényleg sok baba van, akik nyugodtabban alszanak, ha be vannak bugyolálva, de ehhez nem kell pólya, elég egy laza takaró és amúgy is csak az első hetekben lehet jó, mert később zavarni fogja a babát! én így hallottam és nálunk is így volt.

Csak akkor pólyázd, ha te úgy érzed. Aki meg megszól miatta, mond neki, hogy bújjon ő pólyába ilyen melegben!

2009. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

a fiam májusban született (tavaly) és már a kórházban pólyázták. szóval ott az volt a szokás. a gyerekorvos azt mondta, h ne vegyem le róla, meg persze az anyósom is...

aztán mikor kijöttünk a kórházból, jött anyukám és mondta, h teljesen felesleges. 1,5 hétig abban aludt, aztán levettük róla, és írtóra élvezte, h tud kedvére mocorogni. pl. másnap már hason átfordította a fejét:) szóval ha lesz még 1 babám, a közelében sem lesz pólya, bárki bármit mond!!!

2009. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A babák nagy része szeret rúgkapálni, ráadásul a csípőjének is az tesz jót, ha a lábát felhúzva terpeszben tartja. Szerintem a pólyában ez lehetetlenség. Én a takaró lerángatása miatt hálózsákban altattam, abban ficánkolhat. Azóta is abban alszik és még sosem gabalyodott bele. Mondjuk senki sem kérte számon miért nincs pólyában a gyerek. Úgy még a kórházból se tudtam volna hazahozni, mert azt hogy kötöm be a kocsiba? Gondolkodtam, hogy veszek kókuszpólyát, hogy a nagymamámék meg tudják fogni a babát, de végül ők is elbírtak vele pólya nélkül.:-)
2009. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én csak azért használok pólyát mert koraszülött a babám. Rájöttünk hogy számára biztonságot nyújt mert be van bugyolálva és melegbe van. Olyan picike még hogy a hálózsákba belecsúszna, a pólya viszont megtartja. Ha már eléri a normál súlyt akkor én is átváltok a hálózsákra.
2009. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A két nagynál használtam.Téli és őszi babák voltak.Éjszakára raktam csak őket pólyába.Nekem biztonságosabb volt,ők is szerették.3-4 hétig.A kicsi tavaszi,meleg is volt már és ő hatalmas baba.Neki maradt a hálózsák,amit meg a nagyok nem használtak.
2009. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!