Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti használtok pólyát?...

Anyukák, ti használtok pólyát? Miért? Akik nem használnak hogyan bírják a sok "kritikát"? (P. :azért kell hogy egyenes legyen a lába meg ilyenek) 10hós kislány anyukája.

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Pólyát???? Senki nem mondta, hogy használni kell(ene). Semmilyen kritika nem ért, ki kritizálna érte?

Szerintem a 60'-as években volt divat, manapság nem és nem is hiszem, hogy egészséges lenne.

2009. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Milyen kritikát és ki mondaná?

Már 2000-ben sem használtam pólyát fiammal és most sem.

2009. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Te valamit nagyon összekeversz.
2009. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Én használok pólyát és nem azért mert divat vagy nem divat, ez engem nem érdekel, de amióta polyába teszem az 1 hónapos kislányom jobban alszik, mert szerintem a sima takaróba fázik ha lerugja magáról. Egyébként nem kötöm be olyan szorosra és akkor nem lehet semmi baja.
2009. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok (idősek), akik szerint egy újszülöttet pólyázni kell. DE! Amikor mi a kórházból hoztuk haza a kisfiam (pólyában, így könnyebb volt), a csecsemős is azt mondta, hogy már nagyon rég rakott pólyába babát. Mondjuk utána mi sem használtuk. Nem éreztem szükségét. Mostanság is inkább azok használják, akiknek koraszülött lett a pici és kis súllyal! Egyik rokonunk is az első napokban, aztán már ő sem!

Amúgy semmi baja nem lesz a lábának sem, sőt semminek sem, ha nem lát pólyát a baba! :)

Amúgy meg ha így nyáron a nagy melegben születik a baba, akkor inkább csak rossz neki a pólya, nem jó az! A nagyobb babáknak meg pláne nem jó! Szegénykék beleolvadnának!

Szóval én sem kaptam kritikát senkitől. :)

Na de 10 hónaposan pólyázni? Ez engem kicsit megdöbbent! :O

2009. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Még nincs meg a babám, de Én is fogok használni pólyát.Nagyobb biztonságban érezheti magát ha nem tud úgy rugdosni szerintem egy kicsit olyan ez a babának mint amikor még a pociban van.Ártani biztos nem árt, és amig nem vagyok elég biztos hogy hogyis fogjam addig valószínű hogy használni fogom.

39km

2009. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szia.szerintem is jó dolog a pólya,de lehet már a mai kornak megfelelő pólyákat kapni,és olyan plédet is ami pólyává alakítható.Sokkal melegebben biztonságosan érzi magát a baba az ilyen pólyákba.és tényleg könnyebben megfogható mindenkinek.De ha nincs akkor se lesz semmi baja a babának.ki igy csinálja,ki ugy.
2009. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Soha nem használtam mert az orthopéd orvosunk is megmondta, hogy ártalmas a gyereknek, azon túl, hogy a mozgásban is korlátozva van és a gyerek bele fülled, a gericoszlopnak sem tesz jót. De ezt mindenki maga döntse el. Szerintem a babának nincs szüksége pólyára, csak az édesanyjára és a testi kontaktusra. Ezt pedig nem helyettesítheti egy pólya. De én sosem kaptam kritikát azért mert nem haszáltam. Mellesleg elavultnak is tartom, de ez csak az én véleményem. Ha pedig kritika ért volna ezzel kapcsolatban hát magasról tettem volna rá, mivel én tudom mi a jó a gyerkemnek és nem más! 15 hós kislány anyukája
2009. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

De bizony árthat a pólya! Én nagyon szerettem volna pólyát, csak azért, mert szerintem aranyos és szép... Aztán a védőnőm felhívta rá a figyelmem, hogy mivel nyári babám van (augusztusban született) nem ajánlja a pólyát, mert könnyen túlmelegedhet, ami a bölcsőhalál egyik lehetséges oka!!! Így szépen visszaadtam a kölcsönkapott pólyát. A másik dolog, hogy van amelyik babának biztonságot ad, ha körülöleli a pólya, viszont van, amelyiket egyenesen zavarja, hogy nem tud szabadon rugkapálni!!! Így kár előre eldönteni, hogy ha törik, ha szakad, márpedig pólyát fogok használni és kész... :) Majd a baba eldönti, hogy neki mennyire kényelmes. Az én fiam nagyon izgőmozgó volt, szerintem ő nem is szerette volna a pólyát. Talán majd a második babám télen születik és akkor én is használhatom, mert olyan szép...

Kritikát viszont én sem hallottam senkitől!


Ne veszekedjetek ilyen piti dolog miatt!!!

2009. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Bár nekem van pólyám, sosem használtuk mert szerintem túl merev, és babóm nagyon ficánkolós nem bírt volna meglenni benne. De ez csak nálunk van így, van akinek bejött és szereti a baba. Egyik verzióval sincs semmi gond.
2009. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!