Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor ez egy jelzés a...

Most akkor ez egy jelzés a babámtól a pelussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
13hónapos a kisfiam és már 2sodszor fordul elő,hogy bekakil és hozza a tiszta pelust és mutogatja ,nézegeti mellettem.Mindig mondom neki,hogy szóljon ha bekakil és kicseréljük,tegnap hozta először ma meg másodjára.Nem tudom eldönteni,hogy ez most véletlen vagy jelzés.El kellene kezdjem a bilire szoktatást,vagy az még túl korai...egy percer nem áll meg,nem is tudom,hogy fogom bilire ültetni.
2009. aug. 5. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez tök aranyos!(Alkalmazni fogom én is.)Szerintem nem véletlen,hanem megértette amit mondtál neki.Elkezdheted a szobatisztaságra nevelést,hátha...Kára nem lesz belőle.Sok sikert!

2009. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem a bilire szoktatás még nagyon korai.Mindkét gyerekem ezt csinálta,mint a fiad,de egyszerúen azért, mert kényelmetlen már a kakis pelus -naná :-)

Akkor kezdtem wc-re szoktatni őket, mikor már érzékelték mi történik,szólt, hogy anya,most pisilek.Mindig mondogattam, hogy ha legközelebb érzed,próbáljunk meg leülni bilire, wc-re,de erőltetni sosem szabad, mert megijed.Ha nem vagy szégyenlős, vidd be magaddal a wc-re, hadd lássa.mi történik.

Ha megérett rá, hamar megy,onnan, hogy először pisiltek wc-be, többet nem is kellett pelus. A fiam majdnem 3 volt, a lányom 2,5.

Ninuminu

2009. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nem akartam én erőltetni én sem csinálnék semmit muszájból.Ha wc-zek ált mindig a nyomomban van s beszélgetünk,mert hát egyedül sem merem hagyni,ő meg első perctől nem marad meg a kiságyban.Max ha alszik...
2009. aug. 5. 10:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos.

Egy ideje, kb. 2 hete ha bekakil jön hozzánk és mondja, hogy "bűű" és legyezi az orrát.


Én már vettem neki bilit, de csak játékokat rakodott bele. Így még eltettem.

2009. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy korai a bili. A sógornőm kislánya másfél éves és már bilizik egy jó ideje. Ott ül és olvas. Ő is szól, hogy bilizni akar, mutatja a bilit. Persze az elején tényleg csak véletlenül sikerült belekakilnia, de aztán mindig meg lett dícsérve és most meg már élvezi is. Persze maradt a pelus, de otthon szeret trónolni.

Ha az én babám adna ilyen jelzéseket és előkapnám azt a bilit! :)

2009. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A másfél évest ráültetik a bilire, esetleg bele is pisil-kakil, de nem tudatosan csinálja,neki játék az egész,minta za előttem szóló írja, ül, olvasgat, jópofa dolog, de ez nem szobatisztaság. Arra meg kell érni.

Erről van jó néhány tanulmány, cikk. Kb 2,5 éves kortól lesz szobatiszta egy emberke

2009. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja, és ha bili van, akkor nincs pelus,mert már nem kell.Persze, ha valóban "szobatiszta"

előző voltam

2009. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos ha rendesen elolvasod a soraimat, akkor azt is olvashatod, hogy nem azt írtam, hogy szobatiszta másfél évesen, hanem hogy élvezi a dolgot és még van pelus! Lehet, hogy most még játéknak nézni (amúgy igenis tud már szólni néha, hogy kaki lesz!), de legalább nem fog tőle félni, nem fogja utálni. Lehet, hogy 2-2,5 évesen válik szobatisztává egy gyerek, de minél később ültetik rá, annál nehezebben fogadhatja el. Persze ez nem törvényszerű.

Amúgy meg csak a véleményem mondtam el, nem kell senkinek sem szentírásnak venni!!!!

2009. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azóta én is utána kérdezgettem,nagymamám 30évig dajka volt bölcsiben ,annak idején a 7hónapos gyereket is beadták bölcsibe,mert akkor még nem volt ez a több éves otthon maradás rendszer csak szoptatási időt biztosítottak a nőnek a munkahelyén.Ő azt javasolta,hogy egy évesen már vegyem elő a bilit,este úgy is csupaszkodik kicsit,próbáljuk meg magyarázni neki,hogy üljön rá,de nem erőltetve.Napközben meg csak legyen szem előtt és mondani kell mire való.Ha ezt elkezdjük időben akkor egy másfél év és teljesen szobatiszta lesz.
2009. aug. 6. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!