Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is falnak megy a "van...

Más is falnak megy a "van elég tejed" című kérdéstől?

Figyelt kérdés
Sztm ez elég intim dolog és kész vagyok amikor a sarki cukrász néni is megkérdezi.
2009. aug. 4. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaja:))))))))))))
2009. aug. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Na a java csak ezután jön majd! A még szoptatsz? című kategória.
2009. aug. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek, de én nem csak ezzel a kérdéssel voltam így, hanem a terhességem alatt is rengeteg idegen ember faggatózott olyan dolgokról ami intim dolog és nem tartozik senkire a páromon és a közeli családtagjaimon kívül. Fel vagyok én is háborodva a tolakodó embereken, pedig alapvetően nem vagyok antiszociális de tartsák meg a 3 lépés távolságot!
2009. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Egyszerűen érdekli őket, mint minden a babázással kapcsolatosan. Nem hinném, hogy rossz szándék lenne mögötte. Érdekli, hogy tud-e szoptatni az anyuka, ugyanúgy, ahogy a "Jó baba?" kérdés is mindig elhangzik.

Mindez azért van, mert NŐBŐL vagyunk, és mindenki volt-van-lesz édesanya.

2009. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hétig tudtam csak szoptatni, úgyhogy minden alkalommal, amikor ezt kérdezte valaki, mintha kést döftek volna belém. A szűk családon kívül nem is tudta senki, hogy nincs tejem, nem bírtam volna elviselni, hogy sajnálkozzanak rajtam.
2009. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 10 hós, tápszeres, a mai napig bárkivel találkozunk az az 1. kérdése, hogy "És szopik még?" (sajnos nem volt elég tejem, ezért fel tudnék robbanni ezektől a kérdésektől)

Mennyi idősnek kell lennie egy babának, hgoy már ne ezt kérdezzék???


Rosszul vagyok ezektől az emberektől, majd 5 évesen is ezt fogják kérdezni?

2009. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A másik, hogy "alszik éjszaka?". Ilyenkor azt hiszem, hogy biztos nagyon szarul ézek ki. Rá is szoktam kérdezni. Mondjuk a "van elég tejed" c. kérdésnél kérdezz vissza, hogy "Miért?" alultápláltnak tűnik a gyerek?" és akkor nem is kellet válaszolnod rá.


A legjobb, hogy tőlem még férfi is megkérdezte, csak ő úgy, hogy "Szopizik még?" erre baromira zavarba jöttem és csak annyit tudtam kinyögni, hogy miért?...

2009. aug. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne is mondd, én az ilyesmit annyira gyűlölöm hogy vagy nem is válaszolok vagy elintézem egy fél szóval. Ezért sokan hűvösnek, elutasítónak, undoknak tartanak, de nem tehetek róla. Attól is feláll a szőr a hátamon ha odajönnek vadidegenek gügyügni a babámnak...
2009. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam csak 2 hós koráig szopizott, utána begyulladt a mellem (erre azt szokták kérdezni, hogy miért hát nem fejtél?), és másnapra nem volt tejem. Tőlem volt aki háromszor kérdezte meg (ritkán találkozunk), hogy szopiztok még? ezért gondolok arra, hogy a válasz már nem is érdekelte hiszen akkor megjegyezte volna, hogy NEM! nem szopizunk. Vannak emberek, akik egyszerűen, nem tudnak mit kérdezni. Lehet, hogy az óvodai beiratkozáskor is megkérdezik majd, hogy szopik e még. Valószínű azért mert most ez a trend.
2009. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a legelső kérdés mindig az: És szopik? Szoptatsz? Van tejed? Idegesít néha, viszon annak nagyon örülök, hogy egy-két kivétellel normálisan állnak hozzá, ha azt válaszolom, hogy nem, már teljesen tápszeres, erre inkább azt felelik: "Nem baj az, más is felnő tápszeren".

Mint mondtam, van kivétel, pl a gyerekorvosunk, aki ebben a témában bunkó. Egyszerűen nem érti meg, hogy bármit is csináltam, elapadtam.

Amúgy teljesen igazad van, szerintem is egy intim dolog, de legalábbis olyan, amit max a család kérdezhetne, ne vadidegenek. Dehát kíváncsiak...

2009. aug. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!