Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ehet? 4 hos kislányom...

Mennyi ehet? 4 hos kislányom szombaton keztük a hozzátáplálást .

Figyelt kérdés
ebédere szeretném fözire szoktatni, ma megevett fél üveg bébiételt répa főzit, utánna teát ivott pár kortyot. megkináljam ilyenkor tejcsivel, vagy megehet egy egész üveg bébiételt?
2009. aug. 4. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Gondolom a tejci(szopizást jelent!).Mert rendes tejet ne adj neki 1 éves kora alatt semmiképpen se!!!

Miért kezded ilyen korán a hozzátáplálást?

Vagy ha mégis elkezded akkor előbb gyümölcslevekkel lassan pici kis adagokban(figyeld nehogy allergiás,kiütéses legyen.)fokozatosan lassan bevezetni 1 héten keresztül had ismerje meg 1 gyümi ízét. Utána ha megszokta és ízlik neki akkor jöhetnek a

gyümölcsök kóstolása 10óraira. Ezeket jobban szeretik a babák édesebb és jobban hasonlít az íze az anyatejhez.Utána ha nem enne meg később valamilyen zöldséget akkor 1 kedveltebb gyümivel keverve és szépen lassan kevesebb gyümivel több zöldséggel lehet jobban megenné.

Hát szerintem elsőre lehet,hogy sok volt a fél üveg kajcsi neki.De ha nem csikarta meg a pocakját (szerencséd volt).

Utána vezesd be neki a zöldségeket délbe ha a 10órai szopit kiváltottátok már gyümivel.

Remélem tudtam segíteni neked.

13 hónapos kislány anyukája

2009. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
egyértelmü anyatejes!!!, nagyrészt de már 2x potolnom kell neki táppal. e- miatt kezdtem el a hozzátáplálást, és cél hogy ne tápszer egyen, mert igy hogy tegnap kiválltottuk az ebédet elég volt a tejcsi, a gyümit mi később fogjuk bevezetni, 2-3 hét. a kérdésem hogy mennyit engedjek neki megenni a bébiételből? ha jol esik megeheti az egészet? most 4 hónapos és 6730 g (3800-al született) nagyon szeret enni. az első vállaszolónak köszönöm de a mi orvosunk 2 éves korig nem javasolja a tehén és bárminemű tejet az anyatejen kivül.természetesen nem azt adok neki:))
2009. aug. 5. 06:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Bármilyen jól esik neki a kajcsi ha először adod, akkor pár kanállal adjál neki csak,mert ha megbántja a pocakját akkor várni kell vele.

A többit te döntöd el milyen ütemben adsz neki.

Üdv. (Első válaszoló voltam. :))

2009. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!