Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok 2 szobás...

Ti vállalnátok 2 szobás albérletbe babát? 27L

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 12:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

35nm-es albérletbe várjuk a 2.picinket és tök jól elvagyunk:))

Ma már egy hiteles ház sem olyan biztos, onnan is kitehet a bank,ha az ember nem tud fizetni...

2012. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
17-nek.háát jó akor megemlítem neki hogy mitszól hozzá hogy babát szeretnénk bár ő is nyugdíjas és még ezen a lakáson kívül van neki kettő ami kivan adva.
2012. okt. 2. 13:59
 23/29 A kérdező kommentje:
remélem maradhatunk így is.csak azert gyerekkel később hurcolkodni azért már nehezebb.
2012. okt. 2. 14:03
 24/29 anonim ***** válasza:
Bocsánat kicsit offolok, egy előző hozzászóló vagyok, az mit jelent hogy ingatlanossal szűrik az albérlőket? Az ingatlanos honnan tudja hogy megbízható lesz e az a bérlő? Vagy mit jelent a szűrés? Köszi ha válaszolsz!
2012. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben laktuk a párommal mikor megtudtuk, hogy érkezik a babánk. 3 hónapos terhesen anyósékhoz költöztünk, mikor a baba 1 éves volt ismét albérletbe költöztünk(2 szobás). Jobb volt így mindenkinek!
2012. okt. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
25-nek.háát mi sem szeretnénk anyóshoz költözni.csak ha már minden part szakad.de amíg magunk megtudjuk oldani addig nem így beszéltük meg a párommal.jobb külön csak ez a hátránya hogy akármikor kitehetnek az albérletből.:(((
2012. okt. 2. 14:41
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Bérelt lakásból nem akármikor tehetnek ki. Határozatlan időre szóló bérleti szerződést a bérbeadó legalább 3 hónapos felmondási idővel mondhat fel (tehát a szerződés az aktuális hónap utolsó napja után 3 hónappal szűnik meg), az ezzel ellentétes megállapodás érvénytelen.

[link]


Ha le is telt a felmondási idő, a lakónak önszántából kell kiköltöznie; a bérbeadó nem teheti őt ki, nem cserélhet zárat sem, hanem végig kell járnia a hivatalos eljárást (hónapokig, évekig húzódhat), máskülönben magánlaksértésért feljelenthető.

2012. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Háát az a baj hogy nemhivatalos a szerződés csak mert csak az enyém és a párom szig száma és aláírása van rajta.A tulajdonosnak csak az aláírása van rajta és tanúk sincsenek.úgyhogy azthiszem fogok vele beszélni hogy csináljunk egy hivatalosat és a babáról is fogok szólni neki.mert ebben a szerződésben benne van az is hogy 2személyen kívül más személyek a tulajdonos beleegyezése nélkül a lakásban nem lakhatnak.ezt akkor arra is lehet érteni hogy mi babával itt nem lehetünk?meg azt akarja hogy mi az ideiglenes lakcímhez mondjuk azt hogy rokonok vagyunk így nemkérik a hivatalos szerződést.de én ebbe hogy rokonok vagyunk nem merek belemenni nehogy nekünk legyen valami probléma ebből.APEH büntetésre meg ilyenekre gondolok.attól fél szerintem hogy adózni kell.nemtudom mi tévő legyek.:(((
2012. okt. 4. 17:48
 29/29 anonim ***** válasza:

Már hogyne lenne hivatalos az aláírt szerződés. Még a szóbeli megállapodás is szerződés, csak nehéz bizonyítani. De ha írásos szerződésetek van, az teljesen jó. Lakcímbejelentésnél teljesen mindegy, hogy a lakástulajdonossal milyen rokoni viszonyban álltok, ezért itt felesleges hazudozni.


Az okmányiroda kérni fogja a "szállásadó" aláírását, ez pedig ti magatok vagytok, mint bérlők, így a tulajdonos hozzájárulása a bejelentkezéshez nem kell (hiszen a lakás használatához a bérbeadással már hozzájárult). Akár "állandó lakcímre" (mai neve: lakóhely) is nyugodtan bejelentkezhettek, illetve kötelező állandóra bejelentkeznetek, ha más lakóhelyetek nincs vagy oda nem kívántok visszatérni. Lásd: [link] "15. § (1) A polgár a lakcímbejelentkezés során a következő adatokat közli a helyi nyilvántartó szervvel: (...)

h) a tulajdonos vagy a lakás használatára egyébként jogosult hozzájárulását." - ti bérlés jogcímén jogosultak vagytok a lakás használatára! Tehát ti magatok járultok hozzá a saját bejelentkezésetekhez. A törvényhez kapcsolódó kormányrendelet: [link] "33. § (1) A lakcímbejelentési eljárásban a befogadott polgár tekintetében szállásadó (...) b) az általa bérelt lakásra nézve a bérlő (bérlőtárs, társbérlő)" - egyértelműen kimondja, hogy a bérlő szállásadónak minősül. Pontosan ezt mondja az ügyfélkapus tájékoztató is: [link] . A bérlő tehát a "szállásadó aláírása" rovatot a lakcímjelentőn önmaga saját nevében írja alá! A hivatalnokok többsége ezt rosszul tudja, és hatáskörüket túllépve tulajdonosi aláírást, tulajdonos személyes megjelenését, adásvételi szerződést, tulajdoni lapot stb. követelnek. Teljesen alaptalanul! Ne hagyd magad ilyen szöveggel elhajtani!


Kifejezetten a gyerek miatt a bérbeadó természetesen nem mondhat fel; saját gyermek ottlakásához nem kell az engedélye. De ha a szerződésben kimondottan nevesítve van, hogy a bérbeadónak is van rendes felmondásra joga, akkor sajnos indok nélkül is felmondhat. Ilyenkor a felmondási idő nem lehet rövidebb három hónapnál. A bérlőt még ez után sem lakoltathatja ki önhatalmúlag és nem cserélhet zárat a tulajdonos! Ha megteszi, magánlaksértést követ el, és a bérlő birtokvédelmet kérhet.

2012. okt. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!