Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves tortát, ki milyet süt?

1 éves tortát, ki milyet süt?

Figyelt kérdés
se tojás,se tejszin,se tej ne legyen benne.ötleteket várnék,ki hogy oldotta meg.Nem nagy tortát csinálnék,csak kicsi aranyosat.
2009. aug. 3. 18:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Csinálj linzeres gyümölcsös túró tortát.


Az alja legyen simán liszt porcukor vaj.( Linzertészta)


A töltelék: Túró, citrom, porcukor, barack, ( a levével hígithatod). A tetejét is díszítheted, simán gyümivel, ,de ha gondolod bevonhatod tortazselével is. Boldog szülinapot a kicsinek!

2009. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

amennyit abból fog enni az egyévesünk....

én sima somlói galuskásat csináltatok(dió mogyoró nélkül)ez egy piskóta alapú torta.vajkrémmel,gyümölcsökkel.és tejszínhabbal a tetején.

szóval szerintem csak kóstolni fogja,így nagy baja nem lesz.

2009. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Olyat süss,amiből kicsit tud enni a baba is,de nem fog rajtatok maradni.Ez még a felnőttek tortája lesz úgyis.


:-)

2009. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én sima gyümölcstortát csinálnék, és úgy raknám a tetejére a gyümiket hogy pl egy macifej formát adjanak ki. Ezt málnából, barackból és meggyből tudom elképzelni.
2009. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik újságban láttam tej és tojás nélküli palacsinta receptet, azt fogom előkeresni és banán-alma pürével rétegesen lerakom. nem a legszebb az biztos, de eheti nyugodtan, és nekünk is ízleni fog.
2009. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi neketek,én rizstorta receptet találtam,alma banánkarikával,kicsit cukordrazséval díszítem,és igazad van,ez ég ugyis a mi tortánk,csak azért mégis,égjen az az egy szál valamin.de az is lehet,hogy sima sárgadinnyét hámozok meg és azt vonom be csokimázzal,cukorral,más gyümölcsel.
2009. aug. 4. 12:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! a palacsintatortás vagyok...már nekünk biztos, hogy se tej, se tojás, a dokinéni ma tiltott le két éves koráig.:-(( az a rizstorta recept érdekelne amit találtál. Le tudnád írni ha szépen megkérlek?
2009. aug. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hozzávalók: Negyed kiló rizs, alma, banán, cukor


Elkészítés: A rizst puhára főzzük vízben, majd belereszelünk egy fél almát és ízlés szerint cukrot, vaníliás cukrot teszünk bele. Egy kerek tálat kibélelünk banándarabokkal, majd belelapátoljuk a rizst és 1 napra a hűtőbe tesszük. Másnapra a rizs összeállt és az egészet kiboríthatjuk a kerek tálból.Én erre teszek még drazsé darabokat,és gyertyákat.


Tej és tojásmentes répatorta


Hozzávalók: 25 dkg liszt (ha speciális gluténmentes lisztet veszünk, abból is elkészíthető, így lisztérzékeny babának is adható), 1,5 dl víz, 5 dkg margarin, 25 dkg nyers, reszelt répa, 10 dkg cukor, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 teáskanál fahéj, 1 narancs vagy citrom héja


Elkészítés: A cukrot kikeverjük a margarinnal, majd lisztet, vizet, szódabikarbónát adunk hozzá és egyenletesre keverjük, a végén hozzáadjuk a citromhéjat és a répát is.

A masszát jól kikent meglisztezett tortaformába öntjük és 200 fokon kb. 30 percig sütjük (tűpróba!).

remélem segítettem.Mi nem vagyunk MÉG érzékenyek,de ilyen tortákat fogok csinálni én is.van egy kekszes receptem is ami szintén glutén mentes kekszből készül esetleg azt is leírom majd.

2009. aug. 4. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor most az van, hogy a kérdező segíti a többieket! nagyön köszönöm a recepteket, gyorsan le is írom, ki fogom próbálni!
2009. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha,segítsük egymást.mert küzben én is utána néztem ennek annak.köszönöm az ötleteket.
2009. aug. 5. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!