Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készüljek egy kórházi...

Hogyan készüljek egy kórházi tartózkodásra a kisbabámmal? Voltatok már babával kórházban?

Figyelt kérdés

Benn kell maradnunk pár napot, mert több vizsgálatra kell vinnem és ottmaradnunk egyszerűbb, mint naponta beutazgatni két órát.


Lennének kérdéseim:

Velem lesz egy szobában, azt már mondták előre. Nekem fizetni kell majd.

A babámat én látom el?

Készüljek úgy, hogy vigyem a tápszert meg mindent? Fürdetni is lehet este? Mit vigyek ehhez?

Vajon számomra mit tartalmaz a fizetendő összeg? Én ott kapok ételt?

A babámat kitolhatom a kórházon kívülre, ha délután nincs vizsgálat? Tehát vigyek kocsit vagy "maradjak veszteg? (Bár tartok tőle, hogy mint rendes beteg lesz felvéve így nem nagyon engedik majd, hogy ott ugráljak vele ki-be és esetleg vigyek be vmi bacit...)


2009. aug. 1. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden korházban más a protokoll, van, ahol nem szeretik, ha babakocsit viszel be. Általában minden gyermekkorháznak van saját kertje, oda kiviheted, ha éppen nem lesz vizsgálat. Te látod el a babádat, vigyél mindent, amit otthon is használtok, bár nem mindenhol engedik pl. a saját cumisüveg használatát. Kaját adnak neki ott, de, ha már vegyes tápláláson van, csak 1 félét általában (tehát vagy tápszert, vagy bébiételt, vagy rendes reggeli ebéd vacsorát, ha már nagyobb). Nem hiszem, hogy Te fogsz kapni bármilyen ételt, Neked, csak a szobáért kell fizetned. De mondom, minden korház más. Melyikbe mentek? Mennyi idős a baba?
2009. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindent vigyél amit otthon használtok. Fürdetéshez pelenkázáshoz, etetéshez. Bár tápszer jár neki azért soha nem lehet tudni, hogy mennyi van az osztályon. Természetesen ha ott vagy akkor mindent neked kell megcsinálni körülötte. A sétálás kórházfüggő, de ha a babád nem fertőző és nincs éppen járvány náluk, szerintem kiengednek sétálni vele. Az orvost kell majd megkérdezni, úgy tudom ő dönt.
2009. aug. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapos korában voltam a kislányommal Szegeden (apuka vagyok). Vittük a kis dolgait. Tápszert kaptunk, meg a gyógyszereket. Csak ki kellett kérnem és etethettem is. Én amit csak lehet magam csináltam, a mi esetünkben ezt - úgy láttam - jó néven vették. (Van elég bajuk amúgy is) Mivel én férfi vagyok éjszakára nem maradhattam, de mindig megbeszéltem az éjszakással, hogy meddig maradhatok. Rugalmasak voltak. Volt, hogy este 10ig ott voltam.

Én úgy tudom, hogy ha fizetsz, akkor kapsz étkezést - de erről személyes tapasztalatom nincs.


Remélem minden jól alakul nálatok! :)

A kis piperéjét vidd be, az kell. A fürdetést én élveztem, mert a szobában a csap alatt beépített kiskádak vannak - így nem kellett ki-be cipelnem a vizet, csak elegánsan kihúztam a dugót!

2009. aug. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pécsen a gyerek klinikán voltunk .

ott elvileg adnak enni, tápszert is, ha kap más ételt azt is kivéve gyümölcs és tejpép.

bár ez is érdekes mert nővér függő, nekünk az egyik adott bébikaját is és pelenkát is viszont a váltás már nem csak tápszert, de én be vittem magammal mindent:

babának:

-tányér, kanál

-cumis üveg

-játék (ez nagyon fontos)

-törölköző. fürdető

-popsikrém, pelus

-takaró a picinek, nekem adtak de a babának nem

-váltás ruha, neked és a picinek

-innivaló a babának (nekünk ezt nem adtak csak forralt

vizet, abból csináltam teát)


neked:

-fogkefe fogkrém

- wc papir, zsebkendő

-kaja, inni való, olvasgatni való ha a pici alszik


nekem nem adtak enni, igaz minden nap hoztak egy kancsó teát, azért hogy ott lehettem nem kellett fizetnem.

hirtelen ennyi jutott eszembe de tényleg kórház függő és amint mondtam nővér függő is, ha van valami kérdésed írj nyugodtan privibe


remélem tudtam segíteni

2009. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!