Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babám sajnos tápszeres...

6 hetes babám sajnos tápszeres. Nem kakil minden nap és van úgy, hogy 3. nap csak és akkor is kemény a kakija. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. máj. 16. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia! Nem értem miért tápszeres, de ezt te tudod, az anyatejnél jobb táplálék nincs egy baba számára, akármilyen fantasztikus is egy tápszer. Azt én nem hiszem, hogy ne lenne, vagy ne lett volna tejed, mert van ha akarod és nem adod fel. Erre én vagyok az élő példa, de ezt nem részletezem. Én küzdöttem, hogy legyen, pedig azt mondták lehetetlen, hogy szoptatni tudom, de azt teszem. Csak anyatejet eszik, igaz kínlódtam és sok sírás árán, de van tejem.

A tápszer sajnos mű kaja. Ezért vannak ilyen gondok, mint a székrekedés. Teát kell mellé adnod, sokat, az hígítja a székletét. Minden etetéskor itasd is meg egy kis babateával, de cukrot ne tegyél bele, legalább ezzel ne terheled a pociját.

Ne haragudj, de elítélem az olyan anyukát, aki nem akarja szoptatni a gyermekét. A mai, fejlett és fejlődő világban, nem hiszem el, hogy ne indulna meg a tej termelődése, ha csak az alkoholmentes sörre gondolok, ami nem egy drága dolog, vagy a szoptatós teára, vagy a homeós szerekre, vagy a drágábbakra, mint a more milk kapszula.... És így tovább.De hát mindenki eldönti mit tud megtennei a gyermekéért.

Minden jót és jó egészséget nektek.

2008. máj. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Dícsérendő az előttem szóló elszántsága, viszont előfordul, hogy valaki valóban nem tudja szoptatni a gyermekét, lehet ez egészségügyi, genetikai, vagy egyéb eredetű. Teljesen mindegy.

Szerintem itasd a babád forralt és lehűtött vízzel, sőt, ha a védőnődet megkérdezed, biztos tud ajánlani valami teát is, fő a változatosság. Amúgy is meleg van, több folyadékra van szüksége. Ha ilyen picike a baba, talán még abban is tud segíteni a védőnő, hogy anyatejet kapjon a gyűjtőállomásról.

2008. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elhiheted, hogy mindent megpróbáltam, hogy tudjam szoptatni, de sajnos az egészségem nem engedte és sajna el kellett apasztanom. Ha nem tudod az előzményeket szerintem ne itélj el senkit.
2008. máj. 16. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

Bocsi, elhamarkodott voltam, aki nem teheti meg hogy szoptat, azt persze nem ítélem el. Csak aki megtehetné az olyan anyukát nem értem. Én elég sok ilyen anyukával vagyok körülvéve és mindenki rácsodálkozik, hogy én szoptatok. Aki egészsége miatt kényszerül a szoptatás elhagyására, nem elítélendő. Fő a baba egészsége. Sokan viszont egyszerübbnek vélik a tápszert, azzal nincs sok gond. Na az iyet nem értem, hisz az anyukák 13%-a szoptat csak!!!Hát ez a dühítő. Ma is egy ilyen anyukával akadtam össze, nem volt kedve szoptatni, hisz olyan jó tápszerek vannak!?

Jó egészséget nektek és bocs a nem egyértelmű válaszért.

2008. máj. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Itasd kamilla teával, ha nem segít beszélj az orvossal lehet másik tápszer kéne.Az unokaöcsémmel is ilyen bajok voltak és másik tápszer kellett.Nefoglalkozz az azért nem szoptatsz mert nem akarsz megjegyzésekkel! Vannak akik nem értik meg ha valami nem megy
2008. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is tápszert kellene cserélni. Próbáld ki azt amiben van bifidusz baci, mert az általában rendbe teszi az emésztést. Az anyatej rengeteg ilyet tartalmaz, és általában az anyatejes babáknak nincs gondja a kakilással. (sőt, nálunk túl sokszor is van).
2008. máj. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen itasd a kicsit, mert a tápszer mellett kell a plussz folyadék (én szoptatok és szerintem az anyatej mellé is, legalábbis a kislányom igényli) én a kamillateára esküszöm, ha pár napig nem kap sokkal nehezebben kakil.
2008. máj. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám anyatejes volt és mégis volt, hogy 4-5 napig nem volt kaki, aztán elkezdtem neki tápit is adni, mi Humana hipoallergént használunk és mindennap volt rendes kaki.Kamilla teát adhatsz neki kb 60 ml-t és forralt vízet is hűtve ,hogy minél több folyadék legyen a szervezetében.Lassacskán beáll a szervezete hisz ő még nagyon csöpp!Boldog babázást!
2008. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Készítsd a tápszerét kamillateával,mert így meg is issza azt a mennyiséget belőle ami szükséges ahhoz,hogy lazítsa a székletét.Az én kisfiam 8 hetes lesz és ugyanez a problémánk,de ez bevált.
2008. máj. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudom regi kerdes de...elso valaszolo mit patttogsz holott semmit nem tudsz? Es mi a k..va anyad kozod van ahhoz ki tapszerez es ki szoptat? En bar szoptatok de ha tapszereznek es egy ilyen "anyuka" pattogna es belepofazna azt tutira szajon rugnam. Te ugy eteted a taknyodat ahogy tudod vagy ahogy akarod,mashoz semmi kozod.
2019. ápr. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!