Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája tényleg jobban...

Más babája tényleg jobban fejlődik, hizik?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos a kicsi fiam.Voltunk a doktornőnél,és neki nagyon nem tetszik,hogy az elmult hónapban csak 44 dkg-t hizott.Amugy anyatejes,3600 grammal született,és most 6900 gramm.Aggódjak?Ugy is olyan aggódós vagyok mindenért,nekem már csak ez kellett most.
2009. júl. 30. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem,ne aggódj.A dokinéniteket meg csókoltatom.Mi a fenének ijeszteget feleslegesen?Miért kell minden babának óriásinak lennie?Az talán olyan szép??Mert szerintem nem.

Nekem 3 gyerekem van,teljesen különbözően fejlődtek híztak.

A középső majdnem 1 évesen volt ekkora mint most a tiéd,és Ő is 3 kg feletti súllyal született.A kicsi meg nagyobb volt jóval.Ha egészségesnek jókedvűnek látod ne foglalkozz vele,hogy csak ennyit hízott.Meleg is van,talán nem olyan jó most az étvágya.

Nem értem miért örülnek egyesek annak,ha egy baba el van hízva.Ez már gyerekkorban sem kívánatos.Felnőtt korunkban meg minél vékonyabbak szeretnénk lenni.Hol van itt a logika?

Egyáltalán ne aggódj,nem kicsi a fiad cseppet sem.

2009. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
4 hónapos kisfiam 6.7 kg, 3.6-tal született, mint nektek, szóval szerintem nem vagytok lemaradva! Inkább a 40 dekát kevesellte, nem? Hogy előtte több volt, és nehogy kevés legyen a tejed, vagy amit eszik. Szerintem ne aggódj, csak figyelgesd :)
2009. júl. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Tejlesen tökéletesen fejlődik a babád! Mi a fenének ijeszget? Idióta!!! Hát én nem csókoltatom, de nem is mondok rá inkább semmit! Amúgy az első hónapokban híznak jobban a babák, aztán szépen lassul. Most számold ki, ha minden hónapban 1-1 kilókat híznának.....

Egészséges amúgy? Jól érzi magát a bőrében? Mert akkor nincs miért aggódj! A hízása is teljesen rendben van!

Legközelebb kérdezd meg a "kedves" védőnénit, hogy miért kellene, hogy minden baba ugyan úgy nőjjön? Mi sem vagyunk egyformák és a babáink sem!

Nyugodj meg! Teljesen rendben vagytok!!!!!

2009. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi! A doktornénit! :D
2009. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Az én kislányomat pont az ellenkező miatt zikálta a dokinéni. Most 22 hónapos és 13 kg, nem kövér, pont jó.

A Te fiad még a hivatalos fejlődési görbét is telibetalálja, max nem dekára hízik hónapról-hónapra ugyanannyit. Könyörgöm: nem gép, gyerek!!!

Itt nézd meg a görbét és akkor rögtön látod is:

[link]

(Ja és viccesen jegyzem meg, ha éppen teletrottyolt előtte egy pelust, akkor laza 10-15 dkgval is kevesebbet mutatott a mérleg, mintha előtte mérték volna, ennyit a babák havi kötelező mérlegeléséről és ennek túlértékeléséről.)

2009. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat.Igen,jókedvű ,vigyori kisfiú.Rengteget sereg-forog(még 3 hónapos sem volt,mikor hasra fordult),a héten próbálgatja a kúszást.
2009. júl. 30. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Tuti a 44 dekát kevesellte, nem a súlyát, mert az rendben van. A 44 deka is. Lehet múltkor kaja után mérték, most meg éhgyomorra. Nem tudom miért sápítozik a doktor néni, gondolom megsokásból, mert egy ezer éves banya, vagy kezdő és orvosi kötelesség, mert nem ez volt a tankönyven. Ha jókedvű a gyerkőc ne is törődj vele!
2009. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam most volt 18 hós tanácsadáson, és 9,12kg mértek. A három éves fiam meg 13 kg volt. Egyik sem hízott ennyi idősen 30dkg-nál többet egy hónapban, az én doki nénim mégsem mondta, hogy kevés. Látta rajtuk, hogy szépen fejlődnek, és boldogok, mindent megcsinálnak ami az aktuális koruknak megfelelő, és kész...

Nem a számokkal foglalkozik, hanem az egészséggel. Te is tégy így, mert a tejed mehet rá. Ja és a picur is megérezheti a te aggódásodat. Nem ér ennyit, hidd el! Csak a kicsi boldogságát tartsd szem előtt. Ja és ha a pici nem akar többet enni, akkor mit csinálsz? Megtömöd, vagy azt mondod neki, márpedig kisfiam meg kell enned,mert a doktor néni szerint még ennek a két kanálnak beléd kell férnie? Az nem is számít, hogy két perc múlva kibukizza. A lényeg, hogy az adag legyen meg. Ha meg túl dundi lesz és nem tud időben átfordulni, felállni, akkor meg az lesz a baj! Sorolhatnám az ellenérveket, de remélem ennyi elég, a butaságból. Szóval eddig mindent jól csináltál, folytasd tovább sok sikert és boldogságot a kisfiadhoz. Nem a súly a lényeg hanem a boldogság és az egészség. Mindig erre gondolj.

2009. júl. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia.féléves korára kell megdupláznia a sulyát,és az tuti meg lesz.én babám 7 hós lesz,és 7600 gramm,igaz ős hosszú baba és nem is született nagy súllyal,már ő sem hízik kilókat mint az elején,ha élégedett,és kis vigyori akkor ne is foglalkozz azzal amit mond.
2009. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!