Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt nagyon sok anyukától azt...

Itt nagyon sok anyukától azt olvasom, hogy az ő babája már nagyon korán átalussza az éjszakát, átlagon felül fejlődik, elvan magában, nem sírós, megfordul, ül, feláll, jár stb. Vannak, akik szintén megszenvednek ezekben a kezdeti időszakban?

Figyelt kérdés

Tényleg néha úgy érzem, hogy más babája már lényegesen előrébb jár pl. alvásban, sírásban stb...

Az én lányom 3 hós és sokat szenvedünk, éjjel amikor felébred nehezen alszik vissza, kb. 1,5-2 óra altatást foglalkozást igényel, napközben rengeteget sír, kora ellenére még mindig hasfájós stb. Most voltunk Balatonon, 1 hétre mentünk volna, de pár nap múlva haza kellett jönni, mert annyira nyűgös volt és alig aludt. Eddig éjjel 4-5 óra tájban kelt, most, hogy nyaraltunk, volt, hogy fél 2-kor kelt. Már lassan el vagyok keseredve, hogy az enyémmel sajnos nagyon nehéz.


2008. aug. 19. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Ne aggódj, az anyukák 95%-a így érzi, csak nem ezt mondja... Kifelé minden baba maga a tökély, semmi gond nincs vele stb. Közben meg ők is ugyanúgy szenvednek, csak azt hiszik, hogy kevesebbek lesznek akkor, ha ezt be is ismerik. Akkor már nem lennének a tökéletes anyukák. Persze ez nagy hülyeség, csak az a baj, hogy a kismamák egymást lovalják bele ebbe a dologba. :(
2008. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más. Nekem mindkét fiam iszonyatosan rossz alvó volt. Napi 2-3zor 20 perc volt amit alvásal töltöttek napközben. A köztes időt vagy sírással vagy csendes nézelődéssel töltötték kicsiként. Mikor milyen napjuk volt. Éjszaka a nagyobbik 2szer kelt és nagyon nehezen aludt vissza.Volt,hogy 1 óra is eltelt.Vele sokat éjszakáztam. A kisebbik csak egyszer kelt,de ő vissza is aludt. Mindent nagyon korán csináltak8ülés állás,elindulás). Igazi örökmozgó még most is mind a kettő. Viszont most a kislányom egy angyal. Csak eszik alszik.A hangját alig lehet hallani. Éjszaka 1 szer kel. Igaz ő még csak 6 hetes. A mozgás beli fejlődésről nem tudok még nagyon nyilatkozni. A fejét ha ugy van sokáig stabilan tudja tartani(még egyenlőre ennyi :)).

Én ezért irom,hogy minden gyerek más. Más ütemben fejlődnek,más a természetük.

Egyébként miért mondnanám az ellenkezőjét ha nem igaz?

2008. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Az én babám tényleg nem sír, csak nyüszög, ha álmos. Én mondjuk ennek érdekében soha nem hagytam sírni, ált. vele alszom, igény szerint szopizik stb. Most 6 hónapos, de még mindig felkel éjjel. Ált. 1x, de ha fogzik van, hogy 5x is. Már van 4 foga, de most jön az 5., tehát megint nagyon sokat cicizik éjjel. Fáradt vagyok én is:-)
2008. aug. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy mindenben kb. időben vagyunk. Semmi extrát nem csinálunk:) A fogunk az tényleg sok a korához képest, de ennyi.
2008. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne aggódj emiatt! Az én kislányom 9 hónapos is elmúlt amikor mászni kezdett, ekkorra már minden kortársa hónapok óta gyakarolta a mászást. Az első születésnapján viszont már lépegetett. A következő "lemaradásunk" a beszéd. Most 22 hónapos, és két hete kezdett igazán szavakat ismételgetni, most viszont olyan tempóban, hogy nem győzzük követni, naponta 30 új szóval lep meg bennünket. Pedagógusként is úgy gondolom, a fejlődést csak az érés befolyásolja, nem tehetünk semmit, esetleg mindig a megfelelő környezetet biztosíthatjuk nekik, úgy a mászáshoz, mint a beszédhez. A kislányod is mindent fog majd produkálni, csak türelemmel ki kell várni. Az éjszaka átalvása meg tényleg nehéz kérdés, és biztos, hogy többen szenvednek vele, mint ahányan bevallják, de hidd el, az is meg fog oldódni. Én a sírni hagyásban sohasem hittem. Amíg szopizott gyakran aludtunk egy ágyban, így akárhányszor kelt fel éjjel, szinte magunkhoz sem tértünk az éjszakai evésektől. Miután 14 hónaposan abbahagyta a szopizást (ekkorra teljesen) még gyakran odavágyott hozzánk. Aztán egy idő után észrevettem, hogy nem tud nyugodtan aludni mellettünk, állandóan piszkált bennünket még álmában is, ráadásul újra babát várunk, és féltem, nehogy megrúgjon, így aztán visszavonultunk a kiságyikóba. És bár hagytam sírni, nem hagytam magára egyetlen percre sem, ott ültem mellette, beszéltem hozzá, vigasztaltam, míg végül lefeküdt, elaludt. Másnap ugyanígy, harmadnaptól végigaludta az éjszakát. Igaz, ekkorra már másfél éves volt, pontosan értette, hogy mit mondok neki, mert szerintem ez feltétele annak, hogy elérjünk valami változást. (A kiságyba "visszaszoktatást" még megelőzte, hogy ágyat vittünk a szobánkba neki, de nem jött be.) Szóval a lényeg, hogy mindent a maga idejében. Kitartás, meglátod, ő is mindent meg tud majd csinálni, és az éjszakát is át fogja aludni, amint megérett rá.
2008. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hós elmúlt és még nem tartja a fejét, éjszakánként 2-2.5 óránként kér enni. Nappal is! Régebben volt hogy 8 órát egyben lehúzott éjjel.A babák is mindig változnak.Eddig csak cuppogott,ha kért enni,mostmár nyöszörög is hozzá.Ha ez fejlődésnek mondható,akkor ez az. :)
2008. aug. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 4 hónapos a kislányunk és azóta alussza végig az éjszakát amióta hason altatom így tudunk aludni kb. 21-től 6-ig, sajnos mikor hanyatt altattam mindig felmacerálta saját magát úgyhogy éjszaka 2 óránként kelt fel, most viszont napközben szinte alig alszik valamit és sajnos nagyon nyűgös. Szinte egész nap semmit nem tudok tőle csinálni és ha álmos vagy éhes ő nem nyöszörög, hanem iszonyatos patáliát csap amibe annyira belelovalja magát, hogy alig lehet lecsendesíteni.

Kitartást kívánok neked!

2008. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, ez normális. A lányom 4 hónapos és semmi "extrát" nem csinál, őszintén nem hiszem, hogy egy 6 hetes baba már magától megfordul és 3-4 hónaposan kúszik-mászik, ahogyan ezt olvasom sokszor és nem is gondolnám, hogy ettől több akár egy baba vagy egy mama. Mindennek megvan a maga ideje és a fejlődést felgyorsítani nem lehet, talán nem is egészséges. Minden baba más, ahogyan már írták is. A lányom hol átalussza, hol felkel éjjelente, attól függ, mennyit evett. Nyugodj meg és hagyd a fenébe a statisztikát. Ha bármi gond lenne, az orvosotok szólna.

Minden rossz elmúlik 1x, hidd el, tapasztaltam.Jó egészséget kívánok.

2008. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi lányok a tanácsokat! Utolsó előtti válaszolónak: mintha csak az én lányom lenne..... Ő sem nyöszörög, hanem teljesen belelovallja magát a sírásba.... :) Igazi bika a lelkem. :) Egyébként már születésétől csak hason tud aludni, hanyatt nekem is felébreszti magát a kalimpálásával, úgy kb. csak fél órát alszik, többet nem. :)
2008. aug. 20. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!