Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálást illetve gyümölc...

Hozzátáplálást illetve gyümölcsadást hogyan kezdjem és mivel, egyáltalán már el lehet (kell) kezdeni 4 hós babánál. Már kevés a tejem sok tápszert kap?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 13:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a kérdőjelet rossz helyre írtam.

El lehet kezdeni, hogyan és mivel?

2009. júl. 30. 13:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! A lányomat 3 hósan kezdtem hozzátáplálni, almával először, aztán jöhetett az őszibarack. Először csak pár mokkáskanállal kezd, aztán naponta egy kicsit többet adj neki.
2009. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kezdésnek alma,barack(én barackkal kezdtem,mert édesebb),pár kanál vagy pár korty ha italt adsz neki.Másnap több és harmadnap már lehet itatni-etetni vele.

Pont jó időben vagy hozzá.

2009. júl. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is hasonló gonddal kínlódok. Van tejem, de annyira össze-vissza eszik, van hogy 60-at, van hogy 200-nál is többet és ezt az én cicim nem tudja követni. Ezért aztán fejek és amikor többet enne kipótolom. De még így sem elég mindig. Most 4 és fél hónapos és elkezdtem a tápszert meg a gyümölcsöt. A tápszerrel nincs baj de a többi nagyon problémás. Enne ő szívesen mindent, de utána fáj a hasa, pedig ízlik neki. Most azzal fogok próbálkozni, hogy keveset adok neki szilárdat és a többi tej, vagy táp, hogy a gyomra át tudjon állni az emésztésre. Nem akartam tápszerezni, csak szilárddal pótolni az anyatejet, de nem ment, muszáj tápszerezni is. Először adhatsz neki almát, barackot, banánt, sütőtököt, krumplit répával vagy cukkinival. De először keveset, hogy megszokja és egyszer egy nap. Ha jót akarsz akkor délelőtt add inkább, mert ha valami nem tetszik neki, akkor estére kiheveri és nem megy rá az éjszakája. Gyümölcsöt frissen is adhatsz, de vannak bébiételek 4 hónapos kortól. Nekünk a sütőtök krumplival nagyon bejött. Én csináltam pépet, krumplit répával és anyatejjel, az is ízlett neki, de a barackot kiköpi. Remélem tudtam segíteni. Ha betöltötte a 4 hónapot lassan próbálkozhatsz, bár elvileg 6 hónapig csak a tejet vagy tápszert erőltetik, régen meg már 6-8 hetesen adták az almát. Ki tud ezen eligazodni!? 20 év múlva meg majd megint kitalálnak valami újat. Próbálkozz és majd a babád jelzi mi jó neki. Sok sikert!
2009. júl. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az enyém tápis volt és 4 hónaposan kezdtem. Eleinte kb. két héig almát adtam neki. Először csak két kanállal, aztán egy negyedet, felet. Majd sütőtök, barack, krumpli és répa kövtekezett.
2009. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!