Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírhatnám jobb belátásr...

Hogyan bírhatnám jobb belátásra a barátnőmet? Tulajdonképpen diétáztatja a 10 hetes babáját!

Figyelt kérdés

Nem vagyok olyan típus, aki beleszól mások technikájába, de úgy érzem, hogy most mégis kellene.

A barátnőmnek a pici az első babája, átlagos súllyal született, tápszeres és az anyuka az első pillanattól attól fél, hogy kövér babája lesz. Épp emiatt azt találta ki, hogy nem annyit ad neki, amennyit kérne, vagy amennyi a tápszeres dobozon van, hanem csökkentett adagot. Mondtam neki már akkor, hogy ilyet nem szabad csinálni, de azzal érvel, hogy ha sokat eszik, akkor hasfájós lesz. Közben meg panaszkodik, hogy nem alszik a baba napközben, sokat sír, nem tud mellette semmit sem csinálni, de azért ragaszkodik a három óránkénti csökkentett adaghoz.

Most már az orvos is szólt neki, hogy változtasson, mert a baba 10 hét alatt hízott 1100 grammot, amit a doki kevésnek talál a születési súlyához képest és ahhoz képest, hogy az újszülöttek az első 2-3 hónapban elég nagy tempóban híznak.

Tegnapelőtt, amikor ezt elmesélte próbáltam rávenni, hogy adjon neki többet enni, de ragaszkodik ahhoz, hogy attól csak a hasa fog fájni és nagy fejű lesz. Nagyon mérges lettem, legszívesebben már a szemébe vágtam volna, hogy ne a 4 kg-os 10 hetes babáját diétáztassa, hanem magát, mert rajta van 25 kg felesleg a 160 cm-hez, de csak az ideg beszélt volna belőlem, így befogtam.


Mit mondhatnék még neki? Kellene egyáltalán győzködnöm?


2009. júl. 29. 10:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Szegény baba meg óráról órára éhezik míg itt meditálunk. Beszélj gyorsan az apával! Lehet, hogy anyának pszichológusnál a helye!
2009. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
73%
AZÉRT EZ MÁR TUL MEGY A SZÓRAKOZÁS KATEGÓRIÁN.EGY 14 ÉVES LEÁNYANYÁNAK TÖBB ESZE VAN.SZORAKOZNI LEHET AZZAL HOGY MIVEL TUDATLANOK A FIATAL ANYÁK MINDEN SZ@RRAL OROSHOZ VISZIK,LEHET AZZAL HOGY SZOPTATÁSKOR ÖSSZEESZIK MINDENT ÉS FÁJ A BABA HASA,LEHET ÖSSZEKEVERNI A HOZZÁTÁPLÁLÁSI SORRENDET,DE NEM A GYEREK ÉLETÉVEL SZÓRAKOZNI
2009. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szólj a védőnőnek!!! És lehet, hogy az anyukának pszichológusra van szüksége!!!
2009. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia.azt nem irtad,csak itt a válaszokból olvasom,hogy éhezik ez a baba?mert ha igen,akkor neked kell sürgősen tenned valamit.A védőnő az első,aztán ő tudja mit kell ilyenkor tenni,de csak ha tényleg éhezik.
2009. júl. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Most raktam le a telefont, beszéltem vele, mert átmenni csak délután tudok.

Sírt. Azt mondta, hogy egész éjszaka alig aludt, mert nem tudja, hogy mi a jó. Ugyanis ő komolyan azt hiszi, vagy hitte, hogy a hasfájástól sír a gyerek és attól fél, ha többet eszik, akkor pedig még jobban fog fájni a hasa. Nem akart bajt, hanem épp ellenkezőleg, mert neki ezt súgta az ösztöne, a férje meg szintén nem ért hozzá és ő meg mindig bátorította, hogy azt tegye, amit jónak lát, mert ő az anyja és úgy is érzi, hogy mi a jó.

Mondtam neki, hogy próbálja meg, hogy apránként ad neki többet, többet, ha fél attól, hogy a gyomra hirtelen nem fogja bírni, akkor adjon neki 10-20 ml-vel többet most és 2-3 óra múlva, ha megéhezik, akkor ismét etesse meg ennyivel és utána meg figyelje, mert a baba úgyis jelzi, ha többet igényel.


OK, én is szerencsétlenkedtem ezzel, mert amikor a fiam 3 hetes volt és nőtt volna az igénye, akkor első nap nem vettem észre. Egész nap jól elvolt, este pattant el a húr, akkor kezdett sírásba, amire én megállapítottam, hogy biztosan hasfájós. Az infacol kiküldött belőle egy csomó szelet, amitől gondolom még üresebb lett és még éhesebb, még jobban sírt. Teljesen kétségbe voltam esve, hogy jön a hasfájás és másnap reggel jutott eszembe, hogy talán csak többet kellene neki bekeverni.

Szóval mindenki szerencsétlenkedik. Csak nagyon dühít az, hogy ő ennyire nem nyitott a tanácsokra és megy a saját feje után.

Egyébként sokáig én is azt hittem, hogy hasfájós a baba, csak most állt össze a kép, amikor mondta a súlyát és hogy mit mondott a doki.

Délután meglátogatom, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz akkor a helyzet és hogy a baba elégedett lesz-e a nagyobb adag után.

Egyébként az ellenőrzés már megvan: a doki visszahívta, két hét múlva kell mennie újabb mérlegelésre, hogy megnézzék mennyit hízott.

2009. júl. 29. 12:00
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én barátnőm dettó, csak ő duci, és emiatt félti a babát. Szegény baba már annyira nem hízott, hogy a doki valamilyen pépet írt fel, hogy hízzon, és azt mondta, hogy a babák egy idő után hozzászoknak az éhezéshez... Az én babámat meg állandóan lekövérezi, pedig nem az, csak normálisan adok Neki enni, és mindig azt mondja, hogy ő nem adott ilyen hamar ennyi mindent a babájának, hetekig csak almat adott, mejd csak krumplit .

Szegény baba már 1 éves elmúlt de a kifliből is max.5 katonát kap, és minden evés után sír. Én nem tudok Neki szólni, mert rögtön letorkol, meg se hallgatna.

2009. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy barom!Én a helyedben,odamennék ebéd környékén és amikor Ő leül enni,a szép kis adagjából elvenném a felét.Aztán ha megette,megkérdezném,hogy éhes-e,fáj-e a hasa,van-e kedve aludni éhesen?Hát ha ilyen hülye,talán ezt megérti.
2009. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 2 hetesen lement 2,90-ről 2,60-ra, nem ment a szopi. Akkor kezdtük a tápi pótlását. Most 13 hetes és 5,60 kiló! Gyönyörű, szép, formás. Egyáltalán nem kövér. Vannak kis hurkái, de csak annyi, amennyi pont elfér. :) És amúgy ehhez még dobott magára 13 centit!

Én annyit adok neki, amyennyit igényel. Ez nálunk annyi is, amennyit jánlanak egy ekkora babának. Csak azért, hogy nehogy elhízzon, nem fogom éheztetni. Persze nem szbad, hogy elszaladjon velünk a ló, de éheztetni egy 10 hetes picúrt.....

Nem elvenni kell tőle, meg gyámügy meg ilyenek, hanem tényleg le kell ülni vele beszélni. Lehetőleg olyan, aki tud rá hatni. Ha jó a kapcsolatoto, akkor szépen, higgadtan, nem cseszegetve kell vele beszélni. Sokan vannak úgy, hogy n szóljon bele senki a dolgukba, majd ők tudják. Nos beszélj vele, ha kell többször is. Ne légy lekezelő. Ne azt érezze, hogfy ő buta, tudatlan és hozzánemértő. Akkor se, ha tényleg ilyen ember!

2009. júl. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem az is elég lesz neki, ha megmutatod neki ezeket a válaszokat. Talán észbekap!!!
2009. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!