Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírhatnám jobb belátásr...

Hogyan bírhatnám jobb belátásra a barátnőmet? Tulajdonképpen diétáztatja a 10 hetes babáját!

Figyelt kérdés

Nem vagyok olyan típus, aki beleszól mások technikájába, de úgy érzem, hogy most mégis kellene.

A barátnőmnek a pici az első babája, átlagos súllyal született, tápszeres és az anyuka az első pillanattól attól fél, hogy kövér babája lesz. Épp emiatt azt találta ki, hogy nem annyit ad neki, amennyit kérne, vagy amennyi a tápszeres dobozon van, hanem csökkentett adagot. Mondtam neki már akkor, hogy ilyet nem szabad csinálni, de azzal érvel, hogy ha sokat eszik, akkor hasfájós lesz. Közben meg panaszkodik, hogy nem alszik a baba napközben, sokat sír, nem tud mellette semmit sem csinálni, de azért ragaszkodik a három óránkénti csökkentett adaghoz.

Most már az orvos is szólt neki, hogy változtasson, mert a baba 10 hét alatt hízott 1100 grammot, amit a doki kevésnek talál a születési súlyához képest és ahhoz képest, hogy az újszülöttek az első 2-3 hónapban elég nagy tempóban híznak.

Tegnapelőtt, amikor ezt elmesélte próbáltam rávenni, hogy adjon neki többet enni, de ragaszkodik ahhoz, hogy attól csak a hasa fog fájni és nagy fejű lesz. Nagyon mérges lettem, legszívesebben már a szemébe vágtam volna, hogy ne a 4 kg-os 10 hetes babáját diétáztassa, hanem magát, mert rajta van 25 kg felesleg a 160 cm-hez, de csak az ideg beszélt volna belőlem, így befogtam.


Mit mondhatnék még neki? Kellene egyáltalán győzködnöm?


2009. júl. 29. 10:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom nem fogod meggyőzni. Én lehet mérgemben azt mondanám neki, hogy ha nem ad többet enni a gyereknek, akkor többet nem állok szóba vele, mert nem kívánom végignézni, hogy hogy szenved ez a kicsi. 10 hét alatt 1 kg? Ilyenkor már 2,5 kgot kéne hogy hízzon a kicsi...

Eleinte minden baba duci és pocakos, de ha majd mászik, mozog, lemozogja. Egyáltalán nem biztos, hogy nagy baba lesz, és nem ilyenkor kell nem etetni, hanem később, ha már bizonyított, hogy hízásra hajlamos.

Ez egy állat-már bocsánat, de legalább akkor nem panaszkodjon, hogy sír a gyerek, hisz miatta sír meg nem alszik.

MEgnézheti, majd milyen evészavaros, alvászavaros, beteg gyerek lesz belőle, és akkor büszke lehet magára!!

Sőt, várom a doki mikor jelenti fel a gyeremekvédelemnél, mert megteheti!!

2009. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Gyámügy és el kell venni az ilyentől a gyereket!! Jaj szegény kisbaba, csak nehogy arra sorsra jusson, mint azaz egy éves kisfiú aki belehalt tavasszal a szülei hülyeségébe, mert inkább elitták meg eljátszották a pénzt a gyereknek meg csak cukros vizet adtak.

Üdv egy 14 hónapos anyuka.

2009. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nos,ha az orvosra nem hallgat,akkor szerintem rád sem fog.

Esetleg annyit tehetnél,hogy sűrűbben legyél náluk,és amikor etetésre kerül a sor,akkor mond,hogy majd te megcsinálod a kaját,míg ő tisztába teszi.Csináld úgy,ahogy elő van írva,és ha változást látsz,akkor szólj neki,hogy ez mitől van.

Viszont érthető,hogy fél egy kicsit,mert elég sok helyről lehet azt hallani,hogy nagyon felfújja a táp a gyerekeket.

Valahogy meg kéne vele értetni,hogy ha kicsit kövérebb is a baba,10-12 hónapos kora körül lemozogja,kúszik mászik feláll,elindul.Nem lesz gond a súlyával.

2009. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom,hogy lehet valakinek ennyi esze?B@ssza meg én gyerek nlkül tudom,hogy nem szabad ilyet csinálni ez meg felnőtt fejjel ...jesszusom.



Meggyőzni nem fogod,de szólj a nagyinak esetleg,hátha ő jobb belátásra tudja téríteni,ha az sem irány a védőnő.Engem nem érdekelne,hogy utána nem szól hozzám,felőlem mindneféle qvának elmondhat,de ne a gyerek igya meg a levét a hülyeségének.Szóval szólj a védőnőnek kérlek:'(

2009. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mai modern tápok nem fújják fel a kicsit, mint a régiek, erről ha keresel neki a neten cikket és az orra alá teszed...hátha.... Vagy mutass alultáplált kicsik fotóját, hátha elborzad! Ez egy barom!!!!már bocsi, de tiszta idióta! Persze hogy sír a baba, hisz éhes!
2009. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%
Úristen, minek az ILYENNEK gyerek? Bórzasztó, hogy mire képesek az emberek! Saját gyerekét kinozza? Ez felháborító. remélem minél hamarabb feljelenti valaki. Az én kisfiam is tápszeres 2 hetes kora óta, és nem kövér. 3850gr-mal született, és most 10hetes és 5,30kg. Hát most teljesen felhúztam magam.
2009. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Istenem... lehet hogy attól fél tudat alatt hogy a babája akkora darab lesz mint ő???

Szegény kicsi,bizony én felhívnám a védőnőt vagy az orvost és elmondanám neki,mit látok,mert lehet hogy ezt meg sem mondja az illetékeseknek csak azt,hogy nem hízik a baba rendesen.

A normális heti 20deka átlagban.Ő pont a felét hízta....

2009. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%
ÚRISTEN! Ez nagyon durva. Figyelj, szerintem van esély, hogy jobb belátásra bírd. Méghozzá olyan DURVA MÓDSZERREL, ahogy ő bánik a gyerekével. Kérlek szépen, hozd meg ezt az áldozatot, még ha te leszel az utált fél is. Légy erélyes és piríts rá - és magyarázd meg neki, hogy nem attól lesz nagy fejű, hogy eszik. Semmi összefüggés nincs a kettő között!!!!! Lehet, elküld majd a bánatba és nem áll szóba veled (egy ideig), de megér annyit, hogy segíts egy kisgyereken!!!!
2009. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ma átmegyek hozzájuk megint és megpróbálok vele beszélni.

Én úgy vettem észre, hogy megijedt attól, amit a doki mondott, de következő pillanatban meg csak legyintett, hogy már sok fórumon olvasta, hogy a dokik hülyeségeket mondhatnak.

Példákat hozni nem is nagyon kellene, mert az én fiam is tápszeres, ő már egy éves, eleve nagy súllyal született és erős tempóban folytatta, de hosszú is volt. A súlya semmiben nem befolyásolta, hat hónaposan ült, kevesebb, mint hét hónaposan felállt, tíz hónaposan már elindulgatott és mostanra eltűnt róla minden fodor, pedig annyit eszik még mindig, hogy néha csak pislogok.

már meséltem neki erről és azt is mondtam, hogy örüljön a jó étvágynak, mert a testvéremék babája rossz evő, ő azért soványka, mert nem eszik és nagyon sokat sír miatta az anyja, szenved miatta az egész család, ráadásul egy hasmenéses járvány két nap alatt annyira legyengítette, hogy kórházba került, míg az én jó bőrben lévő fiam szó szerint vigyorogva fosott (bocs a kifejezésért, de így volt) végig másfél hetet. A doki szerint azért nem lett baja, mert volt tartaléka, amiből leadjon.


Nah, ma még majd próbálkozom szép szóval és észérvekkel, ha így sem megy, akkor egy-két nap után bekeményítek. Csak azt sem akarom, hogy esetleg épp makacsságból ne hallgasson ránk és a dokira. Bár ha gyereke van az embernek, akkor a makacsságát feladhatja.

2009. júl. 29. 10:42
 10/29 anonim ***** válasza:
73%
Alultáplált a baba. Azt kéne megértetni a barátnőddel, h' hiába nem lesz "kövér és nagyfejű" (és ezt inkább nem is minősítem, mert az ilyen szintű tudatlanság és ostobaság ellen nincs mit tenni), de visszamarad a testi-szellemi fejlődése is, és ezek nem igazán visszafordítható folyamatok. Nincs férje, anyukája, akivel tudnál beszélni? Persze az orvos és a védőnő is kell, h' tudjon erről. Tegyél meg minden tőled telhetőt. Vele is komolyan el kell beszélgetned, akkor is, ha megsértődik. Csak a gyerek számít!
2009. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!