Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírhatnám jobb belátásr...

Hogyan bírhatnám jobb belátásra a barátnőmet? Tulajdonképpen diétáztatja a 10 hetes babáját!

Figyelt kérdés

Nem vagyok olyan típus, aki beleszól mások technikájába, de úgy érzem, hogy most mégis kellene.

A barátnőmnek a pici az első babája, átlagos súllyal született, tápszeres és az anyuka az első pillanattól attól fél, hogy kövér babája lesz. Épp emiatt azt találta ki, hogy nem annyit ad neki, amennyit kérne, vagy amennyi a tápszeres dobozon van, hanem csökkentett adagot. Mondtam neki már akkor, hogy ilyet nem szabad csinálni, de azzal érvel, hogy ha sokat eszik, akkor hasfájós lesz. Közben meg panaszkodik, hogy nem alszik a baba napközben, sokat sír, nem tud mellette semmit sem csinálni, de azért ragaszkodik a három óránkénti csökkentett adaghoz.

Most már az orvos is szólt neki, hogy változtasson, mert a baba 10 hét alatt hízott 1100 grammot, amit a doki kevésnek talál a születési súlyához képest és ahhoz képest, hogy az újszülöttek az első 2-3 hónapban elég nagy tempóban híznak.

Tegnapelőtt, amikor ezt elmesélte próbáltam rávenni, hogy adjon neki többet enni, de ragaszkodik ahhoz, hogy attól csak a hasa fog fájni és nagy fejű lesz. Nagyon mérges lettem, legszívesebben már a szemébe vágtam volna, hogy ne a 4 kg-os 10 hetes babáját diétáztassa, hanem magát, mert rajta van 25 kg felesleg a 160 cm-hez, de csak az ideg beszélt volna belőlem, így befogtam.


Mit mondhatnék még neki? Kellene egyáltalán győzködnöm?


2009. júl. 29. 10:17
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Egyébként a dokija is furcsa. Az első két hétben egész szépen hízott, akkor sem durván sokat, csak átlagosan. És akkor a doki poénkodott vele, hogy ha így folytatja, akkor egy szép kis gömböcke lesz. Ismerem a dokit, nem voltam ott, de elhiszem, hogy ezt mondta, csak éppen azt is tudom, hogy ehhez hasonlókat poénból szokott mondani, nem komolyan gondolja.

Valószínűleg ez váltotta ki a barátnőmből az aggódást a kövér baba miatt.

Meg az is igaz, hogy néhány tápszergyűlölő anyuka, akinek van bőven elég teje és el sem bírja képzelni, hogy ne legyen, elég furcsa dolgokat tud írni a tápszeres babákról. Olvastam már ezen az oldalon is sok olyan választ, hogy a tápszeres babák lomhák és kövérek, nagy fejűek, fel vannak fújva és még sorolhatnám, biztosan ti is láttatok már ilyet.

Lehet, hogy ilyet is olvashatott.

Csak éppen akinek csöpp esze van, az tudja, hogy ezek az emberek nem a saját tapasztalataikról beszélnek, csak mondjuk látnak egy gyereket az utcán, vagy a szomszéd gyerekét írják le színesített módon, túlozva.

Egyébként nem rossz ember az anyuka, nagyon nehezen jött össze nekik a baba, nagyon várták és mindent megadnak neki, szeretik is, csak éppen ebben az etetés dologban esik túlzásba.

2009. júl. 29. 10:49
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
a batánőd 1 degenerált, már bocsánat. mit képzel? miért kell kínoznia a saját gyermekét? mond meg neki, h etesse, v szólsz a gyámügynek. ennyi. meleg is van, híznia is kell, még az kell, h vmi baja legyen, mert nem kap elég tápanyagot/folyadékot. ha nem tetszik neki, az az ő dolga.
2009. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%
Ez borzasztó. Remélem meg tudod győzni, az a szegény baba nem tehet róla hogy ilyen hülye anyja van már bocsánat. A tápis dobozon nem véletlenül vannak a mennyiségek!! De gondolom arra még nem jött rá hogy az éhségtől sír a babája. Meg akarja várni amig baja lesz?? Akkor asszem a Hiradóban fogjuk látni a kedves barátnődet. Az biztos hogy ha nem változtat, én tuti feljelentém a gyámügynél, sz@rnék a barátságra!!! Esetleg mutasd meg neki hogy mi miket írtunk!!! A baba a legfontosabb!!!
2009. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
10:56-os vagyok: ja, egyébként az én babám is tápis (3 hónapos) én még picit többet adok neki a dobozon leírtaknál, és gyönyörű szép kis hurkás baba, de NEM KÖVÉR!
2009. júl. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%

Csak ámulok, hogy az emberi butaság milyen határtalan!

És kegyetlenség. Egy kisbabát éheztetni???

Unokatesóm hasonló szitu volt. Neki a teje nem volt elég, és hiába mondta neki mindenki, hogy az éhségtől sír a gyerek, nem adott neki csak cicit, és csak 3óránként, gyakrabban semmiképp. Aztán elment az orvoshoz, hogy miért sír a gyerek folyton. Az meg leordította a haját, hog maga ostoba nő, az éhségtől sír ez a szegény gyerek.

Barátnődnek is ez kéne.

Remélem, sikerül jobb belátásra bírnod!

2009. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a védőnővel! Ő tudni fogja, mit lesz a legjobb tenni!
2009. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem kössetek kompromisszumot. Mond meg neki, hogy 1 hónapig etesse úgy a picit ahogy kell, és figyelje a fejleményeket. Ha a baba ezalatt nem sír sokat és szépen alszik, akkor a barátnőd is be fogja látni hogy ennie kell a kicsinek.


Amúgy nem értem, hogy mi a baj avval, ha egy kisbaba hurkás, sonkás, ducika. Amikor a kisfiamnak azt mondta a dokinéni, hogy kisgömböc, és hogy milyen kis hurkái vannak, én személy szerint nagyon büszke voltam rá. Ma 10 hónapos, egész nap megy a dolga után, magyaráz, eszik, alszik, és már szinte híre-hamva sincs a hurkáinak. :-(

2009. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképp próbálj hatni a barátnődre!Vagy beszélj a védőnővel.Egy ilyen kicsi babát éheztetni, hát elszomorító belegondolni is mi lesz szegénnyel, ha nem változik a helyzet.A barátnődnek orvosi segítség kellene!

Nem normális, már bocsánat!Simán elveheti a gyámügy tőle a gyereket.Kérdezd meg, ezt akarja?Ezért kinlódtak vele annyit, hogy összejöjjön?Kár volt neki gyerek!

Bocsi, de nagyon felháborodtam!

2009. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy elmebeteg,nem csodálom hogy nehezen jött össze a baba,nyilván oka van,ilyen anyához én sem szivesen születnék,már bocsánat hogy ilyet kell irnom,de nagyon kiakadtam...Tényleg jó ötlet,mutasd meg neki amiket irtunk,ennyi ember véleményére már csak ad.Komoly fejlődési rendellenességeket okozhat ezzel,nem véletlenül van rajta a tápszeren sem hogy mennyi az adag,meg hogy se többet se kevesebbet nem szabad adni.Pár hét mulva ha igy megy tovább ugyis beutalják őket korházba,ha neki van kedve heteket ott tölteni...meg tudnám pofozni....
2009. júl. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
51%
szia.az én babámnak is fájt a pocija ha olyan mennyiséget kapott ami neki van előirva,ezért ő többször kér keveset.kb 2 óránként eszik,de én annyit adok neki amennyit ő kér.ha éhes ugyis jelzi,ha nem akkor abbahagyja az evést.talán tanácsold neki ezt,hogy jó,adjn kevesebbet de akkor kínálja meg többször.de ha szolsz a védőnőnek akkor ő segíteni fog.egyébként nem kell rögtön gyerekgyilkosnak kiiáltani,annyi hülyeséget csináltunk mi is amikor az első babánkal szórakoztunk.biztos nem kínozni akarja,csak valahogy nem jut el a fülébe,hogy máshogy is lehet jol csinálni.
2009. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!