Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fáhdalmas pukizásra van-e...

Fáhdalmas pukizásra van-e valamilyen gyógymód?

Figyelt kérdés

5 hónapja küzdünk azzal, hogy minden egyes pukit megsírat a kislányom. Iszonyú, már annyira sajnálom, és nem tuduk ellene mit tenni. Van valami ötletetek?

A szopik is rémesek így, mert végignyögi az egészet, aztán hangos sírásban tör ki. Na szóval nagyon várnám a segítséget. Köszönöm!


2009. júl. 28. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Édeskömény tea, amitől könnyebben pukizik a baba.

Ha szoptatod még, akkor te magad is igyad, s reggeli előtt egyél egy kanál mustárt.

2009. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szoptatom, csak szopik, egyelőre mást nem fogad el. A mustártól könnyebben pukizik?

Köszi!

2009. júl. 28. 17:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Régi jól bevált recept a mustáros dolog; mivel szoptatod, mindkettőt csináld, igyad az édeskömény teát rendszeresen, a mustárt pedig mindennap.

Fontos!

Hüvelyeseket, mint pld..bab, borsó stb vagy a füstölt húst és egyéb fűszeres, pirospaprikás dolgokat csak módjával, vagy inkább sehogy, a baba a szopás alatt ugyanazt veszi magához amit te megettél, csak más formában. Ha ilyesmit eszel véletlen,akkor emeld a mustár adagodat és még több tea. Italokban is a teát és a rostosat keresd, a kóla és egyéb szénsavas, szintén nehezíti a baba "dolgát"

2009. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Infacol,espusisan csepp
2009. júl. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én már semmit nem merek enni, mióta megszületett a babám, minen puffasztót kerülök, pedig már úgy kívánnék egy kis halászlevet, stb... de hálát adok az égnek, hogy van tejem, és tudom szoptatni, nem esik nehezemre az ételek megválogatása.

Az utolsó által ajánlott cseppeket megpróbáltuk, nem használtak, a grippe water sem. Azért köszönöm, a mustárt és a teát még nem próbáltam, holnap hoz a férjem, mustár pedig van itthom, a reggeli kakaómhoz pont jó lesz.... ?.))

2009. júl. 28. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a babónak is megpróbálhatnád a köményes teát, ha csak 1-2 kanállal is adsz neki az is sokat segítene neki. nekem sem akarta eleinte, mostanra meg, azzal csinálom a baracklevét is. eleinte ln is ittam a köményteát a baba érdekében feláldoztam magam , hogy egész nap szellentsek, de neki ez nem segített. nálunk a kanalas itatás vált be.
2009. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. válaszadó vagyok. Így van, a babának mindenképp kell adni belőle,5 hónapos, ezt már 2 hónaposan is isszák a babák. A mustáros dolgot még nagymamám mondta, s nekünk bevált, régen ugyanis nem volt ennyi minden, akkoriban a kismamák sok mustárt (mustármagot) ettek.


Remélem beválik.:)

2009. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezeket a cseppeket én is kipróbáltam, ugyanúgy nem jó semmire,mint a hashajtó lekvár vagy a guttalax a felnőtteknek.
2009. júl. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

EGy másik régi trükk: alma (lehetőleg olyan ami nem volt permetezve) levét egy kis kávéskanállal szopi előtt beadni, és minden nap + egy kávéskanállal emelni az adagot. Ez segít a kakilásban is és a pukizásban is. (én úgy csináltam, hogy lereszeltem és kézzel kinyomkodtam a levét, van akinek rögtön beválik, nekünk kellett hozzá 2-3 nap és már látszott az eredmény)

Egyébként a cseppekre visszatérve, állítólag két hét mire megjön a hatásuk (védőnéni mondta) és ezért hagyják abba egy csomóan, és mondják, hogy nem hat.

2009. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ilyesmi a helyzet, bár még csak 8 hetes a kisfiam. Mi is használtuk a cseppeket, az espumisan valamennyire hatott, de mikor már alig bírtam szoptatni, mert annyira visított, rángatta a fejét, persze a cicit nem engedte el, és minden puki így indult... na akkor írt fel a doki néni valami görcsoldót neki. Ezt kapja most egy hete, úgy látom valamennyire segít neki.

Valami "P" betűs hatóanyag van benne... nem tudom pontosan mi.

2009. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!