Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 8,5 hós...

Hogyan szoktassam le 8,5 hós kislányomat az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Határozottan dönts el, hogy leszoktatod, és ehhez tartsd magad. Ha felkel, ne adj neki. Menj be hozzá, beszélj hozzá, mondd el neki, hogy mától nincs cici éjjel, majd csak reggel, ha már kialudta magát és mosolyogva felébredt. Menj ki, és amíg nem nyugszik meg, menj vissza 5 percenként és ezt ismételd meg. Kb 4 nap alatt rá fog jönni, hogy ezért kár felkelni, és nem fog felkelni.

Nem ajánlom a vizet meg társait (felvenni, simagtni, ringatni...) mert akkor meg arra fog rászokni.

Azért is írtam, hogy döntsd el és tartsd magad hozzá mert nehéz lesz, és meg kell állnod, mert ha egyszer is adsz neki, már megdől a menetrend és csak megzavarod, és kezdheted előről!

Kitartást!

2009. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk nem vált be az előző által leírt módszer. Első éjszaka 2,5 órán át sírt, annyira belelovalta magát,hogy még hányt is és csak azt értem el vele, hogy másnap csak közelítettem a kiságy felé, már elkezdett ordítani. Nekünk a felveszem-megnyugtatom-lerakom módszer "látszik" beválni. még mindig ébred éjszaka, de már csak egyszer 4 körül. akkor kap cicit és alszik tovább 7-8-ig. Én már ennek is nagyon örülök. Nem biztos, hogy ez a legjobb kor számára a leszoktatásra, mert lehet, hogy csak a szeparációs félelem miatt ébred fel. Nálunk ez 8 hónaposan kezdődött.
2009. júl. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 28. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!