Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek hogy válasszam le...

Szerintetek hogy válasszam le a szopizásrol 10 hos kislányomat? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Ujbol babát várok és az orvosom azt mondta többé ne szoptassak. Az este kiprobáltam de isszonyuan fájtak éjjel a melleim reggelre meg becsomosodtak? Hogy csináljam hogy ne fájon ennyire?
2010. márc. 4. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2010. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én napközben nem foglalkoztam a melleimel, este fürdésnél kimaszíroztam annyit hogy ne fáljon, éjjel meg hidegvizes borogatással aludtam és 2 nap után elapadt a tejem.
2010. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd leszoktatni? Mára már megdőlt az a nézet, hogy terhesen nem szabad szoptatni! Az én babám 11 hós, szopizik, és most vagyunk kistesó projektben. De nem szeretném leszoktatni, szerintem úgyis fokozatosan abba fogja hagyni.
2010. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Semmiképp se úgy, hogy pikkpakk abbahagyod! Pláne, ha még "említhető" mennyiségeket szopik a lányod. Látod, mi lesz a vége...

Ha mindenképp el akarod őt választani, akkor is csak lassabban, hogy neki is legyen ideje hozzászokni és a melledben se pangjon meg a tej.

De tényleg igaz az is, hogy nem szükséges elapasztani a tejet, ha jön a kistesó. Az az általános javaslat, hogy csak akkor kell elválasztani, ha az orvos az előző terhesség jellemzői vagy jelen problémák miatt eltilt az orgazmustól (az oxitocin méhösszehúzódásokat indíthat el, ami ritkán abortálhatja a picit).

Kell, hogy erről beszélj az orvosoddal, de szerintem érdemes lenne megkérdezni egy szoptatási tanácsadót is. Az orvos gyaníthatóan le akar majd beszélni, hogy még véletlenül se lehessen rá hárítani a felelősséget, ha neadjisten baj lenne.. De szerintem több szem többet lát, több ember - okosabb döntés.

2010. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!