Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy a lányom nem...

Lehetséges, hogy a lányom nem kötődik hozzám eléggé? Hogy nem szeret?

Figyelt kérdés

Bárkivel nagyon jól elvan, nincsenek igazán anyás napjai.

Volt szep szorongása, de az sem tartott sokáig.


Nem érzem, hogy sokat "passzolnám le": kb 4 hónapos koráig mindig vele voltam, aztán úgy havonta, néha 3 hetente van anyósomnál vagy anyukámnál alkalmanként 3-4 órát.

7 hónapos kora óta heti 3-4 járok tornázni, akkor az apukájával van.

Van napirendünk, minden nap játszok vele, én altatom.


Szerintetek valamit rosszul csinálok?

1 éves


2012. szept. 3. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egyszerüen olyan sokat van veled, hogy nincs ideje hiányolnia. Megbízik benned, és nem sír.


Pl én kisgyermek gondozást tanultam mikor a lányom bébi volt. Pont jól jött és sikerült egy szuper elválasztást kialakítanunk. Vagy is mikor el kell mennem, vagy más vigyáz rá, sírás nélkül búcsuzunk, mert megbízik bennem, tudja vissza jövök.


A kérdés mikor pl elesik, fáj valamilye akkor kihez szalad, hozzád vagy apához. Ekkor derül ki, hogy ki az elsö számú személy az életében.


De neki még olyan nagy szeretet érzése nincsen, ö még nem válogat, ö ahhoz kötödik a legjobban aki a legtöbb idöt van vele. Ekkor még az univerzum az ö számára te vagy, mást nem is ismer. Sajnos ezért van az hogy egy olyan gyerek akit ütnek vernek megaláznak is ragaszkodik és szereti a szülöjét, mert mást nem ismer, neki az a normál, az a minden amibe kapaszkodnia kell.

2012. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyen, valahol rosszul esik, de örülök, hogy ilyen kis önálló.

Most másfél éves, múlt héten egyik este a barátnőm volt vele, én másnap reggel érkeztem. És mondta a barátnőm, hogy nem sírt, nagyon jól elvoltak. Néha megkérdezte, hogy hol vagyok, akkor barátnőm elmondta, és meg is nyugodott.

Amikor megyek 3 hetente körmöshöz, akkor is barátnőméknél van. Ilyenkor elmondom, hogy anya elmegy, majd jön. És sosem sír, szerintem azért, amit az első válaszoló is írt, mert tudja, hogy visszajövök mindenképpen.

Ő most kezdi majd a bölcsit, szerintem nekem lesz rossz, ő biztosan jól fogja viselni. :)

2012. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne gondolj ilyen hülyeségekre! Annak, hogy másokkal is ilyen jól elvan, szerintem 3 oka lehet.

1. alapvetően barátságos baba

2. az apa is sokat segített a gondozásában

3. a nagyszülők sokat látogatták, így őket is megszokta, megszerette

Amúgy nálunk is ugyanez a helyzet, nagyon jól elvan szüleimmel, tesómékkal és az apjával is. Ha nem vagyok itthon, vagy a nagyszülőknél van (néha ott is alszik) úgy tűnik, nem hiányol engem/bennünket. Viszont amikor megérkezek, madarat lehetne fogatni vele és nagyon bújik. :) Mostanában egyedül akkor szokott nagyon anyás lenni, ha az apjával van, de én is a szobában vagyok és nem megyek oda hozzá. :) Egyébként nagyon igényli a társaságot, imádja ha új arcokat lát, és nem nagyon szeret egyedül lenni. Szerintem nálunk mindez a fentebb leírt 3 dolognak köszönhető.

2012. szept. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy az én fiam is lassan 1 éves.
2012. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom sem sír, ha elmegyek és apával vagy a mamával marad! eszembe nem jutott egyszer sem, hogy nem szeretne! pedig rengeteget vagyunk együtt, mégis jól elvan másokkal is!

11 hónapos kislány anyukája

2012. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó, mert azt jelenti, hogy tudja, vissza fogsz jönni, nem tűntél el örökre;tudja,hogyha szüksége van rád, ott vagy neki, számíthat rád. Egészségesen kötődik hozzád.

Valahol ezt hívják "ősbizalomnak"

Egészen biztos nagyon jó anyukája vagy, és imád téged:)

2012. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hogy viselkedik a lányod, ha beteg?
2012. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon megnyugtattatok :-)


Igen, amikor beteg vagy megüti magát (most próbál lépegetni), akkor én kellett, akkor is ha itt van apa vagy a mama :-)

2012. szept. 4. 08:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne izgulj! Kötődik hozzád. Csak önálló. Ha el se mozdulna mellőled. akkor azon izgulnál.
2012. szept. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!