Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért változnak meg a férfiak...

Miért változnak meg a férfiak a gyerek születése után?

Figyelt kérdés
Babám 10 hónapos.Együtt akartuk, már a terhességet is nehezen viselte, de mára már nem is lakik velünk.azzal magyarázza hogy miattam:(lehet hogy megváltoztam, de nem csak én vagyok egyedül a kapcsolatban tehát ez két emberen múlik.Teljesen úgy érzem hogy most neki ez igy jó hetente egyszer megnézi a gyereket vagy elviszi az anyjához(hozzáteszem a viták 98%a miatta volt) és ennyi.Néha (nagyon néha) felhiv hogy jólvan e a gyereke de ennyi.Miért lehet ez?Élni akar?És ha igen miért pont most?Sok volt neki ez a 10 hónap?Elfáradt?nemértem...
2009. júl. 27. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

Megijedt a felelősségtől. Bár 10hónap alatt hozzászokhatott volna.

És van új társa? Nem tudod véletlen?

2009. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sztem nincs, vagy ha van is jól titkolja...Bár már rég voltunk együtt ebből gondolom hogy a férfiak nem birják annyira mint a nők szex nélkül...
2009. júl. 27. 21:50
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Hááát....ezek bizony nem apák!Én nem mondanám rá,hogy apa...elmegy megnézni a spermáját!Hány éves?csak kapuzárási pánik?vagy ennyire fontos most a fütyülője!Sajnálom szegény picit és téged,hogy ilyen helyzetbe hozott aki állítólag szeret titeket!

Tuti,hogy sok volt neki ez a felelősség dolog!Sajnos!majd megbánja,mikor a gyermeke a szemébe vágja,hogy mekkora egy szemét és önző!

2009. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

most lesz 30...

Ő mondja nekem hogy én fogom megbánni 10 év múlva hogy ő elment.Úgy alakitja hogy én akármit teszek mondok semmi nem jó.Tehát ő már ezt eldöntötte igy nem tehetek semmit, csak úgy van beállitva hogy mégiscsak én legyek a hibás tehát ő nem vállalja fel(ezt sem).De egy ilyen patkánytól nem is akarok semmit.csak a lányomat sajnálom hogy sajnos ezt tudtam adni neki:(

2009. júl. 27. 21:55
 5/15 anonim ***** válasza:
55%

Megmagyarázta a férjed,hogy miben változtál meg? Megkellene ezt beszélnetek,és változz "vissza",hogy a kapcsolatotok rendbe jöjjön.

Mindig felbosszant,amikor azt írják,hogy az apa megijed a felelősségtől.Nem attól ijed meg,hanem az anyuka viselkedésétől.Ahogy olvasom a kommenteket, az anyák többsége csak a babával foglalkozik,minden percét leköti a gyerek,rabszolgája valósággal a babának.Ez pedig nem jó a gyereknek sem,az anyának sem, a kapcsolatnak pedig végképp nem.Nem kell a gyereket állandóan dajkálni.Hagyni kell a kiságyában,és mással is foglalkozni.Legyen a napnak egy szakasza,amikor a gyerekkel játszotok,de ne egész nap ezzel teljen el.Akkor jut idő magatokra és a férjetekre is,és akkor csak az a férfi ijed meg a felelősségtől,aki eddig is felelőtlen,önző volt.Egy háromgyerekes anyuka.

2009. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.Nyilván próbáltuk megbeszélni eredménytelenül..Mondja a magáét de a valódi okát a problémáknak nem, mert azon természetesen változtatok mégis fennáll...

A gyereknek pedig nem vagyok a rabszolgája, nyilván több időmet köti le de egyedül is el tudja magát foglalni.De ha nem is igy lenne(mert hallottam olyan babáról is akit fél órára sem lehet lerakni)akkor sem lenne ez váló ok...

Szóval az hogy 3 gyereked van az nem jelenti azt hogy baromira értesz mindenhez...(lehet épp csak szerencséd volt)...legközelebb csak akkor irj ha hasznos tanácsot tusz adni a kioktatást tartogatsd a gyerekeidnek....

2009. júl. 27. 22:25
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Hát szerintem meg igaza a 3 gyerekes anyukának!

Én sem voltam a toppon a gyerek születése után 3 hónapig,gyerek,főzés,takarítás az apa meg elhanyagolva!De mi meg tudtuk beszélni, kicsit változnom kellett persze a páromnak is! Mára már minden rendben 10 hónapos az én gyerekem is! Lehet ,hogy kicsit te is benne vagy ebben a szakításban! Nem tudom mióta vagytok külön érdemes e erről még beszélnetek!?A problémákat akkor kellett volna megoldani még együtt voltatok! Lehet ,hogy fáj de kicsit nézz magadba is! Mit csináltál rosszul ő mit csinált rosszul!

Talán lehet még valamit csinálni!

2009. júl. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Figyelj,csak az a jó aki bólogat neked mint egy kiskutya ?

Aki meg megmondja a frankot az meg le van pontozva ,nagyon sajnállak de ebből a viselkedésből látszik ,hogy nem véletlenül mentetek szét!

Tényleg magadba kéne ,hogy nézz nem gondolod!?

2009. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

Szia!Én is sajnálattal olvasom,amikor egy anya ilyen helyzetbe kerül.Ugyan nem ismerlek,a pontos körülményeket sem,de érzésem szerint a férj a ludas!Egy stabil kapcsolatban,egy szerető férj mellett nem lehet gond,ha a baba érkezése után kevesebb idő jut minden másra.Természetes,hogy elsősorban a baba van,hiszen ő nem tudja ellátni magát,sokat kell foglalkozni vele ÉS az édesanyja mindig az első helyre kell,hogy helyezze...nem?!Minden más egy ideig másodlagos!Még egyszer hangsúlyozom,a párodnál nem teljesen állt össze kép,egyszerűen nem készült fel a gyermeketekre és a felelősségre,ami együtt érkezett a megszületésével.

Szánalmas,dühítő a viselkedése.Ne keress hibát,nem neked kell törni magad.Talán ismerkedj,nézz szét kicsit és keress egy olyan társat,aki valóban melletted áll és szeret titeket.Én biztosan összetörnék,ha a párom így viselkedne.

2009. júl. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Szia.Én sem hiszem hogy a bab miatt ment el,bár simán rá lehet húzni ezt is.Magamról tudom,hogy ha nem vigyáz az ember tényleg el tud vele szaladni a ló.szinte mindig én vagyok itthon a babával,és amikor haza jön a párom bizony akkor is állandóan vele voltam,plussz fárad,plussz nyűgös voltam.nem volt türelmem a páromhoz.Erre ugy jöttem rá,hogy a párom próbált ugy levenni a terhet a vállamról hogy minél nyugodtabb legyek.szóval nem biztos,hogy a felelőségtől ilyedt meg,lehet hogy a kapcsolatotok már nem bírta el a gyermekvállalást és az azzal járó változásokat.ma már egyensúlyba tudom hozni a baba és párommal való foglalkozást,mert hidd el ez is nagyon fontos.Ha itthon van a bab körüli dolgokat együtt csináljuk,igy együtt vagyunk igy is,jókat nevetünk egymás bénázásain.és rengeteget beszélgetünk.próbáld egy kis időre rábízni valakire a babát,és menjetek el kettesbe valahová.Nem kell pont azért,hogy megbeszéljétek a dolgokat,egyszerüen csak érezzétek jol magatokat,igy lehet,hogy ő is megnyílik és kiderül miért ment el.ennyit megér.
2009. júl. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!