Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg akkor tragédia lenne...

Tényleg akkor tragédia lenne ha babám netán balkezes lenne? Többi lent.

Figyelt kérdés

Még csak 7 hós a kislányom de anyósomék állandóan ha nálunk vannak azt mondogatják neki, hogy a jobb kezét használja (már kb. 3 hós kora óta mióta először megfogott egy tárgyat), meg állandóan megállapítják, hogy micsoda szerencse, hogy úgy látják, hogy a jobb kezét használja inkább.

Én ettől a falra tudok mászni, mert én - eddig legalábbis - úgy gondoltam az sem lenne tragédia ha "neadjisten" balkezes lenne a gyerek. Akkor sincs semmi baj. Szóval erről szeretném mások véleményét is kikérni.

Sógornőméknél már 3 éves a kislány és úgy néz ki balkezes lesz, amiért a anyósomék sógornőmet "hibáztatják" úgymond.

Ti hogy látjátok? Úgymond jobban szeretnétek (persze ha lenne választás) hogy jobb kezes legyen gyermeketek? Próbáljátok arra szoktatni vagy mindegy hogy jobb vagy balkezes lesz?



2012. aug. 22. 14:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%
A kislányom gyönyörű és nem csak én gondolom ez így megállítanak az úton tök idegenek na nem ez a lényeg. egy kis faluban nőttem fel és tavaly hazamentünk aug 20.ra falunapra. Tudni kell hogy annyira irigyek az emberek ott hogy ájulat. Szóval fogtam a gyereket akinek a jobb kezében egy kép volt Hófehérkéről és a bal kezével megsimogatott egy lovat. A falubeliek összeszaladtak és azon szörnyülködtek hogy az én álomszép kislányom balkezes. Na végre megtalálták a kákán a csomót, úgy magyaráztam el h jobb kezes a kicsi. De akkor mi van ha balkezes egy gyerek?
2012. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami régi babona lehet mert nagymamám 80 éves, és ha nála vagyunk állandóan kiveszi a fiam bal kezéből a dolgokat, és átteszi a jobba, és mindig mondja, hogy ne engedjek neki a bal kezével fogni nehogy bal kezes legyen. Régiek úgy gondolják, hogy ez valami rossz. Én ekkor mosolygok egyet, mert úgyse tudom elmagyarázni neki a dolgot.
2012. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Szerintem fején találtad a szöget, mert anyósomék nagyon babonásak is (ezt is ki nem állhatom pl. ha épp 13-a van nem megye el a vérvétel eredményért csak másnap, mert különben rossz lesz az eredmény). Persze a balkezességgel kapcsolatban nem vallják be hogy a babona miatt, de most hogy így írtad lehet.

2012. aug. 22. 17:36
 14/15 anonim ***** válasza:

Én is bal kezes vagyok,már lassan 27 éve:-)

Soha nem származott belőle hátrányom,mindig imádták nézni ahogy írok,mert ugye az olyan más....

A szüleimnek volt 1-2 próbálkozásuk annak idején,hogy jobb kézre szoktassanak,de kihajingáltam mindent a jobb kezemből,így többet nem erőltették.

Van egy 9 hós kisfiam és nagyon úgy néz ki,hogy ő is az lesz.

De engem és a páromat nem zavarná.Hülyeségnek találom,hogy emiatt úgymond megbélyegzik őket...

Na meg hát én amúgy is arról vagyok híres,hogy magasról teszek a rosszindulatú emberek véleményére:-)

2012. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én bal kezes vagyok és vezetek autót,sőt minden vizsgámat hibátlanul teljesítettem.Van már bal kezeseknek való szerszám,olló,toll ...stb.

Én íráshoz a balt használom,miden egyéb dolognál,akár munkában ugyanúgy tudom a jobb kezemet is használni,mint a született jobbosok.Egyik munkahelyemen bajba voltak a főnökök,hogy majd,hogy csinálom a hegesztést,mert jobb kézzel kellett,már át akarták szereltetni,de mondtam,hogy felesleges,mert simán tudom használni :)

Van egy lányom,most 1éves és kifejezetten örülnék neki,ha bal kezes lenne.

De például a sportban is kifejezett előny ha valaki bal kezes (kézilabda,tenisz).

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de anyósodék kifejezetten tudatlanok ebben a témában.

2012. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!