Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg akkor tragédia lenne...

Tényleg akkor tragédia lenne ha babám netán balkezes lenne? Többi lent.

Figyelt kérdés

Még csak 7 hós a kislányom de anyósomék állandóan ha nálunk vannak azt mondogatják neki, hogy a jobb kezét használja (már kb. 3 hós kora óta mióta először megfogott egy tárgyat), meg állandóan megállapítják, hogy micsoda szerencse, hogy úgy látják, hogy a jobb kezét használja inkább.

Én ettől a falra tudok mászni, mert én - eddig legalábbis - úgy gondoltam az sem lenne tragédia ha "neadjisten" balkezes lenne a gyerek. Akkor sincs semmi baj. Szóval erről szeretném mások véleményét is kikérni.

Sógornőméknél már 3 éves a kislány és úgy néz ki balkezes lesz, amiért a anyósomék sógornőmet "hibáztatják" úgymond.

Ti hogy látjátok? Úgymond jobban szeretnétek (persze ha lenne választás) hogy jobb kezes legyen gyermeketek? Próbáljátok arra szoktatni vagy mindegy hogy jobb vagy balkezes lesz?



2012. aug. 22. 14:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad átszoktatni, mert bekavarodik. Kisfiam is valószínűleg bal kezes lesz. Iskolában sem szabad már őket ezért piszkálni. Lehet már kapni bal kezes ollót is, stb- Semmilyen hátránya nem lesz tőle.
2012. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen buta felfogás. Nincs különbség balkezes és jobbkezes ember között. Én például balkezes vagyok, jogi diplomával. Szóval butábbak biztos nem vagyunk jobbkezes társainknál :-)Egyébként mi a bajuk a balkezességgel?
2012. aug. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez mekkora hülyeség.Standard gyerekek lesznek a végén,vagy mi? 38 éves vagyok balkezes és mindent megcsinálok amit egy jobb kezes is.Majd ovis korban fog kialakulni hogy milyen kezes lesz.A babám 6,5 hónapos most,és a két nagy fiam sem szoktattam arra hogy ilyen kéz,olyan kéz.Szomorú tényleg hogy egyáltalán felvetődik ilyen
2012. aug. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én bal kezes vagyok, a párom jobb. Soha nem zavart, egy időben még büszke is voltam rá, hogy más vagyok, mint a nagy átlag. Az általános iskolában jobb kezes volt a fúrógép a technikateremben, simán tudtam volna használni, de a tanár nem engedte, ő fúrta a lyukakat helyettem, így ara mindig jó osztályzatot kaptam. Két gyermekünk van, bár még kicsik, de már vélhetően nem fog változni a leosztás. A nagy jobb kezes, a kicsi bal. Egyáltalán nem bánom, inkább a nagynak lesz majd nehéz segítenem a betűket formálni, amikor írni tanul majd, de ezt is meg fogjuk oldani. A kicsi már most 2,5 évesen iszonyú kreatív, olyan dolgokat rajzol, hogy az hihetetlen. Soha egyiket sem akartam átszoktatni a másik kezére, szerencsére nálunk a nagyszülők is tudják, hogy ez nem szoktatás kérdése, hanem genetika. Sokkal inkább várom, hogy nagyok legyenek és láthassam, ki mire vitte a jobb vagy éppen balkezességével. Egyáltalán nem tartom hátránynak.
2012. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem is balkezes volt. Mikor oviba ment, anyu direkt szólt az óvónőknek, hogy ne szoktassák át. Persze ők átszoktatták. Aztán az iskolában mindig nagy szenvedés volt neki az írás, mondtuk is neki, hogy használja a balt, de hiába. Most iszonyat rondán ír.

Szerintem ne hagyd, hogy átszoktassák, nyugodtan használja azt a kezét, amelyik neki jól esik. Állítólag a balkezesek okosabbak, mert az agyuk mindkét felét használják. Nem értem, hogy miért olyan nagy probléma, ha bal kézzel ír valaki. Szóval én biztos nem erőltetném a jobb kezet a gyerekemnek (ha majd lesz). Nem adnám rögtön a jobb kezébe a kanalat, hanem hagynám, hogy azzal a kezével vegye el, amelyikkel akarja.

2012. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Én mint balkezes írok ugyanúgy használjuk a bal kezünket mint a jobb kezet, nekem volt szerencsém egy szintén balkézzel született ismerősömhöz, és azt érték el a jobb kézre szoktatással hogy agyilag teljesen hülye lett

Felfogásilag súlyos problémái vannak, szóval ezért is ne gyakoroljátok a jobb kezességet

Egy ember nem hiába születik úgy hogy valamelyik kezét jobban használja


Amikor engem át akartak óvodában szoktatni óriási cirkusz volt belőle, egyrészt a nevelő testület részéről mert mellém álltak, de a pedagógia intézet ellenem volt


20éves vagyok most, soha nem volt gondom iskolában és a magánéletben sem a bal kezemmel, ügyesebb is vagyok :D

Híres festők és magyar művész emberek is balkezesek voltak

20/F

2012. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha picit utánaolvasnának, akkor tudnák, hogy ez nem választás kérdése, hanem az agyműködéssel van kapcsolatban, amit aztán direkt erőszakkal nehéz és nem is kell átszoktatni! Régen volt ez hülye szokás, persze értelme nincs.


Lányom bal kezes. Egy percig nem gondoltam, hogy ez baj, főleg, hogy a családban több balkezes is van.

Néha anyukám magyaráz egy kicsit, hogy "a jobb kezébe add", meg hogy "gyakoroljon a jobb kezével is", én meg ilyenkor csak ránézek és a szememből szerintem minden kiderül. :)


A világ amúgy a jobb kezeseknek áll, így lehet hogy lesz valamiben nehézsége, de őszintén szólva még egy bal kezest sem hallottam panaszkodni vagy értetlenkedni.


Azt a kezét használja, amelyiket kell. Ha ez a bal kéz, akkor miért kellene régi elvek alapján átszoktatni másra? Az orvostudomány és szerintem a józan ész sem ezt diktálja.

2012. aug. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Neten ezt találtam:


A pedagógia mai álláspontja szerint balkezes gyereket „átszoktatni” szigorúan tilos. Már a magzati korban eldől, hogy melyik agyfélteke lesz a domináns és ennek a megváltoztatására tett kísérlet súlyos zavarokhoz vezethet. Ilyen például a dadogás, olvasási- (diszlexia), írási- (diszgráfia), számolási (diszkalkulia) nehézségek, magatartásbeli problémák, egyensúlyzavar, könnyen veszíthet magabiztosságából és egyéb lelki problémák alakulhatnak ki. Átszoktatás helyett inkább segíteni kell a gyermeket, például az írástanulásnál meg kell mutatni neki a megfelelő technikákat (hogyan formálja a betűket, számokat stb).

2012. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tragédia, sőt egy balkezesnek az a természetes. Mert az agy így irányít.

Nem is hittem volna, hogy létezik még mindig ez a hülye felfogás, hogy át kell szoktatni egy gyereket...ez kínzás komolyan.

Mintha anyósodnak jó lenne a szeme, de azért ráadnának 8 dioptriás szemüveget. Mutass neki valami könyvet, hagy okosodjon!

2012. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor megnyugodtam hogy nem velem van a baj. Én úgy gondoltam hogy mindegy, hogy jobb vagy balkezes lesz-e a baba, de mivel anyósomék ilyen kitartóan hangoztatják, hogy "csak nehogy balkezes legyen" ezért gondoltam felteszem ezt a kérdést, hogy most én vagyok a hülye hogy engem nem zavarna.

Tényleg az a baj egyébként, hogy egyáltalán felmerül ez, mint probléma, de én már falra mászok ettől hogy állandóan ezt kell hallgatnom tőlük.

Ők ezt nagyon nagy tragédiának tartják,ha valamelyik unoka balkezes lesz, merthát "az összes szerszám jobbkezeseknek van, akkor hogy fog autót vezetni?" stb.

2012. aug. 22. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!