Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam ha 3óránként...

Hogyan csináljam ha 3óránként eszünk? Alkalmazza ezt más is? Ha igen, hogyan kivitelezi?

Figyelt kérdés
Javasoltak egy altatási módszert ami részben be is vált.A baj,hogy csak délelőtt.Reggel annyit eszik a babám,hogy akár4-5órán belül nem kér,utána viszont 2,5-3óránként szinte percre pontosan. A módszer lényege hogy ébren tud már lenni akár 2-3 órát is és csak utána álmosodik el,akkor kell bevinni aludni.Csakhogy mire ez az idő eljön,akkor már enni is kér,így az alvásokból nincs semmi.Kaja után megint játszik,mire elálmosodik megint evésidő van,és kéri is.Nagyon jó evő baba.A délelőtti alvást követően,ami kb 1óra,nem alszik egész estig és tiszta nyügös.
2009. júl. 23. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
5 hós a babám.Igény szerint szopizik.Nekem nem lenne szívem felkelteni,csak azért mert letelt a 3 óra. De ki így,ki úgy csinálja. Akkor alszik amikor akar.Van hogy 2,5 óránként eszünk,van hogy 4. Mikor hogy.De ezt mindenkinek magának kell eldönteni.Csak a véleményemet írtam le.
2009. júl. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A reggeli után és a délelőtti alvás előtt újra adnék neki.pl reggelire adj neki egy kicsit kevesebbet,így mire megéhezik,eszik már el is jön az alvásidő.

Pl a fiam fél 6-6körül szopik(minimálisat) és fél9-9között eszik gyümölcsöt.Addigra el is álmosodik.Mert kb 2,5órát bír fent lenni.majd 11körül kel,és fél 12-12között eszik.majd 2óra körül újra alszik egyet.így az uzsonna 4körül van.Vacsi meg 7körül.

2009. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos az én kislányom is. Valamit félreértettél,mert nem keltem fel,mivel el sem alszik. Pont az a gondom hogy délelőtt alszik egy órát,és utána már nem tudom vele végigcsinálni az altatási procedúrát mert időben nem passzol az etetési renszerünkhöz.
2009. júl. 23. 10:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Másodiknak: a kislányom 7kor kel,fél8kor eszik kb 250et,ez az átlag, utána 10kor kicsi ringatás,majd alszik 1-1,5órát. Változó. Utána fél12-12 körül megint kaja,játék,de mire elálmosodik 14-14:30között,megint enne,hiába próbálom altatni,nem megy mert éhes is és álmos is,kaja után viszont szintén nem alszik egészen este 20ig. Akkor viszont reggel 7ig. Neki még kevés ez az 1-1,5óra nappal és azért is nyügös.
2009. júl. 23. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad a délutáni sétát? Megeteted, bele a babakocsiba és tologatod egy kicsit, vagy ameddig alszik. Nekem is sokszor ezt kell tennem, hogy pihenjen. Én azt is szoktam, hogy tolom két kört a ház körül, amíg elalszik, aztán felviszem és alszik tovább.
2009. júl. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen próbáltam tegnap és tegnapelőtt,de ebben a melegben nem alszik,hanem csak nyüglődik a babakocsiban.Árnyékos hely nincs a közelünkben ahol esetleg elidőzhetnénk,és sajnos ha netán nagynehezen el is alszik a kocsiban,20perc után felébred,ha hazamegyünk akkor meg szinte azonnal.Még be sem lépek a lakásba :( Gondoltam rá hogy nem is álmos,de a doki azt mondta lehetetlen egy 5hós babánál....

Jó lenne az altatásos módszer ha a kis drágám később enne mint 3óra. Próbáltam kitolni az időt, de csak sírás lett a vége,és nem akarom "éheztetni".

Akkor inkább nyügös legyen ... :o)

2009. júl. 23. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyetlen tanácsom van: tedd le az órát!!!!!!

Egy babát nem órához igazítva kell etetni, altatni. Mikor éhes etesd meg, mikor álmos, hagyd aludni. Ne a suttogó szerint neveld, könyvből nem lehet! Minden perced stressz lehet, hogy mikor mi következik, és ez így nem jó. Vannak a babádnak igényei, figyelj rá és elégítsd ki

2009. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem időhöz akarom kötni a dolgokat,de ezzel a módszerrel így kell próbálkozni. Azt szeretném ha más is,pl anyukám el tudná altatni. Eddíg cicin aludt el,semmi baj nem volt. Sajnos egy hónapom van hogy átszoktassam a "majdnem önálló elalvásra". Ha betölti a 6hónapot kemény műtétem lesz amihez távolabbra kell utaznom és nem pár nap a lábadozási idő. Anyukám meg nem tudja cicin altatni.

Köszönöm a segítségeket mégegyszer.

2009. júl. 23. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!