Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki a Suttogó módszert...

Van aki a Suttogó módszert alkalmazza a babájánál?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék van e eredménye,és nehéz volt e bevezetni a napirendet.Én most próbálom,de nem sok siker eddig..Egyszerűen nem birom egyedül elaltatni,csak a cicin hajlandó.
2010. márc. 4. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi is olvastuk a Suttogót, nekünk tetszett, de nem vettünk át mindent. Elolvastuk, és ez alapján megcsináltuk a mi napirendünket. Nagyon sok embernek nincsen napirendje, így a babának sincsen. És ez baj.

A napirend pedig igenis működik, csak nem kell a korlátokat szigorúan venni.

2010. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leirnád a napirendeteket?Mikor vezetted be,mennyi ideig tartott,nehéz volt a kezdet?
2010. márc. 4. 08:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én is olvadtam, nekem nagyon tetszett, persze nem vettem át mindent, mert a babám igényeit is szemem előtt tartottam. napirend működik, az alvás az elején katasztrófa volt, aztán fokozatosan úgy csináltam, ahogy a Suttogó írta. Mára semmi bajunk az alvással, kisfiam napközben, este a saját szobájában, a saját ágyában egyedül elalszik. 5,5 hónapos. Én bátran ajánlom az ő módszerét.
2010. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Sz*
2010. márc. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem olvastam, mégis lett a fiamnak napirendje. figyeltem mikor álmos, mikor aktív, mikor éhes, és gyönyörűen beállítottuk együtt. ő pontosan 3 óránként evett, még most is sűrűn kajál, 2 hónapos korától kb 2,5 órát tudott ébren lenni. így csináltuk: evett, játszottunk, aludt. evett, játszottunk, aludt. a fürdés mindig ugyannkor történik, szerintem az fontos.
2010. márc. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy fel kell jegyeznek a baba napirendjét, azaz naplót kell vezetned egy pár napig (mikor eszik, mennyit, mikor alszik el, meddig alszik, milyen körülmények között alszik el stb). Ezt egy pár napig kell csinálni, és abból látni fogod, hogy neki milyen a napirendje. Ezt követően kell szépen apránként rávezetni a napirendre. Mi az első naptól kezdve ezt alkalmaztuk, és most jól megy minden.

De ennek az a feltétele, hogy következetes legyél, és azért vedd figyelembe az ő igényeit is.

Pl. a mi babánk nagyon lassan evett, volt, hogy több mint egy óráig. Ezt követően elkezdtük a szopási időt lassan csökkenteni, és felgyorsult a szopása. Így több időnk maradt nekünk is, és neki is az alvásra.

2010. márc. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!