Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki alkalmazza az Anya...

Van aki alkalmazza az Anya taníts engem című könyvet és használ?

Figyelt kérdés
Betartjátok a napi feladatokat? Hogy kell a baba kezével olyat játszani hogy pogácsát sütünk?
2010. máj. 25. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

igen, mi használjuk. szerintem remek feladatok vannak benne. sokszor az egész havi feladatsort végigjátszuk egy nap alatt, máskor meg egyet sem - bár ez ritka. szerintem használ. a lényege a könyvnek szerintem az, hogy ráébreszt milyen elemi dolgokat kell megmutatni a gyerekednek és hogyan. nekem nagyon jól jött, még ha kissé együgyű vagy elavult is néhol. pogácsázás: ökölbeszorítod a kezed, és összeütögetve mondokázol: sütöm sütöm pogácsát. én általában havonta előveszem, megnézem, hogy nagyjából mik a feladatok, meg mit hagytam ki a múlt hónapban és azt játszom vele. nem kell agyalni rajta legalább, a legtöbb bárhol játszható. szóval nekem nagyon hasznos. szerintem egy kicsivel ügyesebb a koránál, de ennek semmi jelentősége valójában. nem verseny, és szerintem teljesítménykényszer sincs. csak neked könnyebb szerintem.

2010. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves első! Le tudnád nekem pontosan írni a könyv címét és hogy ki írta? nagyon megköszönöm.
2010. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem az első vagyok, de azért megírom: Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! (fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig)

mi úgy sütünk pogácsát, hogy csak egyszerűen tapsolunk, és közben mondom neki a mondókát, amit már átköltöttönk: Süti süti pogácsa, anyának, apának, és a kicsi babának :)

2010. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem annyira jött be ez a könyv, mint vártam. A kisfiam sosem tudta azokat a feladatokat, amelyeket az adott hónapos korhoz ír a szerző. A legtöbbjük nem is érdekelte. E miatt mindig úgy éreztem, hogy le van maradva, többet kellene tudnia. Végül hogy ne stresszeljem magam, hagytam a bánatba az egészet. Ritkán előveszem, elszörnyedek miket kellene tudnunk és gyorsan el is rakom.

Amúgy biztosan gyereke válogatja hogy jól lehet-e használni. Nekem az a benyomásom - de biztosan lesz aki rácáfol - hogy a nyugisabb babáknak való, akik hajlandóak 15-20 percet izgés-mozgás, rohangálás nélkül eltölteni.

2010. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is csak a havonta egyszer szoktam belenézni, hogy mik a havi feladatok. Én igyekszem mutatni neki, de ő nem hajlandó utánozni. Pl. az Istennek se akar egy kockát rárakni a másikra. Ha sikerül neki, rögtön lerombolja. Viszont az életszerű dolgokat simán csinálja. Sétál a babájával, főz anya mellett, segít apának gazolni a kertben. Szerintem ennek a könyvnek az lényege, hogy mint szülők megmutassuk a gyermeknek, hogy milyen "lehetőségei" vannak az életben. Nem baj, ha nem utánozza, majd idővel rájön és sikerül neki.

Egy 16 hónapos kislány anyukája

2010. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is havonta belelapozok a könyvbe, sok jó ötletet ad, de nem szoktam mindent végigcsinálni, csak ami tetszik.
2010. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!