Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a jelei a csecsemőkori...

Mik a jelei a csecsemőkori epilepsziának?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam egy oldalon a neten:


Általában négy csecsemőkori rohamfajtát különböztetnek meg: klónusos, tónusos, myoclonusos és subtilis rohamokat. A klónusos rohamok lehetnek unifokálisak, vagy multifokálisak. Előbbiek bevonhatják az egész testfelet, de korlátozódhatnak körülirt területre is. A multifokális rohamok jelentkezhetnek váltakozva különböző területeken ill. hol egyik, hol másik testfélen. Ezeket nevezzük migráló, vagy oldalváltoztató (“alternáló”) rohamoknak. A klónusos rohamokat kiséri leginkább jellegzetes epilepsziás ritmusos iktális EEG minta. A tónusos rohamok többnyire generalizáltak (felső végtagban flexiós, alsóban extenziós tónusfokozódással), ritkábban fokálisak is lehetnek. A myoclonusos rohamok ritkák, rövid gyors rándulások melyek vagy egy végtagban, vagy generalizálta ill. multifokálisan is jelentkezhetnek. Nehéz őket elkülöníteni a nem epilepsziás, fiziológiás myoclónusoktól, különösen alvásban. A szubtilis rohamok a leggyakoribbak és a legatipusosabbak, grimaszolásból, pedálozó mozgásokból, pillanatnyi fixálásból és vegetatív tünetekből állhatnak. A klinikai és EEG tünetek korrelációja leggyengébb a generalizált tónusos és a szubtilis rohamok esetében.


Itt:

[link]


Elég hosszú írás, de nekem úgy tűnt, hogy minden benne van.

2009. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
rángatózik
2009. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. júl. 23. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, miért kérdezted? Én most ugyanerre vagyok kíváncsi.

BAbámnak rendszeres remegései vannak, a doki szerint epilepszia.

ÍRsz majd? Kíváncsian várom, hogy miért tetted fel a kérdést, úgy gondolod esetleg a Te babádnak van?

2010. márc. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó válaszoló!

Azért kérdeztem meg,még régen a kérdést (akkor volt 3 hónapos a fiam),mert néha voltak remegései a kisfiamnak.Volt (nem emiatt) neurológiai kivizsgálása,és hála istennek semmi baja,még hajlama sincs rá.Már 1 éves,és régen elmúltak a remegések is.Mennyi idős s babád?

2010. márc. 31. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:

6 hónapos és hypotóniás. A Dévényes masszőr szerint a feszes izomzata és az idegrendszer éretlensége miatt van a remegés és ahogy javul a kezelések által, úgy szépen el is marad.

A házidoki szerint meg lehet hgoy epilepszia, de nem látott rohamot, csak az én elmondásom alapján gondolja, hogy az lehet neki. Ahogy erősödik a babám, már kúszik, majdnem mászik, egyre több a remegése, gondolom mert jobban kifárad.

Azért kérdeztem, mert kíváncsi voltam mi lett a sorsa a Picikédnek és örömmel olvastam, hogy minden rendben van vele. Végülis mi volt az oka a remegésének, azt nem mondta a neurológus?

2010. ápr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Valószínűleg idegrendszeri fejletlenség volt az oka.Sajnos nehezen született,és voltak vele problémák,ezek is beleszólhattak a dologba plusz feszes volt az izomzatai is.7 hónapig jártunk vele dévény tornára,de hála istennek mára már semmi baja.Biztosan elmúlik nektek is,de érdemes elmenni neurológiára,jobb a békesség.:-)Drukkolok,hogy minden rendben legyen!

2010. ápr. 4. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!