Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha álltok a zebránál a babakoc...

Ha álltok a zebránál a babakocsival, meg szoktak állni, elengednek? Mi erről a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Én az előbb majdnem 10 percet álltam a zebránál babakocsival, a tűző napon mire át tudtam menni a 4 sávos úton, zebra sehol nincs 1 km-en belül, de senki sem engedett át.
2009. júl. 22. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Zebránál igen, de errefelé sok a zebra, megszokták már az autósok. Autósként tudom, hogy nagyon nehéz úgy megállni, hogy nincs zebra, és csak ott várakozik a gyalogos, mert folyamatosan jönnek mögötted is, mindenki gyors hajt, ha megállsz, nem számitanak rá, elég veszélyes. Sajnos sok helyen pedig ez van, ahelyett hogy a logikus helyeken igenis felfestenék, és akkor minden autós tudna vele számolni!!
2009. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is jártam már így , még zuhogó esőben is. Ilyenkor, ha nem babakocsival lennék, akkor lelépnék a járdáról, hátha úgy észrevesznek. De mivel a babakocsi van elől azt ugye nem tolhatom le a járdaszegélyről, ezért azt szoktam alkalmazni, hogy a kocsi mellé állok és kilógatom a lábamat, mintha lépni akarnék (olyan mintha stoppolnék, csak nem a kezemmel, hanem a lábammal). Ilyenkor általában megállnak és akkor áttolhatom a kocsit. Lehet egyszer majd elviszik a lábamat is, de legalább a gyerek biztonságban van, mert csak akkor indulok el vele, ha megálltak, nem elég ha lassítanak! Amúgy ez elég rossz szokás Mo-on, mert pl Németben nem kell lelépni a járdálól, akkor is megállnak ha csak a zebra mellett ácsorogsz.
2009. júl. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom, h hamarabb megállnak a férfiak, mint a nők. Minap már jó ideje álltam a zebránál, mire meguntam és leléptem (persze úgy, h én mentem elöl és húztam magam mögött a babakocsit) és egy "kedves" nő a gyerekével a hátsó ülésen, olyan gyönyörűen húzott el mellettem, mintha kötelező lett volna... Szóval, sokszor tényleg hihetetlen, mennyire nincsenek az emberek toleranciával megáldva!
2009. júl. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam, zebra az van, lámpa nincs!
2009. júl. 22. 19:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Már nem elég a két kezem sem, hogy megszámoljam, hogy 1 éven belül hányszor ütöttek el majdnem zebrán, és teszem hozzá, nem az én hibámból! PL:megálltak nekem és elengedtek, erre jött egy barom, aki meg elkezdte előzni a zebránál álló kocsikat. Mondhatom, iszonyatosan megijedtem, centiken múlt. És sorolhatnám! Egyszerűen az emberek bunkók! Akkor még nem volt babám. MOst, hogy itt a kisfiam, bár eddig is óvatos voltam, most aztán meg pláne. Megállok mindig és ha megállnak nekem, átmegyek. Hiába jár még messzebb az autó és valószínű még átférnék, de én nem merek! A múltkor is kiakadtam! Megálltam a zebránál, mert ugye így a tuti, ha megállnak előbb, erre egy kis hül.egyerek, aki lelassított a zebránál meg azt hitte, hogy azért álltam meg, hogy elengedjem, így szépen tovább ment. Hát mondhatom..... kis kö.sög!

Én is szoktam autóval menni, de ha féktávolságon kívül észlelem a gyalogost, megállok.

Megjegyzem, nem rég ütött el egy kis suhanc motorral egy 3 gyerekes 29 éves anyát itt Mosonmagyaróváron. Könyörgöm. Miért nem óvatosabbak az emberek!

Lényegtelen, hogy babakocsival, vagy anélkül vagyunk. Meg kellene állniuk!

2009. júl. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Látod, kedves utolsó, ez a baj. Ha féktávon belül észleled a gyalogost, megállsz, ez szép. Csak a zebrához már eleve úgy kéne megérkezni, hogy meg tudj állni, ha valaki lelépne. Csak ezt a nagy többség vagy nem tudja, vagy nem tartja be.
2009. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
bocs féktávon kivül.
2009. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

19.04-es vagyok. Zebránál a lámpa? Na hát sokszor az se jelent semmit. Így is ütöttek el már majdnem. Van itt nálunk olyan zebra, ahol a lekanyarodónak szinte folyamatosan zöld van. Tehát egyszerre van zöld a gyalogossal! Én szépen megálltam a lámpánál, várva a zöldre. Szemben a lekanyarodni szándékozó elé beállt egy olyan, aki egyenesen akart menni, de rossz helyre sorolt be, így feltartotta a másikat, mert meg kellett várnia, hogy az egyenesen haladó sávban zöld legyen. Majd mikor nekem zöld lett és az egyenesen haladónak is ( a lekanyarodónak meg ugye zöld volt folyamatosan), én csak álltam és vártam a zöldnél is, hogy elhúzzon a lekanyarodó, tanulva sok egyéb majdnem balesetemből. Erre azt látom, hogy szemben az egyenesen haladó visszatért a sávjába és elhúzott, a másik, a lekanyarodni akaró meg villant a refivel és áll. Na mit gondoltam én, én naív???? Hát, hogy átenged! Erre elindultam. Csak akkor vettem észre, hogy nem is engem néz az ürge és nem is nekem villantott, amikor már a kocsi orrához értem ekkor ő meg megindult. Akkor észrevett és megállt. Ott is centiken múlt! Pedig nem 2 másodperc, mire ott átsétálok!

Kismamik! Nem szabad még a szemünknek sem hinni! :(

2009. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
19.04-es vagyok ismét. Ok, hogy lelassítok pl 30-ra, de ott is van féktáv! Ha szoktál vezetni, akkor tudnod kell, hogy 30-nál sem lehet pillanatokon belül megállni. A halálom a biciklin átrobogó emberke, akit csak akkor veszel észre, ha már előtted van, mert nem képes leszállni a cangáról!
2009. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

a terhességem előtt nagyon sokat bicajoztam.azt tapasztaltam,hogy a gyalogosok sem teljesen korrektek.Abszolút nincs senki senkire tekintettel.Most hogy már babám van,2x is meggondolom,hogy átmenjek e.Pl.nálunk az árkád előtt van egy olyan 3sávos út kereszteződéssel,hogy a zebrán akkor van zöld,mikor a rákanyarodóknak.és tegyem hozzá,hogy normális esetben sem lehet átérni a zöld alatt,nemhogy babkocsival!És mennek mint az őrültek.

Tisztelet a kivételnek,nagyon sokan figyelmetlenek.

2009. júl. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!