Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ragaszkodik mindenki,...

Miért ragaszkodik mindenki, hogy az anyjától külön aludjon a baba?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 23:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg teljesen egyéni. Ki így szeret aludni, ki úgy. Lányom is felébredt a mi forgolódásunkra, a férjem éjjeli telefonjára, mi is felébredtünk minden mocorgásra. 8 hónaposan raktuk át a szobájába, ő rögtön jót aludt, mi 1-2 hétig nem, de utána viszont rájöttünk, hogy helyes döntés volt. Az is lehet, hogy a követekező gyerekem meg igényli majd, hogy ott maradjon velünk, szóval egyéni. Egyébként most két éves a lányom és ha akar, éjszaka átjöhet. Havonta egyszer zsinórban 2-3 éjjel jön, aztán megint semmi.
2009. júl. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%
Attól még nagyon lehet szeretni egy gyereket, hogy nincs az ember fenekében állandóan. A pici ember is ember és mint mindenkinek neki is szüksége van egyedüllétre és pihentető alvásra! Nem beszélve az apukáról aki úgyebár nappal dolgozik délután és este velünk foglalkozik aztán még csak egy jóízűt sem tud pihenni és másnap kezdi elölről. Én úgy gondolom, hogy nagyon imádom a gyerekem ettől függetlenül, hogy nem alszik velünk és attól, hogy másik szobában van még hallom minden rezdülését. Mi most vettünk neki egy nagyobb méretű kiságyat /6 hónapos/ és hihetetlen, hogy milyen pózokban képes aludni. Ehhez semmilyen méretű franciaágy nem lenne elég, hogy mindenki jót pihenjen. De ez mindenki saját dolga, hogy hogy csinálja. Minden esetre én azt látom az ismerősök körében, hogy amikor már eljutnak odáig, hogy szeretnék kitenni9 a gyereket, mert már senkinek sem jó /mert eljön ez az idő!/ akkor már nagyon nehéz és mindenki szenved!
2009. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem mindenki ragaszkodik,valaki csak másképp látja jónak. Mi az első hónapban együtt aludtunk,de egyszer a férjem ráfeküdt a kislányra. Utána átmentem vele a kisszobába,én a földön,Ő az ágyában. Mellé nem feküdhettem,a földön meg nem fértünk volna el kényelmesen ketten,hiába ilyen pici. Volt hogy horkoltam(terhesség előtt sosem) és éjjel többször arra kelt a baba, így visszatértem a saját ágyamba a férjem mellé,és a kislányom is nyugodtan végig tudta aludni az éjszakát.
2009. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Történetesen azért, mert a gyerkőc este fél 8 körül alszik el, mi meg nem.

Mivel a nnapilban van az ágyunk (galériaágy), általában este ott vagyunk.

Nagyfiam ott tévézik, vagy számítógépezik, zajong rendesen, de ő is külön szobában aludt a kezdetktől.

A pici nyugodtan alszik a saját szobájánba, van légzésfiygelő, bébiőr.

2009. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

előző

A párom össze-vissza dolgozik, van hogy éjjel megy vagy hajnalban, akkor a telefonra vagy óracsörgésre a pici is felébredne.

2009. júl. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Engem nagyon idegesit mikor valaki azert szolja meg a masikat hogy"hogy birod hogy ne legyen ott melleted ejjel,meg a haljam minden szusszanata"Ugy adjak le mind ha mi rossz anyak volnank!Meg nem tudja kulon szobaba szoktatni a babajat es azt mondja hogy nem is akarja mert mar nem is tudna ugy aludni,persze.Mi meg vagyunk a sz...,hogy tudunk ilyenek lenni...
2009. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%

Előző: teljesen egyetértek.

Persze, az anyáknak (itt a lényeg!!!) sokkal kényelmesebb, ha a gyerek mellette fekszik, éjszaka nem kell felkelni. Aztán lehet mellébeszélni.

2009. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy ez egyrészt anyuka döntése, másrészt a baba igényének a kérdése.

Nálunk a hálóban van a babaágy, ő ott alszik, karnyújtásnyira tőlem.

ÉN ragaszkodtam ehhez a megoldáshoz, első gyerek, nem tudtam, mire számíthatok...

Majd, ha eljön az ideje, és ha elkészül a gyerekszoba, akkor átköltöztetjük, de még NEKEM szükségem van arra, hogy ott legyen a közelemben.


Szerintem neki tök mindegy lenne, hol alszik.

Én viszont így nyugodtabb vagyok.

2009. júl. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én lányom 6 hónapos ,most szokok át a másik szobába.Ő jobban birja mint én...Hídd el,kell neki a nyugi,nyugodtabban alszik.
2009. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak azért tettem fel IGY a kérdést, mert az összes rokonom, barátom, ismerősöm elitél (kivéve a édes szüleimet) azért, mert a lányom 16 hónapos és még mindig velem alszik a nagy ágyban. Nekem is és neki is igy jó,mert tudom, hogy jól van, jól alszik. Amikor álmodik és nyöszörög, megsimogatom a fejét és mosolyogva alszik tovább. Sokkal jobban ragaszkodik hozzám,mint azoknak az anyukáknak a gyermekei, akiket a monitoron keresztül figyelnek...

Az unokaöcsémet (4 éves) a bátyám próbálja szoktatni a saját szobájába, de éjfélkor mindig ott kopogtat az ajtójukon az egész éjszakát megtörve azzal, hogy hiányzik neki az anyja. Úgyis idővel minden gyermeknek külön szoba kell.

2009. júl. 24. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!