Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ragaszkodik mindenki,...

Miért ragaszkodik mindenki, hogy az anyjától külön aludjon a baba?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Szia. Én nem ragaszkodom hozzá. 8 hónapos, és velünk alszik esz szobában. Én el sem tudnám képzelni, hogy külön aludjon. Szeretem látni, hallani minden szusszanását, és jó tudni hogy minden oké!
2009. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

Na én nem. Kisfiam napos korától velünk alszik és nekünk így is kényelmes. Fogzáskor nagyon jól jön neki,ha rögtön megsimogatom. Meg amúgy is imádom!

És amikor régen nem volt kiságy????? Egymás mellett aludt az egész család. vagy nem is kell messzire menni,menjünk el gondolatba Afrikába. Anya és gyermeke együtt alszik. A gyerek egészséges lelkületű lesz.

Egyébként a fiam 20hónapos.

2009. júl. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Mi már a kórházban is együtt aludtunk :) 7 hónapos. cicin alszik el mellettem, éjszaka, amikor csak akar cicizhet, ugyanúgy napközben is- kivéve persze ha úton vagyunk. Ő boldog én meg talán még boldogabb vagyok ettől :) nekem ez nem terhes
2009. júl. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk sosem aludt a gyerek közöttünk, 3 hónapos korától külön szobában alszik...mi így láttuk jónak. Szerintem nyugodtabban alszik mindenki a saját ágyikójában, az éjszaka alvásra való, az együtt alvás hosszú távon a nyugodt éjszaka ellensége. A gyerek később is ragaszkodni fog az együtt alváshoz, ha az a szülőnek már igencsak kellemetlen.
2009. júl. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Ez egy picit erős igy, hogy mindenki :) Szerintem ez tipikusan az a téma, ahol 50-50%-ben megoszlanak a vélemények :) Én először úgy terveztem, hogy 2-3 hónapot velünk lesz a baba egy szobában, de a kiságyában, majd átrendezzük a szobákat, és mi átköltözünk a másikba férjemmel. Át is rendezte, de már aznap sem birtam a baba nélkül aludni, most megint együtt alszunk, muszáj hallanom a szuszogását, morgását, olyan édes... DE ami miatt gondoltam, hogy akkor végre lehetnénk hangosabban a saját hálószobánkban, beszélgethetnénk elalvás előtt, lehetne szeretkezni, szóval lenne magánéletünk. Igy az kiszorult a nappaliba, aminek én nem vagyok elvileg hive, de hát látjuk, hogy másképp alakult. Én ezért ragaszkodom ahhoz, hogy legalább a saját ágyában aludjon. Mert a mi ágyunk az a mi hitvesi ágyunk, nem pedig a gyerekágy. Egyébként nagyon szereti a kiságyát, ha álmos, és beleteszem, mosolyog, örül a zenélő egerének, nézegeti a mintás rácsvédőt mosolyogva :)
2009. júl. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

En nem ragaszkodtam, hogy kulon aludjon, sot! Szerettem hallani, ahogy szuszog :) Meg a masik ok, hogy 3-4-szer megebredt ejjel es szopizott 1 eves 2 honapos koraig.

Nem lett semmi baja, ma mar 12 eves egeszseges nagy lany :)

2009. júl. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Én nem ragaszkodok hozzá. 5 éves lányunk akkor költözött ki az ágyunkból, amikor a picivel hazajöttünk a kórházból, most ő alszik mellettünk :-)

Engem megnyugtat, hogy ott szuszog mellettünk, látom és érzem minden rezdülését.

2009. júl. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
1. vagyok. Mért vannak lepontozva a válaszok? Attól hogy valaki nem úgy gondolja mint a másik, még nem kell lepontozni! Csak a véleményét írta le mindenki!
2009. júl. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk első naptól kezdve a saját szobájában alszik. Az elején inkább én költöztem át hozzá, hogy nekem is picit könnyebb legyen, és karnyújtásnyira elérjem, a szoptatás miatt. De ennek már vége. Én is úgy gondolom, hogy éjjel alugyon, és minél előbb a neki szánt helyre rakjuk, annál hamarabb megszokja. Biztos jó érzés, mikor mellettünk szuszog, közöttünk alszik, viszont én úgy nem tudnék pihenni, és hamar eljönne az idő, mikor már terhessé válna, akkor meg milyen döbbenet lenne, hogy most miért rakjuk ki. Ez az én véleményem, de aki maguk között altatja, és nekik az úgy jó, akkor legyen! Én más döntéseibe nem szólhatok bele!
2009. júl. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
Kezdődik.jönnek a jó lepontozós,vitás kérdések.Én kezdettöl külön aludtam a babámal.és nem azért mert nem szeretem,vagy mert rossz anya vagyok.Első gyermekemmel sokáig aludtunk együtt,de én sosem voltam kipihent.sokat forgolódnak,nyüszögnek a babák,és minden szusszanására felébredtem.Nagyon rossz volt egy északat 20 szor kelni,hónapokon keresztül.most rögtön külön tettük a babát.és azon kívül,hogy egy roppant kiegyensúlyozott,nyugodt baba,szerintem jot is tett neki,és nekem is.Az anyai ösztön annyira bennem van,hogy sokszor már az elött felébredek,hogy ő felsírna,hogy szomjas,vagy éhes.az alváson kívül szinte minden időt velünk tölt.szóval szerintem nem szükséges vitafórumot nyitni azon,hogy kinek hogyan jobb.van akinek ez,van akinek az jön be,ettől még nem változik a baba-mama kapcsolata.Aki azt mondja,hogy de igen az butaságot álít.
2009. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!