Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkezdeni a...

Hogyan kell elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

tanácstalan vagyok, mindenki mást mondd.

délben próbálok neki 1-2 kanál répa´t adni.Az almát kiköpi.Elözször csak délben adjam,e´s akkor kimarad majd egy szopi??Azt a tejet le kell feji,vagy csak hagyjam??A szüleimtöl 1000km-re lakom,így tanácstalan vagyok.itt a szülésznöm azt hajtja,hogy szoptatni...de már estére nem elég a tejcsi a babámnak,e´s nem nagyon akarom öt ta´pszerezni.4 hónapos.

Most biztosan sokkan jönnek azzal,hogy igenis szoptatni,és akkor lessz több tej.Sajna nem jön össze.Van hogy 15percenkként szopizik este.Próbálom fejni,szopi után semmi nem jön belöle.Alkoholmentes sört is iszok,szopis tea,bogyók.....


2008. máj. 9. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Még ne hagyd el egyik szoptatást se! Először csak kóstolgasson. Egy szopit akkor hagyhatsz el, ha főzeléket eszik, mégpedig annyit, amennyivel jól is lakik, nem csak pár kanállal. De először akkor add neki a répát (most nyersen kapja, ugye? Mert akkor gyümölcsnek számít), majd más gyümiket, aztán jöhet a főzelék (krumpli, majd krumpli más zöldséggel). Azt is fokozatosan. Nincs ám semmi baj, én is így etettem a fiam, de a reggel-esti szopit fenn tudtuk tartani 8 hónapos koráig, tehát megkapta azt a mennyiségű tejet, amire szüksége van. Szerintem fejhetnél amikor főzeléket kap már, akkor lassíthatod a tej elapadását, na meg a lefejt tejet el is teheted, jól jöhet még.
2008. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A répát megfözöm,nem nyersen adom.csak naturba reszeljem le???
2008. máj. 9. 09:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan főzd meg és lefejt anyatejjel turmixold össze
2008. máj. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én így csináltam, nem volt egyszerűeset a lányom...

Délután, amikor már épp kesebb volt a tejcsi, szoptatás után vártam még egy kicsit, fél órát, és ha nem volt álmos, nyűgös, akkor megreszeltem egy almát üvegreszelőn, és a levével megkínáltam. Próbáltam édeset, savanyút, mert mindegyik mást szeretett. Először marhára fintorgott, kiköpte, akkor nem adtam többet. Másnap újra, ugyanígy. Mikor hamradnapra sem fogadta el, vártam pár napot. Kipróbáltam az almát párolva is, anyatejjel, de nem sikerült.

Mivel télre esett a fél éves kor, pici banánt nyomtam össze alaposan villával, pépesre, tettem hozzá anyatejet, több volt a tej, mint a banán, és azt elfogadta, minden nap picit többet kapott. Szopi után.

Aztán lassan emeltem a banánt, és kevesebb lett a tejcsi benne, végül már csak a banán maradt. Ez azt hiszem 2.-2,5 hét volt, szóval kell a türelem!

Aztán egyre többet evett meg, így kihagytam a délutáni szopit, közben elkezdtük a répát délben, a fenti módszerrel, párolva, anyatejjel a déli szopi után.

2008. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. máj. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!