Nagyon sajnálom azokat a babákat akiket az Aludj jól gyermekem c, könyv alapján "tanítanak " meg elaludni Miért alkalmazzák ezt a módszert az anyukák? .
Én most kezdtem olvasni ezt a könyvet, még nem jutottam el ahhoz a részhez, ahol magát a módszert írják le, de örülök hogy "szóltál" hogy ez az a bizonyos sírni hagyós agyrém. Viszem is vissza a könyvtárba. Már eléggé utána néztem ahhoz, hogy véletlenül se próbáljam ki, amellett hogy nem is lenne lelkem hozzá. Csak két idézet:
"...mindenhol arra helyezik a hangsúlyt, hogy sírva sose hagyd magára! van, aki azt hiszi, hogy egy idő után úgyis abbahagyja, és később tényleg kevesebbet fog sírni, de nem azért, amiért ő gondolja! a gyerek ilyenkor valamilyen segítséget kér, nem biztos hogy fizikailag, lehet, hogy csak egyedül érzi magát, hiszem meg kell szoknia az anyaméhen kívüli világot. ha síráskor odamész hozzá, úgy "könyveli el magában", hogy ha segítséget kér, akkor meg is kapja! ha nem mész oda, az marad meg benne, hogy nem kér segítséget, hiszen úgy se kap, ezért sír később kevesebbet! sok tanulmány is alátámasztja, hogy ez a továbbiakban is kihat rá, mikor már nagyobb lesz!"
"Kutatások bizonyítják, hogy azok az újszülöttek, akiknek sírására mindig és azonnal válaszolnak a szülők, kevesebbet sírnak és többet alszanak éjjel. Egyre inkább tudatába kerülnek annak, hogy biztonságban vannak, és hogy számítanak a szükségleteik, így megbíznak abban, aki gondozza őket. Ez az erős kötődés, az ősbizalom az anya felé az alapja minden jövőbeni kapcsolatnak (érzelmi intelligencia), és hatással van arra is, hogyan működik és fejlődik az agy."
Kedves utolsó válaszoló.Nagyon-nagyon köszönöm az idézetet.Honnan van?
Plussz, annak ix örülök hogy nem csak én gondokodok így.
Az egyik idézetet még nekem írták válaszként egy kérdésemre, amikor a suttogóról kérdeztem. A másikat az okosbaba.hu-n olvastam itt a teljes szöveg:
2. Biztosíts szeretetteli légkört gyermekednek
Ha a gyermek meleg, szeretetteli gondoskodást kap, nagyobb valószínűséggel érzi magát biztonságban azokkal a felnőttekkel, akik gondozzák. Kutatások bizonyítják, hogy azok az újszülöttek, akiknek sírására mindig és azonnal válaszolnak a szülők, kevesebbet sírnak és többet alszanak éjjel. Egyre inkább tudatába kerülnek annak, hogy biztonságban vannak, és hogy számítanak a szükségleteik, így megbíznak abban, aki gondozza őket. Ez az erős kötődés, az ősbizalom az anya felé az alapja minden jövőbeni kapcsolatnak (érzelmi intelligencia), és hatással van arra is, hogyan működik és fejlődik az agy.
Amikor érintéssel, ringatással, beszédeddel, mosolyoddal, énekeddel kifejezed szeretetedet gyermeked felé, mindezzel hatással vagy arra is, hogyan alakulnak idegsejtjei között a kapcsolatok. Befolyásolhatod későbbi viselkedését és tanulási képességét. Az érintés különösen fontos: a testközelség olyan hormonokat szabadít fel a babában, amelyek elengedhetetlenek a növekedéshez. Azok a koraszülöttek, akiket édesanyjuk testén hordoz ("kenguru módszer"), sokkal éberebbek és erősebbek, mint azok, akiket inkubátorban kezelnek.
Meg még olvastam hasonlókat,amiket sajnos nem mentettem el :-(
Elolvastam a cikket amit belinkeltél! Az tetszett a legjobban ami a végén hozzá van csatolva:
"Aludj jól, Anyukám!
Nem baj, ha nem figyelsz arra, hogy nekem rád van szükségem, mert még nagyon kicsi vagyok és te jelented a biztonságot nekem. Tudom, hogy nagyon fontos, hogy teljesen kipihent legyél, mert csak akkor vagy képes kedves lenni velem, különben jaj nekem.
Ezért inkább megtanulom már most, hogy éjszaka te nem vagy az enyém, sőt, nem is vagy. Így legalább elmondhatod majd a barátnőidnek, hogy milyen szuperzseni gyereked van, mert ellentétben egy átlag gyerekkel, aki csak 3-6 éves korára tanul meg egyedül elaludni, ill. visszaaludni, én már 3 (12-24) hónaposan megtettem ezt a te kedvedért. Aludj jól, Anyukám!"
Hát igen, ez mindent elmond amit erről a módszerről gondolok, és azokról, akik alkalmazzák. Akik meg vannak győződve, hogy ha kiegyensúlyozottnak látszik gyermekük, akkor semmit sem ártottak neki azzal, hogy a saját kényelmüket preferálták. Sajnos ez az egész életükre hat ki nem a következő napra. Persze hogy látszólag nem okoz törést, hiszen egy pár hónapos, ill. egy-két éves gyerek nem fog egész nap duzzogni, mert előző este ismét nem vigasztalta meg senki. De legtöbben ezt veszik alapul. Szegény babák...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!