Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sajnálom azokat a...

Nagyon sajnálom azokat a babákat akiket az Aludj jól gyermekem c, könyv alapján "tanítanak " meg elaludni Miért alkalmazzák ezt a módszert az anyukák? .

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 18:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
szia.nem ismerem pici részlet,vagy idézet ami neked nem tetszik.
2009. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Mert így gondolják jónak. Mindenkinek szuverén joga úgy nevelni a gyerekét, ahogy jónak látja - természetesen addig, amíg nem veszélyezteti. Miért kell megint vitát provokálni?
2009. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Az én lányom mindig is rossz alvó volt, kicsi korától napi 2X fél órát aludt-csinálj mellette bármit is...

Éjjel milliószor kelt, csak cicin aludt el, nem fogadta el a cumit, 1 évesen már negyedóránként kelt, és volt, hogy háromnegyed órát altattam.

Emiatt igen kimerült, kialvatlan , ezáltal türelmetlen , ingerlékeny és ideges voltam, nem beszélve arról, hogy semmi magánéletem és házaséletem nem volt (férjem már rég aludt, mire lányom egyáltalán le tudtam tenni)

Szeritnem érthető, hogy ez így igen kimerítő és hosszútávon nem kivitelezhető dolog. És nem csak magam miatt, mert hogy önző vagyok. Biztos vagyok benne, hogy a kicsinek sem jó ez így, hogy nem tud nyugodtan aludni...

Szóval az első szülinapjára azt kapta, hogy megtanítottuk egyedül elaludni. Elég könnyen ment, nem sírt sokat (hangsúlyozom nem hagytam magára, 5 percenként bementem, megnyugtattam, és úgy jöttem ki). Minden nap könnyebben alaludt, a 4. nap már nyikkanás nélkül Azóta este 20-21 között leteszem, sírás nélkül elbúcsúzik és alszik reggelig ébredés nélkül. Nappal ebéd után szintén elbúcsúzik és pikk-pakk elalszik egyedül, 2-2,5 órára. NEkem ez megváltás, hogy nem kell altatni, ciciztetni, napjában többször, nincs a nyűglődés, kiszámíthatatlanság, hogy mikor fog aludni és mennyit... (mert előtte max fél órát aludt napközben)

Azóta babám alszik, kiegyensúlyozott, nyugdodt, bolgod, nem lett anyás, nem sérült, nem csalódott, napjában többször odajön hozzám , átölel, megpuszil és megy tovább játszani. Úgyhogy nem hiszem, hogy törést okoztam az életében...mindenki boldogabb és kiegyensúlyozottabb most.

Ja, és nem ezzel kezdtem persze, már "mindent" kipróbáltam, a szoba átrendezésétől, az illoolajokig, fürdőkig, cumiig, mindent...

Nekem ez bevált, és sokaknak beválik.

Nem kell fikázni azért, mert te nem értesz vele egyet, vagy mert te nem alkalmaznád a módszert.

Nem vagyunk egyformák, sokan a baba akár 3 éves koráig miliószor kelnek éjjel, és ezt tartják normálisnak. Én azt tartom normálisnak, hogy 1 évesen már aludja át az éjjelt.

Szóval igen, ebből vita lesz, de a véleményét mindenki elmondhatja...

2009. júl. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Ja, és még annyi, hogy kérdezném én , hogy te mit tennél pl az én helyzetemben? Te hogy teremtenél mindenki számára nyugdt és kiegyensúlyozott éjszakákat?Nekem melyik módszer szimpi? Próbáltad?-mert az megint egy másik dolog, hogy kinek mi tetszik, és kinek mi válik be a valóságban...
2009. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

én sem ismerem konkrétan a könyvet. szerintem minden anya el tudja dönteni, hogy szeretné a gyerekkel kapcsolatos dolgokat csinálni. illetve megbeszélik apával, barátnővel, stb. ha ő azt látja jónak, akkor csinálja úgy.

biztos, hogy egyetlen ilyen könyv sem ír butaságokat, és biztos, hogy valamilyen formában bármelyik ilyen módszer követhető. én nem ítélek el senkit, sőt. sok szülőt én nagyon becsülök, hogy ezeket a "szabályokat" be tudja vezetni egy ilyen picurnál!

2009. júl. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
utolsó vagyok, az előttem válaszolónak írom, hogy szerintem tökéletesen jól csinálta. én már 4 hónapos korában bevezettem az egyedül elalvást. nálunk szerencsére nagyon simán ment, azóta is egyedül alszik el napközben és este is. szerintem nagy kincs ez, mert mindenki kipihentebb lesz. én dolgozom és tanulok a gyerek mellett, közben a háztartást is vezetem, segítségem csak a férjem és néha az apukám, egy héten egyszer. szóval ha nem aludna el egyedül és kelne fél óránként a gyerek éjjel, biztos, hogy már összedőlt volna az életem mind fizikailag, mind anyagilag!
2009. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Hmmm, eddig nem tudtam erről a könyvről, csak a kérdésed (meg a 2. válasz) keltette fel bennem a kiváncsiságot, hogy mi lehet ez a szörnyű dolog.

Találtam egy tanulmányt róla...hááát, érdekes. :)

Én a kezdetektől így "altatom" a kislányomat, egyszerűen ösztönből jött ez az egész. Senki nem adta ezt a tanácsot. Pedig első baba, nem volt rossz tapasztalatom az alvás-zavarral kapcsolatban, csak a környezetemben élő kismamik szenvedését láttam a nemalvás miatt.

Nekem nagyon bejött az egész, ettől nem érzem magam rossz anyának. Érdekes, mert néha kicsit lelkiismeret-furdalánom van, amikor kijövök a lányom szobájából és még fent van (van, hogy fél-egy órát is), de teljes csendben elnézelődik, néha beszélget, és szépen, csendesen, egyedül elaszik. Most 7 hetes és csak 1szer kel fel enni éjszaka. Legalább én is pihenek.

Tehát kérdésedre a válaszom: azért alkalmazom ezt a módszert, mert ösztönösen jött és bevált!

2009. júl. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Mi ennek a módszernek a lényege?
2009. júl. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bejött 6 hónapos koráig ez a módszer, de annyira megugrott a mozgásfejlődés és fogzás is gyötri, hogy mostanra borzasztó lett az altatás, sajnos már nem működik, de amíg működött - jó volt , mivel nyugis és kipihentebb volt a babám. Szóval ne sajnáld őket, jó a babáknak.
2009. júl. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem minden baba és minden anya más. Én a babámmal alszom, mert éjjel még cicizik, és sokkal kényelmesebb mindkettőnknek ha nem kell felkelni, azért hozzáteszem hogy mindenki jól alszik éjszakánként. De ettől még nem ítélem azokat az anyukákat akik kiságyban altatják a babát. Lehet hogy pár hónap múlva, amikor már nem kell a cici éjjel, akkor megszenvedem a kiságyba szoktatást. De lehet hogy nem (egy ismerősőm kislánya szó mélkül elaludt a kiságyban, pedig addig az anyjáékkal aludt). Szóval ahány ház annyi szokás. Amíg a baba nem szenvedi meg, addig nincs jogunk mások felett pálcát törni, mert valamit másképp csinálnak mint mi.
2009. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!