Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshogy éreznek a babájuk...

Máshogy éreznek a babájuk iránt azok, akik "véletlen "lettek terhesek, mint akik-akár évek óta-tudatosan várták?

Figyelt kérdés

többször hallottam,hogy még nem most akartunk babát..vagy véletlenül jött össze..ez egy kicsit furcsa mondjuk,mert általában felnőtt,felelöségteljes emberekről van szó,de vajon úgyanúgy szeretik ezt a babát is,mint azok,akiknél tervezett volt a gyermekáldás?

csak a véleményekre vagyok kiváncsi,nem akarok elitélni senkit..


2009. júl. 20. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél véletlen jött a baba,mi majdnem 10évet vártunk mire sikerült. Ő nem akarta szoptatni pedig volt teje,én 5hónapja teszem pedig alig van. Ő szinte egész nap sz.rik rá,nem foglalkozik vele, én ennek az ellentéte vagyok. Ez csak egy példa,biztos hogy sokan ugyanúgy szeretik a babájukat azok közül akik nem tervezték,mint akik tervezték.
2009. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár még nem foghatom a kezemben, mert októberben fogja meglátni a napot, de már most nagyon-nagyon szeretem a "ketteskét". Pedig mindent megtettünk, hogy még ne most jöjjön: szoptatás és spirál mellett gondolta úgy, hogy itt az ideje.

Ránk is furcsán néznek az emberek, amikor azt mondjuk, hogy "becsúszott", de ha egyszer ez az igazság... Most már inkább azt mondjuk, hogy nem tervezett, de várt baba lesz ő.

Hiszem azt, hogy nem mi döntjük el, hogy mikor legyen babánk, hanem ő. És azt is hiszem, hogy ő választ minket.


Én is ismerek olyan anyukát, aki évek óta hangoztatta, hogy babát akar, járt orvostól orvosig stb. Mégis másképp viszonyul hozzá, mint én a lányomhoz. Ő pl. nem szoptatja a babát, mert félti a mellét, a szülés után gyakorlatilag a konditerembe ment, hogy visszanyerje az alakját, megdumálta a dokival, hogy császár legyen, mert fél, hogy kitágul ... és még sorolhatnám.


Szerintem nem azon múlik a szeretet, hogy mennyi időt vársz a babára.

2009. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem feltétlenül ezen múlik, mindkettőből lehet jó és kevésbé jó anyukát találni.
2009. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem ezen múlik,nekunk sem volt tervezett,de nagyon szeretem,sot,egyre jobban imádom.Már 10 hónapja szoptatom,még éjjel is tobbszor,nem érdekel,hogy lóg a mellem,csak neki legyen jó.Szóval nem ettol fugg.
2009. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik!

Egy kis Élet érkezésével ugyanis az egész eddigi életed megváltozhat!

Én például nem terveztem (még), hogy anya leszek. Egy karrierista nő voltam, 5 év boldog házassággal, de ugyanakkor egy nagyon jó munkahellyel és beosztással a hátam mögött. Nem is gondoltam még az anyaságra. Aztán váratlanul mégis megfogant a kis Élet és teljesen megváltoztatott! Már lassan 16 hónapja része az életemnek, a nappalaimnak és az éjszakáimnak. Minden nap igyekszem még jobb anyukája lenni, és ha valamit nem helyesen tettem, máskor jobban csinálni. És még a munkahelyemről is le tudtam mondani több, mint 2 évre, pedig a főnökeim nem örültek túlzottan, amikor megtudták, hogy ilyen sokáig leszek távol. Szóval ő, a kisfiam volt az, aki megváltoztatta az életem és igazán anyává tett egy anyagágra még nem is gondoló nőből.

2009. júl. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!