Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fognak alapvető dolgokat...

Mikor fognak alapvető dolgokat megérteni? Pl. Ott maradsz, nemszabad, gyere ide.

Figyelt kérdés

1éves lesz a kicsim, de mintha falnak beszélnék.nemtudok tőle semmit csinálni.ha a járókába teszem ordít, ha velem van, pl. kiszeretném takarítani a wc-t, nem marad az ajtóban ,jön be,el se férünk ketten, meg ne is lábatlankodjon a wc körül.

meg hasonló dolgok.a kismedencéjében is lekellenne cserélnem a vizet, de egyből belemászna ruhástól.olyan nincs hogy csak szépen ellegyen mellettem, és nézelődjön.


2009. júl. 19. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érti ő már rég. :) Csak sokkal izgalmasabb ott lenni, megnézni, megfogni, csinálni. Próbálgatja a határait, és a Te türelmedet.


5 és 1 éves fiúk anyukája

2009. júl. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát akkor nagyon ügyesen elkell kezdened ezeket az alapokat tanítani de , ne másitsd meg ha nem akkor nem és kész!! Egy két nap probálkozik de te vagy a fönök !!! Én tapasztalatbol beszélek neked lesz könnyebb én fiamat kenyérre lehet kenni. De én igen is szigoru voltam . Szemébe néztem az nagyon fontos és magyaráztam röviden . Volt hogy sarokba küldtem kb. 2 év körül és gondolkozni kellet neki.Majd ölembe ültettem és még 1X át beszéltük a balhét. 6 évesen már nem lehet nevelni ! Nézd meg a problémás gyerekek rublikát. EGyébként minden a szülöi természeten mulik . Dicsérni is kell szeretgetni de jó idözitet magyarázat is kel.
2009. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor elrontottam?és mit csináljak?nem késő még ugye?
2009. júl. 19. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. Nem rontottál el semmit. Ilyenek a egyévesek. Ne legyél bizonytalan, aggodalmas, mert megérzi. Ahogy a másik válaszoló írta: határozottan, kitartóan, egyértelműen tiltani, akár távolabb vinni a helyszínről. De ha meg tudod oldani, a veszélyesebb tevékenységeket, mint pl. a wc takarítás (vegyszerek miatt), próbáld akkor csinálni, amikor alszik, vagy van segítséged, aki arra az időre lefoglalja.
2009. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
valaki nem szereti ezt a pldát : kiskutyát is megkell tanitani mindenre te vagy a falkavezér . Kutya- gazdák is imádják a kutyáikat de rájuk szolnak határozottan és beidomitják így kezesbárány lesz és könnyü az életük. Gondolj a vakvezetö kutyákra milyen okosok és a gazdi imádja.Haössze áll a kép benned számodra is tökéletes lesz a gyereknevelés csak neked kell helyes uton járni nem tévedni. Ja és nálunk az apuka is mindig egyet ért nem össze vissza beszélünk. Gyereknek nem valo témát nem beszélunk a gyerekelött, nem veszekszünk elötte.
2009. júl. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én már írtam hogy miként nevelek, de te hogy csinálod írj példát mert akkor jobban tudunk erröl beszélgetni.Csilla
2009. júl. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

most lehet csak azért borúltam ki, mert apa nem volt itthon 6napig, és van kutyánk is,panelben, sétálni ,vele is, közösen, mert picit nem hagyhatom fenn.szóval sok volt.

én is gondoltam már erre a kutya-gyerek tanításra,épp ez fogalmazódott meg bennem sajnos,hogy kicsim még a a 4éves kutya szintjén sincs.de apa azt mondja ez hülyeség.

egyébként vannak dolgok amikben tényleg apára hallgat engem meg kiröhög.

pl. fel mászik az ágyra ,amit én nem szeretnék engedni, és akkor leveszem, mondom közbe,hogy nem szabad,ő meg csak röhög és mászik is vissza.játszhatnánk ezt egésznap.

és nagyon akaratos,ha valami nem sikerül,lehasal a földre és ott ordít.

de most lehet tényleg csak kimerültem, és azért vagyok ilyen negatív.köszönöm mindenkinek.

2009. júl. 20. 08:39
 8/8 A kérdező kommentje:

Csilla

én úgy csinálom, ha valamit nem szabad,akkor mondom és elhozom onnan.van mikor csak mondom és várok, de többnyire elkell onnan hoznom, mert folytatja.

pl. a kutya száraz kajájával akar játszani,szétszórni.

de kutyus úgy szokta meg 4éve hogy mindig odamehet ropogtatni, ezért nem szeretném felvenni előle az ételt.

a másik a fürdőszobában a szemetes.hát ezt is mindig kipakolná.

szóval ilyenek...

én próbálom neki nyugodtan mondani, de kiröhög.

2009. júl. 20. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!