Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le vagy törve? Sokat olvasom...

Le vagy törve? Sokat olvasom itt a kérdéseket, és nem tudom megérteni miért olyan rohadtul fontos, hogy hogyan szültünk, tudunk-e szoptatni stb. Hát nem tökre mindegy honnan bújt ki és hogyan az a kis csodálatos manó?

Figyelt kérdés

Nem teljesen mindegy, hogy mit eszik, ha boldog és kiegyensúlyozott.

Én ezekkel soha nem foglalkoztam, de látom azt, hogy ezen mennyire FÖLÖSLEGESEN kikészítik magukat az emberek.

Én minden nélkül szültem több mint 24 órás vajúdás után, nem bántam volna a felénél ha kikapják belőlem a kis drágámat. Szoptatni még most is szoptatom de az elejétől fogva kevés volt és hozzá kapja a tápszert, nem nyúztam szegény gyereket, hogy 2-3 nap múlva majd igazodik az igényéhez kapta mellé a tápszert és egy boldog kiegyensúlyozott babám van és én sem lettem idegbeteg, meg nem lógott éjjel -nappal a cicimen, nem azzal telt a napom, hogy szoptatok, fejek,mint az őrült hátha lessz több.Ja és egy percig se bántam volna, most se lenne semmi, ha nem lenne több tejem kapna mást és kész.

Ezt csak biztatásul írnám azoknak akik depisek, nem tartják magukat jó anyának, azért mert"nem élhették át a szülést" vagy "jajj nem tudok szoptatni,de szar vagyok"!TELJESEN MINDEGY.

Bocs mindenkitől, meg ha provokatív voltam de ma is sok ilyet olvastam és muszály volt kiírni.


2010. jún. 10. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen egyetértek veled. Nekem 30 órás vajúdás után császárral született meg a kis szerelmem, ezelőtt 8 hónappal. Sajnos nekem is tápszeres volt kezdettől fogva, és a cici volt csak inkább kiegészítés, és csak 5 hónapos koráig volt hajlandó szopizni. Ha megfeszültem volna, vagy a fejem tetejére állok, akkor is csak így történt volna minden, és egy pillanatig nem voltam emiatt depis. Örülök, hogy van egy gyönyörű, makk egészséges kisfiam, aki bearanyozza az életemet, még ha időnként az agyamra megy, akkor is. De nagyon szépen fejlődik, nap mint nap újabb dolgokkal lep meg, és ez a lényeg. Ráadásul van még rajtam kb. 10 kg felesleg, aminek a ledolgozásával küszködök, de lesz@rom, majd lesz valahogy.


Úgyhogy depis anyukák, itt az idő arra, hogy változtassatok a hozzáállásotokon!

2010. jún. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Jól összefogalalatd, ugyanígy gondolom.

Nekem gyors egyszerű szülésem volt, hála az EDÁ-nak (meg persze a babámank és az orvosomnak), amit a szülésfelkészítőn már megfogadtam, hogy kérni fogok. :D

Ha kitaláltak valamit a nőknek, hogy ne szenvedjenek és segít, akkor én azt ki is használom, gopndoltam és tényleg segített, a második babámat is EDÁ-val szeretném szűlni.

Nem érzem magam rosszul, hogy nem szenvedtem végig, nem akartam hős lenni és ezáltal nagyszerű anyává válni.

6-ik hónapig szoptattam tápszeres kiegészítéssel és emiatt sincs lelkiismeret furdalásom.

Imádom a kislányomat és ez a fontos!

2010. jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szasztok, örülök, hogy ilyeneket is olvashatok végre, nekem 8 hós belevaló gyönyörű kiscsajom van, és én vagyok a világ legboldogabb embere.Rajtam is van még + kiló, de én is lesz@rom amíg a férjem szexinek tart, és amióta megszületett a kislányunk több virágot kaptam mint valaha pedig már több mint 10 éve együtt vagyunk.

Sok örömöt, és jó babázást nektek.

2010. jún. 10. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor jól össezjöttünk, az én kislányom jövőhéten lesz 8 hónapos. Sok boldogságot Nektek 8 hónapos anyukák! :)
2010. jún. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően én is ezt gondolom, mert a lényeg, hogy a babánk boldog és egészséges legyen és mi is élvezzük minden pillanatát, de nekem bizony így 8 hónap után is fájó pont, ha visszagondolok a szülésre, császár volt, és nem ölelhettem magamhoz a kislányomat, mikor megszületett, és egy napig mégcsak nem is láthattam. Olyan fura ez számomra, mert 9 hónapig szimbiózisban éltünk aztán kivették, elvitték én meg feküdtem az őrzőben és úgy kellett bizonygatnom magamnak, hogy végre itt van.
2010. jún. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Tulajdonképpen mindegy, ha azt nézzük, hogy megszületett vagy azt, hogy jóllakott.

Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. A szoptatást azért fontos hangsúlyozni, mert olyan hatásai vannak a gyermek szervezetére, amiket semmilyen műanyag kaja nem tud pótolni. Nyilván vannak anyukák, akik hiába állnak a fejük tetejére, akkor sem tudnak szoptatni. Nem is róluk beszélek. De ez az egész

Meg persze a tápszeres cégek hatalmas piacszerzése és befolyása is előjöhet témaként.

A szülés módja is fontos. Nyilván, a végeredmény szempontjából mondhatnánk, hogy mindegy. Csak vannak kényelmes nők, akik nem akarnak simán szülni ilyen-olyan okokból.

Aztán vannak a császárnak következményei, amikről keveset beszélnek, vagy nem vesszük tudomásul.


Szóval szerintem beszélni kell erről, informálni az anyukákat, hogy adott helyzetben a kellő tudás birtokában tudjanak döntéseket hozni.

2010. jún. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én 21 órát vajúdtam, aztán jött a burokrepesztés és az oxitocin, hát mit mondjak, azt hittem hgogy mghalok. a babám intenzíven volt 1 hétig. azért ezt nehezen felejti el az ember. az életem jelenlegi pontján ez már mindegy, de akkor nehéz volt magammal megbeszélni, hoyg nem az én hibám volt, hogy így alakult. a másik. én igen is fontosnak tartottam, hogy anyaetjet kapjon, mert ugyan a tépszer isj ó kaja, ezt nem vitatom, de minőségében nem mérhető az anyatejhez. szóval 1 hónapig volt tápszeres, az elején nem tudtam uyge szoptatni, de aztán bár vért izzadtam és éjjel nappal fejtem, sikerült átszoktatni anyatejre, és még a mai napig szopik. 18 hós.

én nem tartom se pozitvnak se negatívnak, ha valaki kkönnen vagy nehezen szült ,vagy tápszert ad, mert úgy alakult, vagy szoptat, mert sikerült neki. az viszotn egy más dolog, hogy az ember szubjektíve hogy élli meg ezt. mett lehet valakinek mondani, hoyg ne aggódj, tápszeren is felnő, hogyha ő igenis szoptatni szeretett volna, akkor eztt rosszul éli meg. ilyen egyszerű ez.

2010. jún. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!