Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kell bevezetni a...

Mennyi ideig kell bevezetni a bolti tejet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mennyi idő után adhatom reggel és este is?
2009. júl. 16. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
1éves kora után lassanként el lehet kezdeni adagolni.
2009. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem így értettem. 14 hósak vagyunk egy hete adtam neki először. Vártam pár napot, nem lett semmi baja, így a reggeli minden másnap tej, a vacsi még tápszer. Mikortól adhatom neki este is? Nem akartam hirtelen leterhelni a szervezetét, fokozatos akartam lenni. Nem így kell csinálni?
2009. júl. 16. 15:58
 3/7 A kérdező kommentje:
Hány nap után lehet teljesen át térni a tejre?
2009. júl. 18. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos ha baja lenne tőle kevéstől is látszik.Ha nincs baja nyugodtan adhatom neki higitatlanul is.Az én kisfiam 10hóig szopott utánna egyik tápszert sem fogatta el csaka bocitejet.Igy én már 3.nap reggel és este is adtam neki.
2009. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. júl. 18. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem okozott a Babádnál panaszt, és nincs a családodban allergiás megbetegedés- valamint a Kicsid szívesen fogadta, úgy elméletileg az esti tápszert is tejre cserélheted-de

- a tehéntej nehezebben emészthető, mint a táp, lehet, hogy a baba nyugtalanabbul fog aludni

- maximális adható tehéntej mennyisége babáknak naponta 4-6 dl

-3 éves korig van lehetőséged a bizonytalan eredetű és összetételű bolti tej helyett ún. "babatejet" kínálni, amely könnyebben emészthető, és mégsem tápszer.

2009. júl. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. júl. 19. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!