Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet egy egyéves gyereke...

Hogy lehet egy egyéves gyereket megtanítani arra, hogy egyedül aludjon el, és ne a cicin?

Figyelt kérdés
Ja, és mellettem alszik közvetlenül, de a saját ágyában. Könnyebb lenne, ha áttenném a saját szobájába?
2009. júl. 16. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy folyamatosan visszatérő kérdés.Nézz szét az www.lll.hu-n.
2009. júl. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért akarod hogy egyedül aludjon el?
2009. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy elalszik a cicin és többnyire felébred, ha beteszem az ágyába és kezdődik elölről az egész...
2009. júl. 16. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy elég türelmes, általában még várni kell miután úgy tűnt, hogy elaludt. Jól aludjon be, aztán leteheted. Az elején még felszínesen alszik, és a mozgatásra felriad. Próbáld fekve szoptatni, úgy kényelmesebb mindkettőtöknek a hosszú dudlizás. Megtanítani "edzéssel" lehet állítólag, sok sírás árán. A te döntésed.
2009. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia, próbáld meg áttenni a saját szobájába, még ha nem is jön be, egy próbát megér. Ha a ciciről szeretnéd leszoktatni, akkor ne engedd neki, hogy azon aludjon el. Az én babám 8 hónapos, úgy szoktattam le róla, hogy szopi közben, mikor már éreztem, hogy csak cumizik, de nem eszik, elvettem tőle, rögtön felálltam és elkezdtem ringatni, járkálni vele. Picit sírt, de hamar megnyugodott, hiszen a karomban sem rossz neki! :) A lényeg, hogy ne hagyd magad, ha sír, ringasd, meg fog nyugodni előbb-utóbb, de ne adj neki újból cicit, mert sosem fogja megtanulni.

Az altatást meg a felvesz-letesz módszerrel csinálom: a lényege, hogy még ébren teszed le a babát a kiságyba, így pár nap alatt elvileg megtanulja, hogy hogyan aludjon el egyedül. Az első letevés előtt azt kell elérni, hogy ellazuljon: simogatás, dúdolás, pici ringatás, susogás stb. addig, míg elkezd lecsukódni a szeme. Ekkor le kell tenni a kiságyba, fontos, hogy még ébren legyen, de már félálomban. Csak akkor szabad ismét kivenni ha elkezd sírni - nem kell sírni hagyni! Ilyenkor meg kell nyugtatni addig, míg ismét félálomba kerül és az egész kezdődik előről, amíg végül a kiságyban alszik el. (Mi ezt még csak most kezdtük, de napról napra van javulás!)

Próbáld ki, remélem sikerül..drukkolok!

2009. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!
2009. júl. 17. 10:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért pontoztátok le a 15:56-t ?
2009. júl. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!