Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek cicin aludt el napközbe...

Akinek cicin aludt el napközben a babája, mikor szokott le róla?

Figyelt kérdés
8 hós babám napközben 3* alszik. Délelőtt babakocsizunk, akkor kb. 20 perc alatt elalszik, kb fél órára. Viszont itthon akármiylen hulla fáradt, csak cicin alszik el, akkor is, ha előtte ebédelt, ivott. Ezt vajon mikor növi ki? Ha csak simán melléfekszek, elmászik, ha átölelem, úgy hogy ne tudjon felkellni, ordít. Ezt akár egy órán át is csinálja. Ha leteszem az ágyába, felpattan, és néhány perc múlva nagyon sír, bemegyek, újra lefektetem, már kel is fel. Jó lenne, ha cici nélkül is elaludna, néha szeretnék elmenni kozmetikushoz, vagy csak sétálni, de más nem tudja elaltatni.
2009. júl. 16. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Szoptatós anyukáknál ez egy örök probléma. Nálunk is az (volt). Most 13 hónapos a lánykám, a napközbenit talán kezdjük elnőni, cici nélkül, magától alszik el, napi 2x (de. és du.). Sokat kell neki beszélni, mindenféle trükköt kitalálni, hogy hajlandó legyen egyedül maradni a szobában a kiságyban. Meg persze szükséges egy alvós állatka (jó puha). Este még mi is cicin alszunk el.
2009. júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
alvós állatka van, beszélgetnék, énekelnék én neki, de nem foglalkozik velem, ahogy leteszem, már pattan is fel, álldogál, megy körbe-körbe az ágyban.
2009. júl. 16. 14:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok az egy éves lányommal, most megpróbáltam néhányszor úgy altatni, hogy maci-ölelés-beszéd, de tojik rá. Azt hiszem, még várok 2-3 hetet és újra próbálom, sztem Te is légy még egy kicsit türelmesebb, majd csak "elmúlik" ez is...
2009. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én babám 17 hónapos és délután, este is cicin alszik le.
2009. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

Szia!


Én 7 hósan váltottam anyukám javaslatára, pont azért mert egyre jobban kellett neki és csak az nyugtatta meg. A lényeg cumit próbáltam adni neki 1 hét alatt elfogadta és haggyad amikor már elálmosodott lefekszik magától, és elalszik. Persze nem mondom h egyszerű lesz de ha következetesen véghez visszed, akkor hamar átáll és neked is jut egy kicsit önmagadra is idő.

Annyit még akartam írni h a mai napig csak a lefekvésnél kéri a cumit, tehát nem lóg egésznap a szájában. Probáld ki, hátha nálatok is bevállik!

Sok sikert kívánok hozzá!

üdv.14 hós baba anyukája

2009. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Miért akarjátok magatokat cumival ,plüss állattal és egyébb dolgokkal helyettesíteni.A gyereknek rátok van szüksége.Nekem mindig örömet jelent a szoptatás,még éjjel is.És a babám mellettem alszik éjjel,nagyon jókat tudunk aludni együtt.Harmadik gyerekem.
2009. júl. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 3 hónapos korában magától leszokott róla. Megtalálta az ujját. Azóta nem kell neki a cici elalváshoz, azóta már nem cumiként kezel engem, hanem csak az evéssel köti össze a cicim. Ha meg is próbálom ciciztetni alvás előtt, nem is fogadja el, mert nem éhes, cuminak meg az ujját használja.
2009. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Mi 6 hósak vagyunk, kb. 2hónapja alszik el cici nélkül is.Sztem az a baj, hogy nem tanult meg máshogy elaludni, csak cicin.Amíg kicsik addig kell őket megtaníteni elaludni is.Az enyém 2-3 órát fent van, ha már eléggé álmos egy kis ringatás után beteszem az ágyába, és alszik.A lényeg hogy el tudjon kellőképp lazulni.Én a www.kismamablog.hu kértem segítséget, és bejött.Sok jó dolgot írnak.
2009. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálunk az a furcsa, hogy régen nem cicin aludt el. Letettem az ágyába, simogattam, cumit kapott és néhány perc múlva aludt. Később már nem is vártam meg míg elalszik, csak letettem. A hercehurca akkor kezdődött mikor megtanult felülni, felállni. Letettem, felpattant. Ezt akár egy órán át is csináltuk, a végém már ordított a fáradságtól, de csak nem akart aludni. Ilyenkor mellé feküdtem, átöleltem, hogy ne tudjon elmászni, és néhány perc múlva elaludt. Ez kb. 2 hétig működött, utána már kellett a cici. Most itt tartunk.
2009. júl. 18. 16:50
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Azért kéri a cicit, mert fél, hogy elmész, így "ragaszt" maga mellé. Az én fiam is bevetette ezt. 2 éves koráig cicvel aludt el, ha én altattam. De 1 éves korától másra is tudtam bízni, és csak mesélni kellett neki, és belealudt (de csak ha én tényleg nem voltam otthon, előbb körbenézett a házban :)). Te add meg neki a cicit, mikor vele vagy, inkább próbáld néha a párodra bízni, meg fogja tanulni, ha nem vagy ott, nincs szopi.
2009. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!