Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek napközben csak babakocs...

Akinek napközben csak babakocsiban aludt el a babája, mikor és hogyan szokott le róla?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, nincs lift, szóval felvinni nem tudom benne. Meg időnként fel is zajongják az utcán, jó lenne leszoktatni róla, de itthon már a kezemben sem akar elaludni. Ha melléfekszem, végképp üvölt. Este melléfekszem, azzal nincs gond.

Meddig mehet így? Párom sokkal könyebben el tudja napközben altatni, velem annyira pörög otthon, nem értem miért csinálja ezt.


2011. jún. 16. 23:49
 1/6 A kérdező kommentje:
16 hós egyébként már.
2011. jún. 16. 23:49
 2/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is ennyi idős, volt időszak amikor ő is csak a babkocsiban aludt el, olyan 9-10 hónaposan, de neki nem tartott sokáig 1-1,5 hónapig.

Ebéd után egy picit játszunk, majd megcsinálom neki a babatejet vagy tejitalt 1,5-2 dl, besötétítek, megissza, majd elalszik, így megy már 4 hónapja.

Mi kertes házban lakunk, szóval nem lenne gond ha a babakocsiban aludna, csak az azért nem olyan kényelmes és tágas mint az ágya. Amúgy anyukám el tudja elaltatni az ölében, velem úgy nem alszik el.

2011. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Másfél évesen, egyik napról a másikra oldódott meg a dolog, amikor kistesó született, és ezért délután nem tudtam tologatni... Egyedül csak úgy tudtam megoldani, hogy ebéd utánra időzítettem egy szoptatást. Hárman befeküdtünk a nagy ágyba, jobbra a picit szopiztattam, balra pedig a nagyobbik hátát kellett simiznem a jobb kezemmel hátranyúlva alattam:-)))

Most ebéd után azt mondom megyünk aludni, és kész. Lehúzom a rolót, befekszünk az ágyba (mellé kell feküdnöm, erről sajnos nem tudom leszoktatni), kicsit simizi meg tapogatja az arcomat, és kb. 10 perc múlva alszik. (közben a kisebbik szopizik, és ha szerencsém van akkor ő is elalszik, de van úgy, hogy mindhárman:-D)

De nagyon nehéz volt ezt megszoknia, rengeteg ordítás meg hiszti volt, és volt olyan is sokszor, hogy 1 órán át altattam, de hiába.

Egyébként szerintem a legnehezebb megtalálni azt a pontot, amikor még nincs túlpörögve, de elég álmos ahhoz, hogy hamar elaludjon. Ezen a pontos napirend és a következetesség sokat segít! Igyekszem a majdani ovi napirendjéhez igazítani a dolgokat!

2011. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk a simi sem segít, eltolja a kezem, még este is sokszor.

Ma 1 órán át altattam ebédután, járkáltam vele, mellém fektettem, de nem aludt el. Be is sötétítettem, de nem aludt el. Pedig többször is becsukta a szemét, hogy nem tudja már nyitvatartani, aztán azonnal tágra is nyitotta. Sík ideg vagyok tőle, hogy miért nem akar aludni.

2011. jún. 17. 00:16
 5/6 A kérdező kommentje:

Pontos a napirendünk, illetve eddig jó is volt, hogy reggeli után séta, csak ugye most a kánikulában már annyira nem működik, hogy 10-10,30 körül indulunk sétálni és kint vagyunk minimum 2 órát. Mert nézelődik egy kicsit, majd bealszik. 12-13 körül szoktunk hazaérni.

A gond ott van, ha nem alszik ilyenkor 1,5-2 órát, akkor délután igényli és ez nem igazán szokott otthon sikerülni. Ha kiviszem délután, akkor már nem tud elaludni, még úgy sem, viszont a fürdésre már túlságosan fáradt.

Átmeneti időszak is ez most nálunk, ugye a 2 alvásból lassan 1 alvás lesz. De ez az elalvás mindig is problémás volt.

2011. jún. 17. 00:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiamnak is volt egy ilyen időszaka, amikor csak a babakocsiban aludt el. Kb. 2 hónapig csinálta így. Aztán egyik napról a másikra nem volt hajlandó már ott elaludni és azóta ha már elég álmos (kompozással kicsit lefárasztom), lerakom az ágyra, besötétítek, melléfekszem és 1-2 perc alatt elalszik.

2011. jún. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!