Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rosszat teszek azzal, ha...

Rosszat teszek azzal, ha napközben a babakocsiban altatom el?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányom. Amikor megszületett ragaszkodtam ahhoz,hogy nem fogom úgy altatni,hogy rázom,ringatom,mondván,nehogy hozzászokjon. Aztán teltek a hetek,és a kiságyban sehogy sem akar(t) elaludni napközben,ezért megpróbáltam a babakocsit,és abban kb.10 perc alatt elalszik,persze úgy,hogy tologatom.Attól félek,hogy később nem fogom tudni átszoktatni a napközbeni kiságyban való alvásra.Amúgy így a babakocsiban alszik 3-4 órát is.Van vki hasonló helyzetben?Aludjon a kocsiban, vagy már most próbálkozzak a kisággyal?
2011. ápr. 27. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, a lényeg, hogy aludjon. Ha van kert vagy valami, tehát közben nem kell vele végig az utcán lenned, hanem tudod végezni a házimunkát, pláne jó, de az sem baj, ha lelülsz egy padra, és olvasgatsz. Az én kisfiamnak is volt egy ilyen időszaka, simán kinőtte, pedig még szerettem is, hogy tudtam mellette ilyenkor olvasni.

Nem kell ezeket a piciket még tréningelni, meg szoktatgatni. :)

2011. ápr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én kislányom 6,5 hónapos. Októberben született. Egész télen a déli alvás a babakocsiban történt. Mindig kitettem az erkélyre és ott aludt 3 órát. Én is úgy altattam el hogy tologattam az erkélyen. Éjszaka, délelőtt és délután mindig a kiságyában aludt, csak délben nem. Na most hogy jött a jó idő, nem volt hajlandó kint elaludni. Tologathattam akár 1 órát is. Semmi. Bevittem az ágyába és rögtön elaludt. Azóta a déli alvás is az ágyában van. Szerintem nem baj ha ott altatod. De legalább az éjszakai alvást valahogy old meg hogy a saját ágyában aludjon. A lényeg hogy biztonságba érezze magát az ágyba. Vegyél le minden lógót, zenélő forgót az ágyról. Ingerszegény környezet kell neki az alváshoz. Nálunk legalább is ez vált be. És imádja a kiságyát.
2011. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
abszolút egyetértek az előzővel.A lényeg hogy aludjon, az enyém egy percet nem maradt el a babakocsiban nem hogy órákat aludjon! Jön a nyár, teljesen jó így, majd kinövi!
2011. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Téli baba a lányom és ekkora korban,mint a te babád még nekem is úgy aludt el sokszor.Ilyen jó időben a most 16 hós lányomat is kiviszem babakocsiba,hogy ott aludjon.És bizony volt,hogy este is így altattam el és utána átraktam az ágyába,ha éppen nem cicin aludt el.

Semmi baja nem lesz.

2011. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Semmi baj,ha a babakocsiban alszik,mert biztosan lesz olyan időszak,amikor majd csakis odabent szeretne majd aludni.Csak vigyázzatok a babakocsiban alvással..ne hagyjátok akkor sem magára a picit.Hallottam esetet,amikor egy ilyen babakocsis alvás közepette érte a bölcsőhalál a picit.Én ezért is szerettem mindig a kiságyában altatni a kisfiamat,mert ott volt légzésfigyelő.Amikor pedig a babakocsiban aludt mindig figyeltem,hogy cumizik-e,és vesz-e levegőt.Szóval semmi gond a babakocsis alvással..sőt a friss levegő nagyon is hasznos,de ne hagyd egyedül a picit,legyél ott vele!
2011. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Kertes házban lakunk,van teraszunk,sokszor ott alszik,de este hál'Istennek az ágyában.Csak azért izgultam,mert sok "rémtörténetet" hall az ember :)
2011. ápr. 27. 13:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó ugyanaz a helyzet, mint a 13:22 esnél.

Lányom novemberi baba és délutánonként 3-4 órát is aludt kinn a babakocsiba, ahogy bejött a jóidő nemcsak azt hagyta el,hogy a kocsiban legyen, hanem a 3-4 órás alvást is,most már kevesebbet alszik.


Hidd el, tud majd aludni a kiságyban!!!

2011. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!