Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babának lehet főétkezés...

8 hós babának lehet főétkezés az anyatej vagy már nem elég tápláló?

Figyelt kérdés

Babám 8 hós. A múlt héten beteg volt, az orvos tanácsára és a baba igénye szerint szoptattam. Előtte már evett napi 3* mást. A második nap végén kellett neki tápszer (2 dl) mert hiába szoptattam két óránként (vegyes táplálkozásnál már 4 óránként eszik) folyton sírt, szopizni akart.

Emiatt merült fel bennem, hogy talán már nem elegendő az anyatej mennyisége és/vagy tápértéke.

Most így eszik:

fél 6: szopi, néhány korty ezen visszaalszik, ébred fél 7 körül, akkor folytatja.

10: kb. 10 dkg gyümölcs

13: kb. 140-160 gr főzelék 40 gr hús van benne

16:30: tejpép, vagy zöldségpüré, vagy gyümi keksszel

19:45: szopi, két-három perc után ezen bealszik, nem tudom vajon addig mennyit ehet. (kb. 8-10 percig szopizik nappal)

Éjjel sokszor ébred, nem szoktam etetni, csak iszik, de újabban van hogy cicire rakom, úgy könnyebben visszaalszik. Azt nem tudom ilyenkor vajon eszik, vagy csak folyadék kell neki.

Az esti szopi előtt kellene neki valami?

Régebben fél 7-kor volt tejpép (akkor fél 5-kor szopi) de nem mindig evett, volt, hogy csak szórakozott a kajával, ezért lett módosítva.

Szerintetek hogy csináljam?

Előre is köszi a válaszokat!


2009. júl. 16. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Én is észrevettem, hogy már nem elég neki csak az anyatej. Reggelire evett, 8 körül csak anyatejet, de már én kiegészítem neki egy fél kiflivel, vagy almával, pár keksszel, ilyesmikkel.
2009. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!