Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha ilyen hamar sikerült...

Baj ha ilyen hamar sikerült kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés
Kisfiammal 4hósan kezdtük a hozzátáplálást.Először levet(2 napig),aztán egy kis pürét,és a 4.-5. nap már 150 gr almát vagy barackot megeszik,imádja a barackot.A tízórait hagytuk el.Baj ha nem tartott az első étkezés kiváltása 2 hétig?A védőnő azt mondta,hogy ebben a hónapban csak gyümit adjak neki és következő hónapban kiválthatjuk az ebédet,kóstolhatunk zöldségeket.Jó így?
2009. júl. 16. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nagyon jó így, nyugodtan kóstoltathatsz zöldségeket. Én is mindenhol azt olvastam, hogy a hozzátáplálás időigényes, hónapokig tart egy étkezést kiváltani. Aztán mikor mi elkezdtük (4 hósan), nekünk is pár nap alatt már egy étkezést sikerült kiváltani. Aztán egy hét alatt a másodikat is. Így maradt 6 hós koráig, amikor a harmadikat is muszály volt kiváltanom. Jó babázást.
2009. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. júl. 16. 10:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is így zajlott. Az Ő ritmusát és igényét kell figyelni. A kóstolás azért van hogy szokja az ízt és hogy ha netán allergiás akkor észre tudd venni.Valamelyik baba pár nap alatt kivált egy étkezést,van akinek több idő kell.Én végigkóstoltattam a gyümölcsöket,utána kezdtem a zöldségekkel.Ha már minden megvan akkor jöhet a sok mixelés,fantáziádra bízva.
2009. júl. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Segítsetek nekem úgy látom gyakorlottak vagytok, ma 4. hónapos a babám pár napja már iszogat gyümölcsleveket ízlik is neki, de hogyan tovább, mivel folytassam. Szegény nagyon hasfájós baba.
2009. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen gyümölcs levet adtál eddig?Mindegyiktől fájt a hasa?
2009. júl. 16. 14:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleve nagyon hasfájós már újszülött korától, bármit kap fáj neki a kaki is csak laevolaccal megy:-( őszibarackosat és almásat adtam neki eddig de imádja:-)
2009. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is a pocakfájása miatt kezdtem hamarabb,nem nagyon leveztem,inkább reszeltem az almát és turmixoltam a barackot,banánt stb. A zöldségeket pároltam és saját levével vagy anyatejjel tálaltam....

Almával kezdtem,elősz csak pár kanállal,majd 3nap múlva úgy ette mint aki éhezik.Utána barackot adtam ugyanígy.A barack lazítja a székletet,az alma kicsit fogja,de nem keményíti a pektintartalom miatt.Általában keverve kapja.Banánt még ne adj neki,mert az nagyon fog.

(bocs az off ért)

2009. júl. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!